Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet egyedülállóként...

Hogyan lehet egyedülállóként legálisan saját lakáshoz jutni, ha nincs örökségem?

Figyelt kérdés
A vállaljak 8 plusz munkát, legyek gázszerelő, politikus, vagy nősüljek be politikus családba, és hasonló trollkodásokat nem kérem. Köszi.
2023. nov. 5. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
31%
Ott a ket kezed meg az egeszseged, hajra!
2023. nov. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
60%
Készülj fel rá, hogy kihasználd a lehetőséget, amikor adódik (mert fog) és igazítsd az igényeket a lehetőségekhez. Hol akarsz lakást venni? Miért ott, ahol? Mekkorát akarsz venni? Meddig tervezed megtartani.
2023. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:
Pl milyen lehetőség?
2023. nov. 5. 18:04
 4/68 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sikerült.

Versenyszférában dolgozok diplomás pozícióban.

Persze,én tudatosan építettem a karrieremet.Engem nem lehetett a lojalitásos maszlaggal megtéveszteni.Másik 20 százalékkal többet ad?Akkor sziasztok.


A szülőktől másfél milliót kaptam.Plusz 7 évig raktam a lakástakarékot+volt egyéb megtakarításom.

Ezzel volt annyi önerőm,hogy egy új építésű ingatlant tudtam venni.A törlesztőrészlet meg alacsonyabb, mintha bérelnék egy ugyanilyen kaliberű ingatlant.

2023. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim válasza:
84%
Például építész egyet.
2023. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
96%

Háát, nehezen. Ha nem olyan a munkád amivel nagyon jól keresel, akkor inkább sehogy. Ha jól keresel, akkor tudsz összespórolni önerőre majd hitelt felvenni. Fontos hogy annyit spórolj össze, hogy ha véletlenül történik valami, (baleset munka elvrsztés stb) , akkor 2-3 hónapig megélj fizetés nélkül és még a törlesztőt is tudd fizetni. Pl ha 5 millió az önerő, 200k-t költesz a törlesztő meg 100 k, akkor legyen kb 6 milliód. Ez nem kötelező csak szerintem így érdemes. +tudd kifizetni a vagyonszerzési illetéket ami ha jól emlékszem 4%. Tehát egy 20 milliós lakásnál az már 800k tehát 6.8 milliód legyen igazából. Ha minden hónapban félre tudsz tenni 200kt akkor is ~3 év.


Ha bármibem tévedtem, akkor javítsatok ki.

2023. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

De nekem nincs külső forrásom, maximum a saját keresetem.


Az ingatlan árak pedig nem a mai megélhetéshez vannak beszabályozva. Nyilván nem a gazdag negyedben gondolkodok, de nem is egy életveszélyes bűnözői környéken, ahol szinte majdhogynem fizetnek hogy elfoglaljam az ingatlant, csak szabaduljanak már meg tőle.

2023. nov. 5. 18:14
 8/68 A kérdező kommentje:
Miért Troll? Ha építek egyet, akkor az olcsóbb, mintha veszek?
2023. nov. 5. 18:16
 9/68 anonim ***** válasza:
19%

7#


Képzed magad.Építsd tudatosan a karrieredet.

És nem muszáj feltétlenül programozónak lenned.


Én műszaki menedzser bsc-vel keresek kicsivel br 1 millió felett.

2023. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó, hogy itt mindenki mindenféle előkelő pozícióban dolgozik, menedzser, programozó, diplomás ceo, stb. De léteznek pl. ügyfélszolgálatosok, adatrögzítők, bolti kereskedők is, akiknek kicsit kevesebb a fizetésük, mint a fent említett pozícióknak. A képezd magadról annyit, hogy elmegyek egy tanfolyamra, az is pénz (már ha ki tudom a többszázezres tanfolyamokat köhögni a fizetésemből), ami még messzebb visz saját lakástól, és ezek nem kifogások, hanem magyar valóság, ami a menő pozíciók alatt van.


Joguk van saját lakáshoz azoknak is, akik nem előkelő pozícióban vannak.

2023. nov. 5. 18:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!