Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albizás után hogy legyen...

Albizás után hogy legyen saját lakásom?

Figyelt kérdés

A háttérsztori annyi, hogy eddig szüleimnél laktam Budapest agglomerációjában és ingáztam be a városba napi szinten, 27 vagyok. Sajnos már annyira elviselhetetlen lett a közlekedés a dugók miatt (reggelente kb. 1,5-2 óra, este 1, kötöttpálya nincs), hogy kvázi kényszerhelyzetből muszáj volt albit kivenni.

Sikerült is viszonylag normális áron (150) egy kis egyszobás lakást kivenni, ami helyileg nagyon jó helyen van, nem sok a rezsi sem, meg persze önállósodás szempontjából is hasznos.

Eddig úgy voltam vele, hogy gyűjtögetek, szenvedek a közlekedéssel és majd egyszer hátha összegyűlik valami egy önerőre. Ez most már eléggé elúszni látszik, mikor látom, hogy gyakorlatilag stagnál a vagyonom, annyi a havi kiadás, pedig tényleg igyekszem spórolni kb. mindenen.

A fizummal én úgy gondolom elértem a maxot (jogász vagyok, kb. nulla a karrierlehetőség), itt emelni már nem fognak, máshova meg egyszerűen nem vesznek fel, hiába próbálkozom, meg fejlesztem magam.

Örökre semmiképp nem szeretnék albikban tengődni, szóval elég elkeserítő a helyzet.



2023. nov. 4. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A mi korosztályunkból mindenki ezzel az helyzettel mindenki találkozik, aki:

1) Alkalmazott. (Nem lehet mindenki jól menő vállalkozó sajnos, de sok sikert azoknak, akik igen!)

2) Nem kap / örököl akkora vagyont.


Az albérlet helyett otthon lakással lehetne a te esetedben még 150ezret spórolni havonta, de abból se most fog kijönni az önerő saját lakásra.


Szokták mondani, hogy régen is ez volt, ne sírjon a szánk. Hát nem tudom, a takarítónő nagymamám meg a fiatalon rokkant nyugdíjba vonult (azelőtt postás) nagypapám egy agglomerációnak számító faluban építtetett egy nagy, emeletes családi házat, amikor harminc valahány évesek voltak. Ugyanezt a mutatványt megnézném hogy vitelezné ma ki egy harmincas éveiben járó takarítónő meg egy rokkant nyugdíjas postás öröklés nélkül!


Tudom nem válaszoltam meg a kérdésedet, ne haragudj!

2023. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Nincs lehetőség, önkormányzati bérlakást megpályázni abban a kerületben ahol laksz?


Tudom az esélye,hogy elnyerd 1/1000 de nem vesztes semmit,ha megpróbálod

2023. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kitartó gyűjtögetés és egy pár. Ha van egy párod, akivel osztjátok a terheket és a bevételeitek közel hasonlók, akkor kétszer annyit tudtok megtakarítani és előbb jön össze egy erős önerő. Hitel és jöhet a lakás. Ha feltudjátok venni úgy, hogy a jelenlegi bérleti díj alatt legyen a törlesztő, az szerintem már jó, mivel a bérleti díjak emelkedni fognak, míg a fix törlesztőd 10 év múlva is ugyanennyi lesz.
2023. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Fogalmam sincs őszintén.

Mikor 24 éves voltam,8 évvel ezelőtt akkor a szüleim vásároltak nekem és az öcsémnek egy kétszobás lakást.

50-50%-ban


Az öcsém azóta kint él skociában.

Évente néhány alkalommal jön haza, úgyhogy leginkább egyedül élek a lakásban.

Edinburghben akar saját lakást venni.

Már valamennyi megtakarítás összegyűlt neki, én is folyamatosan megtakarítók mióta dolgozok,és úgy beszéltük meg hogy jövőre kivásárolom a tulajdoni hányadából.


Így jövőre ő is tudd venni egy lakást,és az a lakás amiben 8 éve élek, így papíron is végleg az enyém lesz.

2023. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
A profi gazdaságpolitika aminek az a célja, hogy minden pénzforrás koncentrálva legyen, mára meghozta az eredményt. Mondjuk gyurcsany hazudott, így könnyebb elviselni ezt az egyáltalán nem törvényszerű helyzetet, amiben a fiataloknak minimálisra csökkent az esélye a lakhatásra. Bízom abban, hogy a nagyobb házakat elveszik és több kisebb részletben odaadják a rászorulóknak. Volt már ilyen a történelemben, az is remek ötlet volt.
2023. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

-3 baba kinyomása -> babaváró, csok, szja mentesség, ingyen dacia logan stb...

-büfészakos diploma helyett proginfo

-kimész nyugatra 5 évre mosogatni


Csak pár lehetőség a sok közül.

2023. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
27 évesen azért teljesen normális, hogy kirepülsz végre a fészekből és önállóság útján elindulsz, a kényszer szó nekem kicsit erős.
2023. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit azért helyre kéne tenni a fejben a dolgokat. Elvonatkoztatva a kérdéstől.

Ha 27 éves vagy, és úgy nézzük, hogy 18 éves korod óta megállás nélkül dolgozol, az 11 év. Ha Évente 1 milliót félreraktál volna, akkor sem lenne több pénzed 11 millió Ft-nál, így szerintem 27 évesen azon hőzöngeni, hogy nincs saját lakása az embernek kicsit erős.


Egy lakás sokszor egy élet munkája, nem pedig 11 évé.

Az, hogy 11 év munkaviszony után nem birtokol valaki egy 30-40 milliós ingatlant, abban szerintem semmi kivetnivaló nincs.

2023. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, nem biztos, hogy 11 éves munkaviszonya van. Lehet, hogy az 5 éves jogi egyetemet nappali tagozaton végezte el. Mivel volt hol laknia, nem kényszerült diákmunkára, inkább tanult. Ezt nem szabad lenézni, aki megteheti, hogy pár évig élvezze a diákéletet, az nyilván megteszi. Meg tudod nem minden 18-20 éves annyira érett, hogy már akkor nekiálljon spórolni. Ráadásul ha netalántán évvesztes is az illető, könnyen lehet, hogy csak 24 évesen kerül ki a munkaerőpiacra. Ennyiben persze más, ha valakinek szakmája van, és 18 éves kora óta szorgalmasan dolgozik, az már elérhetett egy szintre 25-27 éves korára, de aki pl. egy ilyen hosszabb egyetemen tanult, mint a jog, ami után ráadásul sokan ügyvédjelöltnek mennek 3 évre, ahol vagy minimálbért kapnak, vagy 0 Ft-ot (sok ügyvéd ingyen vesz maga mellé ügyvédbojtárt, a tapasztalatért cserébe), úgy nem kell csodálkozni, hogy egy 27 éves, pár éve végzett diplomásnak nincs megtakarítása. Vagy csak igen kevés.
2023. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Írj ki még 1 kérdést a gyakorira, itt sokan panaszkodnak és azt hiszik attól majd megoldódik a probléma.

Hátha neked is beválik.

2023. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!