Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pénzügyi és életbeli szempontb...

Pénzügyi és életbeli szempontból melyik volna a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Békéscsabán élek a szüleimmel, nagyszülői ágon örököltünk 2 ingatlant, értékesítve ezeket és a szülők támogatásával és saját félretett pénzemmel van 63 millió Ft készpénzünk.


Jelenleg Békéscsabán dolgozok, de Békés megye nagyon lottó munka szempontból, vendéglátásban dolgozom ahol csoportvezetőként dolgozok, mellette ugyanúgy beugrós vagyok, kb mindenhova.


Szegedre jártam anno. képzésre és ott is dolgoztam 2010-2016-ig. Utána Budapestre költöztem 2022-ig, ahol a belvárosban dolgoztam jóval magasabb pozícióban, mint most. 2022-ben hunyt el a nagyszülőm ami után hazajöttem Békéscsabára a szülőket támogatni mentálisan.


Életbeli szempont: szerettem Szegeden élni, de munka miatt költöztem fel Budapestre. Budapesten nagyon drága volt az albérlet, pénz szempontjából nem volt előrelépési lehetőségem, sokat kerestem, de sokat költöttem, aminek a java részét az albérlet emésztette fel.


2 opción gondolkozunk a pénz befektetésének ágán:

I. Venni 1 db 1,5 szobás panellakást Szegeden ~ kb 22 millió Ft jelen áron.

+ venni 35-40 millió Ft között Budapesten egy ezen összegnek megfelelő lakást a peremkerületektől belül esően.


II. Másik opció:

A teljes összegért venni Budapesten egy 2 szobás lakást, jobb helyen, nagyobb alapterületen.


Jelenlegi tervek: jelen helyzetben stabil a munkahelyem, viszont állandó a fluktáció, jönnek-mennek, van mikor 1 hétig se húzzák az újak. Sok a hajtás, nyáron esküvőidőszakban 16 órákat melózunk, igaz a pénz is több.


Szerintem még egy 2-3 évet tuti lehúzok Csabán, utána viszont továbbköltöznék vagy Szegedre, vagy Budapestre.


Ámde, ha 2 ingatlanba volna a pénz befektetve, akkor bármelyik városba is költözök a másik városból termeli a lakás a pénzt albérletbe kiadva.


Ebben az esetben viszont 2 kicsi lakásról beszélhetünk.

Ha Budapesten nagyobb, jobb lakást veszünk, akkor ha odaköltözök, akkor megszűnik a passzív plusz bevétel, kivéve ha kiadom az egyik szobát albérletbe. De ezt meg nem tudom mennyire élhető, lassan 35 éves leszek.


A passzív jövedelem fogalma mindig ad egy alap biztonságot, de azért nem erre alapozom a jövőt.


2023. nov. 2. 21:04
A kérdező szavazást indított:
Budapesten és Szegeden is 1-1 db garzon 60 millió Ft összértékben
Budapesten egy jobb lakás a teljes összeget beleölve
Szegeden 1 komolyabb vagy 2 kisebb lakás, és hagyjuk a fenébe Budapestet
7 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Ami Budapest mellett szól:

-karrier, jobb fizetés, barátok közelsége


Ellene:

-család messzebb van sokkal, mint Szegedtől

-jóval drágább az ingatlanár


Szeged mellett:

-sokkal közelebb van a család

-ebből a pénzből nagyon jó ingatlanokat lehet vásárolni


Ellene:

-Szegeden és Békéscsabán is mérsékelt a munkalehetőség, a vendéglátóiparban itt pedig különösen kitapossák az embert

-Gyakorlatilag már barátom nincs Szegeden, mind elfogytak onnan vagy nem tartjuk a kapcsolatot

2023. nov. 2. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Egy dolgot nem vettél figyelembe, hogy áll most az ingatlanpiac és mi másba fektethetnél. 1-2-4-5 év alatt jó eséllyel állampapír is hozhat akkora reálhozamot, mint az ingatlan.

Nagyon meggondolandó, hogy pusztán befektetésként tekintve rá (mert valójában fogalmad sincs, hogy mi lesz veled a jövőben) ingatlanba rakni minden pénzt.

2023. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Állampapírnál nincs meg a szabad mozgási lehetőségem, hogyha gondolok egyet 30 nap múlva a saját ingatlanomban élhetek akár Szegeden, akár Budapesten.


Általában 30 napos felmondási idővel kötnek sokan albérleti szerződést, én is így fogok.


Állampapírnál ilyen nincs, azon egyáltalán nem gondolkozok, nem is tartom ideálisnak részünkre.

2023. nov. 3. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Akkor ezt már el is döntötted...
2023. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Budapesten es Szegeden is egy lakas. Miert? Ha majd lesz valakid es nagyobbra lesz szukseged, akkor eladod a 2 lakast, es raersz akkor nagyobbat venni. Most viszont meg nincs ra szulseged, igy tudja termelni az egyik a penzt.
2023. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom nem ez volt a kérdés, de én Budapesten megpróbálnék venni két pici lakást inkább, akár pici hitellel is, ahogy néztem 34 millió körül már egész jók vannak.


Ha jól értem párkapcsolatod nincs. Ha költözöl, így lenne egy egy szobás garzon lakásod, ami még gyerek nélkül rendben van, annak a valószínűsége, hogy öt éven belül gyereked lesz, azért alacsony, akkor eladod az egyik vagy mindkét lakást és veszel egy nagyobbat. Ráadásul nem kell két városba járni az albérletek miatt.

2023. nov. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!