Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az energetikai tanúsítvány...

Az energetikai tanúsítvány fog változtatni az ingatlan árán?

Figyelt kérdés

Tehát pl. egy legkorszerűbb A++ besorolású ugyan olyan árban lesz, mint egy JJ besorolású?

Árulok egy örökségből való házat, ahol cserépkályha van (gáz nincs bevezetve), szigetelve nincs, fa nyílászárói vannak. Így rosszabb esélyekkel indul ár tekintetében?



2023. nov. 5. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben drasztikusan csökken a gáz és a tüzifa ára, úgy semmilyen ár módosító hatása nem lesz a besorolásnak

🤣😅

2023. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor köszönöm.
2023. nov. 5. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem AA van és konkrétan x1,54 volt a költségvetése, mint egy ugyan akkora felújításra váró JJ háznak + bútorok. Ha feltételezzük, hogy a két ház azonos környéken van.

Nagyobb városok agglomerációjában az a jellemző, hogy olcsóbb újat építeni, mint egy régiből AA/BB-t építeni. Ez csak amiatt van, mert túlárazottak a régi korszerűtlen házak.

Mikor én építkeztem 2022 elején, az adott település telek árával kalkulálva max 18 millióba kellett volna kerülnie a 10x10 kockának, hogy ugyan annyiba kerüljön AA-ra újjítva, mint az új. Akkoriban 25 alatt nem volt normális szerkezeti állapotban lévő kocka. Most 35 körül árulgatják őket, de nem igen veszik őket...

Ez az oka annak, hogy aki agglomerációban van pénze AA/BB-re felújítani egy régi házat az inkább épít egy újat.

Lassan 2 év telt el szóval az árak feljebb mentek nem vagyok képbe nagyon a mértékével. Annyi biztos többet emelkedett a házam ára, mintha az önerőmet állampapírba raktam volna.

2023. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Vidéken van a ház, faluban, de Balaton közeli. Eddig 30 millióért árultam, de most 28 millióért tettem fel. Sajna lassan egy éve nem veszik meg. Félt

2023. nov. 5. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te is a tipikus túlárazásba estél bele.

Ajánlatokat kaptál legalább? Mert azon az irány számon kellene elindulni.

2023. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas korszerűsítésre lenne szükség. Vagy megcsinálod vagy engedsz ár árból.

Mivel 1eve hideted, már gyanúsnak kéne lenni, hogy túláraztad.

A vevő abban is gondolkodik, mennyit kell még rákölteni.

2023. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A falubeli házak árához igazítottam. Volt az enyémnél rosszabb állapotú, amit megvettek... már tégláig lebontották.
2023. nov. 6. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A lokáció is sokat számít...lehet hogy a másik amit megvettek közel volt valamihez ami fontos az új tulajnak?
2023. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!