Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos miért nem...

Az ingatlanos miért nem hajlandó megmutatni az aláírandó szerződést?

Figyelt kérdés

Jelenleg magánszemélyként árulom a lakásom, és elég sok ingatlanos hív fel annak ellenére hogy beleírtam a hirdetésbe hogy nem tartok igényt a szolgáltatásaikra. Tegnap hívott egy, és győzködött hogy megéri velük szerződést aláírni mert van belső adatbázisuk ahol hirdetik a lakást meg a korábbi vevőiket is értesítik az értékesített ingatlanról, így több emberhez eljut a hirdetésem és ha fogadnám a kollégájukat akkor élőben mindent elmagyarázna meg aláírhatnánk a szerződést.


Mondtam hogy rendben van, nyugodtan küldje el a szerződést és elolvasom, ha látok benne fantáziát visszaszólok és jöhetnek. Az ingatlanos erősködött hogy de az úgy nem jó, inkább fogadjam őket élőben mert így ha bármilyen kérdés van a szerződéssel kapcsolatban, ott van a kolléga aki meg tudja válaszolni. Egyébként azt is mondta hogy a szerződés csak 1 oldalas és 5 perc alatt elolvasható, akkor nem tudom mi lenne benne olyan bonyolult. Ennek ellenére mondtam hogy nem kell aggódni, napi szinten szerződésekkel dolgozok, elég kicsi az esélye hogy nem fogom érteni a benne foglaltakat de ha mégis, úgyis tudom hívni őket nem? Illetve ha mégsem érdekel, minek pazaroljuk szegény kollégája idejét azzal hogy kijön hozzám? Azt mondta hogy de azért mégis jobb ha ott van a kollégája hogy magyarázza a dolgokat.


Itt már kezdtem úgy érezni hogy körökben futunk ezért azt mondtam neki hogy küldje el a szerződést előzetes megtekintésre és ha tetszik jelentkezek, ha nem akkor meg hagyjuk és ha erre nem hajlandó akkor nincs miről beszélni, hisz egy ingatlan eladása elég komoly dolog, nem fogok csak úgy gondolkodási idő nélkül aláírni egy ilyen jelentős szerződést.


Azt mondta rendben, elkérte az e-mail címem. Ez tegnap reggel 9-kor történt és azóta sem küldte a szerződést. Ennek mi lehet az oka? Már kíváncsi voltam, hogy milyen feltételeket kínálnak, de semmi válasz.



nov. 7. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy ha elküldik emailen és van időd átgondolni, akkor nem tudják a pofátlan rámenős dumájukkal rádsózni a szolgáltatásukat.
nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Az az oka, hogyha elküldi a szerződést akkor te nem fogod felhívni, hogy szerződni szeretnél. Ellenben ha ott van nálad, akkor már tud győzködni, hogy ez neked milyen jó.
nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az elég furcsa hogy elvárják hogy egy ilyen döntést az ember átgondolás nélkül, 2 perc alatt hozzon meg csak mert Ő azt mondta hogy az úgy jó.
nov. 7. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj alá ne írd. Milliókat kidobni a semmiért.
nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen inkorrekt hozzáállás után én az illetőt az emlékezetemből is törölném.
jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!