Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lehetőségeink vannak?

Milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élünk, viszont fontolgatjuk a hazaköltözést 2 gyerekkel (még nem iskoáskorúak).

Érdeklődnék, hogy milyen lehetőségeink vannak ingatlanvásárlás szempontjából Nyugat- illetve Közép-Magyarországi régióban? Megtakarításunk 5 millió forint, magyar munkahely ugye nincs.

Van esély bármilyen hitelre odahaza külföldi keresettel? Vagy érdemesebb elhelyezkedni odahaza? Viszont akkor az albérlet rengeteg pénzt elvisz. Van tippetek? Vagy ez az egész lakást/házat veszek Magyarországon ennyi pénzből gondolatmenet veszett ügy?


nov. 17. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

NE

GYERTEK

HAZA

!

Ez a legjobb tanács amit adhatok. 5 Millió semmire sem elég, hitelt is csak akkor adnak ha X hónapja dolgozol. És ahhoz is kell onero. Általában 30% valahol 20.

Azaz egy 40 Misis háznál kell minimum 8 millió önerő, de inkább több. Mindenki menekülni akar onnan, akkor ti miért jönnétek?

nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon hiányzik a család, jó lenne több időt velük tölteni. Ez a legerősebb indok.
nov. 17. 21:09
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Oda vegyetek házat ahol jelenleg éltek.Ne menjetek haza abba a gazdasági válságba ami otthon va. 5M forint semmire sem elég egy panel lakásra sem nemhogy egy házra.Én a helyetekbe ott vennék fel hitelt és ott vásárolnék házat ahol éltek.Nekem is hiányzik a család de 10 év alatt megszoktam 28 vagyok itt vettünk telket Németországban és ide épitkezünk.
nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

1 vagyok.

Nekem is hiányzik, a férjemnek is. De gondolj a gyerekeidre ha másra nem... Hol éltek?

Kevés fizetések, tanár sehol, orvos sehol, abból a pénzből amit otthon bennetek házat (pl 40M) otthon egy garzon jön ki, külföldön (esetemben Olaszország) egy másfél szobás lakás. Nem mindegy. Hidd el hogy szerencsések vagytok hogy kint éltek. Ebbe a sz@r helyzetbe nem mennek haza komolyan. Esetleg a család nem menne? Vagy sűrűbb látogatások?

nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet pont annyit vinne el, mint jelen helyzetben egy hitel, pláne ilyen kevés önerővel.
nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy ez az egész lakást/házat veszek Magyarországon ennyi pénzből gondolatmenet veszett ügy?"


Pontosan erről van szó.


Nézegess magyarországi ingatlanhirdetéseket. Igaz, én győri vagyok, ez az ország drága része, de a mi utcánkban hirdetnek egy tetőtér beépítéses családi házat 65 millióért, pár utcával arrébb egy kétszobás, kicsi családi házat minimális kerttel 45 millióért. És nem a város felkapott részén élünk.

A panelok 20 millió körül vannak, a zártkerti övezetekben épített 30-40-50 m2-es fűthető házikók kerttel 15-20 milliónál kezdődnek. Pont a horror ingatlanárak miatt sokan költöznek ki állandó lakásra zártkertekbe, csak ettől ott is megindultak az árak felfelé.


Maradjatok kint és vagy ott eresszetek gyökeret vagy gyűjtsetek még.

nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a koncepciót, nekem is fontosabb a szeretteim közelsége, mint a pénz, bár mi itthon sem élünk rosszul.

Ugyanakkor realizálni kell, hogy ezeken a területeken 5 m ft önerő nagyon kevés, óriási hitelt kellene felvenni hozzá és 3-6 hónap jövedelemigazolás/hazai munkaviszony nélkül nem adnak.

nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Magas a hitelkörnyezet, hiperinfláció határán vagyunk.

51% a folyószámlahitel...


Azért mennek külföldre az emberek, hogy ott megkeressék az ingatlan árát, nem hitelre érdemes vásárolni.

5 M az semmire nem elég 4 embernek, 50% önerő nélkül most anyagi öngyilkosság ingatlant venni, ez nektek 30 M körül lenne, de külföldi jövedelemre nem tudom, adnak-e hitelt.

nov. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Közép-Dunántúl: nálunk kisvárosban 50-55m2 panel 20-25 millió

Albérlet fenti lakásban 90-130 ezer + rezsi.


Fizetés kétkezi munka esetén sokszor 200-300 között.

Ami érdekes, hogy az ukrán munkavállalók mellett egyre több MONGOL, FILIPPÍNÓ dolgozó bóklászik az utcákon.


Így GYERE HAZA FIATAL!


Egészségügy:

- szemészeti rendelés időpont - 3 hónap alatt NEM tudtak időpontot adni

- reumatológiai rendelésre beutalóval 6 hónapot vártam. Az itt kiírt kezelésre 3 hónapot.

- pajzsmirigy ultrahang 7 hónapra kaptam időpontot.

- egyszerű vizsgálat mint tüdőszűrés, 1 hónap nálunk!


Ha vállaltok még 1 gyereket, akkor indulhattok a CSOK PLUSZ kamattámogatott hitelre.

[link]

nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

9! 1 és 4 vagyok.

Tavaly még otthon éltem félig meddig, gondatlam kérek időpontot szemeszetre. Január 2v3 volt az első munkanap. Tudod mikorra volt? Szeptember vége 😑... Külföldön sincs kolbászbol a kerítés, de azért tudok kolbászt venni hozzá, és nem akadok el ott hogy miből kéne kolbászt venni. És nem vagyok milliomos, csak itt megbecsulik a dolgozókat.

nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!