Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasházi lakás eladása...

Társasházi lakás eladása esetén milyen képet tennétek fő képnek a hirdetéshez? Kilátásról egy jól sikerült kép jó lehet?

Figyelt kérdés
Magát a társasházat (kívülről fotózva) nem tenném be fő képnek. Az amerikai konyhás nappalit nehéz jól fotózni. Csak a konyha nem gondolnám, hogy fő képnek illendő.

nov. 9. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Valami belteres képet. Ha nem tudod lefotózni, akkor kérj meg valakit aki ért is hozzá.

Kilátásról elég egy kép. Az ember a lakást veszi meg, az érdekli hogy mi hogyan van a lakásban. Csinálj alaprajzot is, az is fontos sokaknak!

Idegrohamot kapok attól a hirdetéstől aminél 3 értékelhetetlen kép van a lakásról, házról, de a kilátásról, virágoskertről meg 20. Múltkor írtam is egyiknek hogy nem moníliás barackfát akarok venni, hanem házat, azt fotózza már le rendesen.

Sajnos sok ingatlanos is tök balfék a fotózáshoz. Pedig a jó fotó nagyon sokat segít az eladásban. Simán továbbgörgetek ha vacak a fotó, nem érdekel a hirdetés ha még annyira sem veszi az eladó a fáradtságot, hogy csináljon, csináltasson néhány jó képet.

A szöveg szintén fontos. A helyesírási hibákkal és klisés frázisokkal telivágott pongyola szöveg szintén nem jó.

nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Alaprajzot
nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
A legjobb részét a lakásnak. Ha az a kilátás, akkor azt. Ha a szép napos nappali, akkor azt.
nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Bikinis csajokat. Arra tuti rákattintanak.
nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Köszönöm a véleményed. Megfontolom a nappalit. Többnyire egyetértek veled, de minket (sok más mellett) pl. a kilátás győzött meg anno ennek a vételénél.


Kedves 2.!

Neked is köszönöm. Nagyon jó alaprajzaim vannak. Viszont ezzel az a baj, hogy a kevésbé rutinos nézelődő azt hiheti, ha az lesz a fő kép, hogy nincs más csak alaprajz, ezért rá se kattint a hirdetésre.


Kedves 3.!

Neked is köszönöm. Napos és tágas a nappali, de képeken nem annyira jön át a méret. + 2 gyerek mellett nem a bútorozás a fókusz nálunk jelenleg, így annyira nem menő a berendezés. Sokan nem vonatkoztatnak el a berendezéstől, pedig gyakoribb, aki berendezés nélkül keres, tehát úgyis üresen kapná meg és a saját bútoraival/leendő bútoraival kellene elképzelnie.

nov. 9. 10:43
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!


A mai polkorrekt világban, akkor félmeztelen srácok is kellenek. :)

nov. 9. 10:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az alaprajz a legfontosabb.

Én tennék be egy képet a házról is.

És igen, beltéri képek: a szobákról, konyháról, nappaliról, fürdőszobáról. Nem árt, ha látszik a bojler, a kád, szobában a fűtőtest (radiátor, gázkonvektor stb.)

Ne a bútort és a szőnyeget fényképezd és különösen ne a kiteregetett ruhákat meg a gyerek játékait. Ezek senkit nem érdekelnek, mert úgyis elviszed azokat.

A fő kép legyen az alaprajz. Úgyis az a leginformatívabb. Hülyeség az a feltételezésed, hogy akkor nem kattintanak rá a hirdetésre. De teheted előre a házról készült külső képet is. Nincs ennek akkora jelentősége. Normális ember úgyis az árat és a települést nézi először, azon belül meg végignézi az összes szóba jöhetőt.

nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Lakáskeresőként én azt mondom, hogy semmiképp ne a kilátást tedd főképnek, mert az azt sugallja, hogy olyan szörnyű állapotban van a lakás, hogy még szerinted is vállalhatatlan, és a legjobb része a kilátás. Így aztán én az ilyenre nem is szoktam rákattintani.

Nyilván nem osztja mindenki a véleményemet, de hidd el, nem is vagyok vele egyedül.

Lehet, épp a potenciális vevődet riasztod el a látképpel. Úgyhogy még ha nem is a legjobb a fotó, de mindenképp a lakásról tegyél fel. Szerintem akár a konyha is jó. Aztán úgyis végignézi az érdeklődő az összeset.

nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7.!


Köszönöm a tanácsokat. Minden helyiségről lesz kép természetesen. Bojler és fűtőtest nincs. :) Alaprajz kérdés: nekem is rendkívül fontos és kattintok alaprajz főképes hirdetésre és azt is tudom, hogy (ingatlan.com-ról beszélünk természetesen) a keresési listában szereplő kép jobb felső sarkában szerepel, hogy hány fotó van a hirdetésben. Na magunkból induljon ki, nem tudja ezt mindenki.


Kedves 8.!

Köszönöm a véleményed. Biztosan nem vagy vele egyedül, azért is kérdeztem erről az álláspontotokat.

Megfontolom a nappalit.

nov. 9. 11:15
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7.!


,,Na magunkból induljon ki"


Tehát helyesen: ne magunkból induljunk ki! :)

nov. 9. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!