Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor megkeresem az ügyvédet...

Amikor megkeresem az ügyvédet a vételi szándékkal ő megnézi, hogy tehermentes az adott lakás, de arra is van jogköre, hogy ellenőrizze, hogy a társasháznak van-e adóssága, hitele?

Figyelt kérdés
Mert olyan társasházba se szeretnék költözni, ami mondjuk ingatlant tekintve tehermentes, de tetőfelújításra felvettek 15 millió hitelt.
2023. okt. 31. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Te is meg tudod kérni a közös képviselőtol ezt.
2023. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt értem, de a közös képviselő azt mond amit akar

Én az írott dolgokban hiszek, ami ellenőrizhető

2023. okt. 31. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, de jól teszi a kérdező.
2023. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Szal jól teszi a kérdező, hogy bizalmatlan és így utána jár mindennek.
2023. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Ügyvèdednek a társasházhoz semmi köze. A munkája sem erről szól.

Kèrhetsz a tulajtól igazolást, hogy a társasháznak nincs tartozása, ezt a közös kvselő állítja ki.

[link]

2023. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös, köszi szépen! szuper vagy
2023. okt. 31. 10:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó éves társasházi elszámolót is elkérheted a tulajtól, abban is látszik, hogy van-e tartozása a háznak, sőt az is látszik, hogy milyen a ház fizetési hajlandósága.

Alapvetően nem feltétlenül kell megijedni egy társasházi hiteltől, ha az be van építve a közösköltségbe és a fizetési hajlandóság tök jó.

2023. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd a mi esetükben minden fontosat megkért a közös képviselőtől.

De erről az eladónak is nyilatkozni kellett.

2023. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azt értem, de a közös képviselő azt mond amit akar


Én az írott dolgokban hiszek, ami ellenőrizhető."


Ezt nem vágom igazán.

A közös képviselő ugyanazt az írásbeli elszámolást adja ki neked mint amit az ügyvédnek adna ki. Ez nem szóbeli közlés.

(az utóbbi 8 évben 5x vettünk lakást a családban, és mindig mi kértük ki írásban.)

2023. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak egy kiadott nyilatkozat után, ha kiderül, hogy fals volt amit állított jogilag perelhető.


Ha telefonba azt mondja, hogy áh nincs semmi, azzal nem vonható perbe, mert letagadja. Rögzíteni hívást pedig a másik fél tudta nélkül törvénysértő.

2023. okt. 31. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!