Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha közel 7 hónapja nem találun...

Ha közel 7 hónapja nem találunk párommal megfelelő lakást akkor mi lehetünk túl kritikusak vagy ennyire rossz az általános állapota az ingatlanoknak itthon?

Figyelt kérdés

55 millióig keresünk 1,5-2 szobás lakást Zuglóban, de nem találunk megfelelőt. Gázkonvektoros fűtésű és földszinti kizárva, de ezen felül is van majdnem 600 db palás addig amíg mi nézzük.

Többet néztünk már meg, szinte minden másnap végiggörgetjük az ingatlanos weboldalakat, hirdetésfigyelő van beállítva több szűrő alapján és semmi.


Nagyon túlárazott a piac a kerületben azt vettem ki.


2023. okt. 31. 20:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon egyszerű, vagy a keretet kell emelni, vagy az igényekből engedni.

Drágák lettek az ingatlanok mindenhol nagyon, nem csak Zuglóban.

2023. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy 1 millió ft négyzetméterárat már emelni kéne bárhová is.

Ez is egy elég magas ár.


Ha csak 70 millióért lehetne normális lakást kapni, akkor inkább vidékre mennénk már házba.

2023. okt. 31. 20:22
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne zárjátok ki a konvektorosakat. Megveszitetek, gyűjtötök és egy-két év múlva csináltok egy fűtéskorszerűsítést. A földszintet megértem, de a szűrésből nem zárnám ki, mert lehet, belefuttok olyan földszintibe, ami pl magasföldszint, ami már megfelelő lehet. Érdemes a kapcsolati hálót is használni, sokszor a legjobb lakások ismeretségi körön belül mennek el. Van, akinél faktor a bizalom is, olyannak eladni, aki biztos nem csaló.
2023. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell Bp.hez ragaszkodni.Máshol is van élet.
2023. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nekem is hasonlók a tapasztalataim, nekem is kb 7 hónap volt, mire találtam megfelelőt.

Monjduk tény, hogy eléggé válogatós vagyok és az 1-es jól írja, vagy lentebb kell adni vagy több pénzt kell rászánni sajnos. Nekem is ki volt zárva a földszint és zárószint, nagy belmagasság, márpedig a belső kerületekben a legtöbb lakás ilyen. A 2000 után épültek meg kiestek, mert túl drágák, így kb. marad a panel vagy néhány régebbi tégla, ami megfelelő lehet.

Volt néhány jó, de azokat el is kapkodták előlem. Mivel az albérletből már elegem volt, muszáj volt lépnem és megállapodtam egy panellel. Nem lakhatatlan nyilván, de nem is szeretem, a ház sem valami jó állapotú. Meg is bántam már régen ezt az egész vételt, ha visszacsinálhatám inkább választottam volna egy jobb albérletet a korábbinál... Eladni most kb lehetetlen, ha nem akarok bukni rajta, úgyhogy kivárok, hátha újra fellendül a piac.

2023. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5. válaszolo mi a konkrét baj a lakásoddal amibe költöztél? Leírnál pár észrevételt? Vagy mit kell elképzelni? Csak, hogy tanulságot vonjak le belőle
2023. okt. 31. 21:03
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Konvektorosba, földszintibe én sem mennék. Valóban rengeteg az elavult műszaki állapotú lakás. Persze érthető, mivel ilyen korszerűsítések milliókba kerülnek és az sem biztos, hogy valaha megtérülnek. Újépítésűből meg egyrészt kevés van, másrészt baromi drága.
2023. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
A panelt is kizártátok? Mert az biztos van nem egy olyan, hogy megszólal…
2023. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

5. vagyok

Sok esztétikai probléma van vele (csempék, burkolatok, festés, ajtók), de ez igazából kevésbé zavar.

Inkább a funkciónális hibák, hiányosságok zavarnak jobban. A villamos hálózat nincs felújítva, konnektorok állapota, gagyi tolóajtó, a nagyszobában régi ablakok voltak, az előszoba burkolata valami nagyon gagyi fa és jön a padló alól valami porszerű anyag, a radiátor szelepek nem jók, a konyhában van egy kintre nyíló szellőző, ott rendesen húz be a levegő, a lépcsőház igénytelen, folyamatos csőtörések vannak a házban. Ha nem megy a központi elvszívó, akkor a fürdőben jön be a dohányszag. A hangok áthallással viszont meglepően pozitívan csalódtam.

Hirtelen is kellett döntést hoznom, mert az eladó még aznap visszahívott, hogy van egy másik vevő. Összességében nem találtam annyira gáznak, így belevágtam "jó lesz az" alapon, első lakásnak végülis nem olyan rossz, de mint mondtam nem érzem, hogy ez jó döntés volt.

2023. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Zuglóban csak az Örs környékén vagy a Pillangó felé láttam olcsóbb panelokat, de azok nem tetszenek, meg a környéket is ismerem, nem szeretnék ott lakni.


Kialakításra jók szerintem a panellakások. Ha megnézed pont az 5-ös is írta, hogy panelt vett és nem szereti.


Szerintem a panel az ilyen 50-50%, hogy jót sikerül-e kifogni. Van több személyes ismerősöm is, aki világ életében abban lakott és szeretik is, meg van akinek megkeseríti az életét a felső szomszédja.

2023. okt. 31. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!