Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van 20 millió Ft különbs...

Miért van 20 millió Ft különbség Kelenföld Etele úti panellakások és mondjuk az Örs vezér tér közeli panel lakóparkok között?

Figyelt kérdés

Ha elmentek az Etelére ugyanazt a panel beton tömböt látod az ablakból, mint bármely másik panel lakótelepén.

Közlekedése mindkettőnek jó.

Azt nem lehet mondani pont az Etelére, hogy zöldebb, mert full beton az egész.

Nem szavazok egyik oldal felé se, mielőtt úgy tűnne, hogy Zugló mellé akarom lerakni a voksot, csak nem értem ezt a 20 milliós difit.


2023. okt. 30. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Buda mindig drágább volt, mint Pest.
2023. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezek random irányárak.

Szerinted miért? Hogy a feléből mennyit engedsz vásárlók se kekeckedjenek alacsony ajánlattal.

Csomó helyen 100m különbség miatt is 20M-mel drágábban hirdetik az ugyanolyan lakásokat is.

Ha úgy érzed, hogy az eladó mondja meg, hogy mennyi pénzed van egy lakásra, akkor át vagy verve.

Nyilván van egy kereted rá, mindenhol annyit mondj, és a legjobbat vedd meg.

2023. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Végy egy A4-es Budapest-térképet a netről!

Rajzold meg az átlóit!

Ahol a vonalak metszik egymást, az a város mértani közepe.

Ami oda közelebb van, az drágább, ilyen egyszerű.

Az Örs az kb. 6-8 km-rel kijjebb van, mint az Etele út.

Meg ott van pályaudvar is, oda jönnek be a budai agglomerációból és nyugatról az emberek.

Meg persze lehet eltérés más paraméterekben is, talán mégsem teljesen egyforma lakásokat vetettél össze.

2023. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Budán érezhetően más réteg lakik, még a levegő is jobb mint Pesten. 10+ évet éltem Budán most Pesten élek. Hát amint tudok lépek innen a Duna túloldalára.


Pesten több a proli, rosszabb a közbiztonság, egyszerűen más emberekkel találkozol, mint Budán.

2023. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem lehet mondani pont az Etelére, hogy zöldebb, mert full beton az egész."


Nem full beton, elmész sétálni és ott van egy csomó park meg csendes utca. Bikás parkon hatalmas élet van, gyerekes családok, fiatalok. Össze nem hasonlítható az Örssel. Duna part, Kopaszi-gát egy köpésre van. Ott az Etele Pláza, Allee, M4 metró. Egyetemek.


Egyszerűen más világ.

2023. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a 7-ben élek, de bármikor el tudok menni sétálni a Városligetbe.


Szóval ez nem jó példa.

Vagy a kelenföldi jöhetne, hogy 1 órára van siófok. De hát ez igaz a 14. kerre is, csak előtte metrózni kell a délibe 15 percet hozzá.


Ezek nem releváns válaszok szerintem.

2023. okt. 31. 22:16
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6 Mondhatod, hogy nem releváns válaszok, ettől még így van ;)


Én éltem Kelenföldön és Albertfalván is, imádtam, hogy 5-10 percre van a Duna part. Ez Pest külsőről sokkal kevésbé elérhető.

2023. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

5: Hát az Allee-t nem mondtam volna, 3-4 km-re van onnan.:))

Egyetemek szintén.

2023. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6: "a kelenföldi jöhetne, hogy 1 órára van siófok. De hát ez igaz a 14. kerre is, csak előtte metrózni kell a délibe 15 percet hozzá"


Igen, pont ezeken múlik.

De a Városligetben meg ott a Fürdő.:)

2023. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hát az Allee-t nem mondtam volna, 3-4 km-re van onnan.:))"


Tömegközlekedéssel 10 perc, Metróval 1 villamossal 2-3 megálló. Érdekes az emberek mai igényszintje, hogy ez már messzinek számít.


Egyetemet meg hiába mondod, Kelenföld is tele van egyetemistákkal akiknek nem távolság az a 3-4 km.

2023. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!