Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennétek vagy maradnátok?

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 70-75 milliót érő lakásunk (3 szobás), amin van 14 millió hitel.


Később akartunk volna venni egy nagyobb lakást, amik most olyan 110-120 millió körül vannak, gondoltuk addig meg meghúzzuk magunkat és gyűjtögetünk. Viszont mikor mi kezdtük, még a kinézett ingatlanok 70 millió körül voltak (a mienk 50 volt, szóval a mienk drágult 25 millát a nagyobbak meg 40-50 milliót).


Ti eladnátok most a lakást és vennétek nagyobbat sok-sok hitellel vagy inkább még kivárnátok?


Havi nettó bevételünk 1.7 millió.


dec. 10. 05:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Mire föl ez a türelmetlenkedés? Ha tudod hogy gyalog elesés nélkül érhetsz oda, akkor minek futnál? Sose értettem, hogy valaki hogy képes tíz milliókat kidobni pluszba az ablakon egy ekkora házra felvett hitel letörlesztéséhez. Mások életükben nem láttak még ilyen értékű ingatlant, ti meg csak meghúzzátok magatokat benne, mint aki csöves egy híd alatt. Mi lenne ha értékelnéd egy kicsit amid van, és gondolnátok másra is, nem csak magatokra. Rengeteg dolog van a világon, ami boldogságot és megelégülést okoz az életben, nem csak egy 120milliós ház. Én egy jobbféle MTB biciklit többre értékelek, mint a te jövőbeli házadat.
dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
A késsöbbiekben az újat is lecseréled majd egy újjabbra??Elégedj meg azzal amid van,aki a kicsit nem becsüli a sokat nem érdemli!A pénz nem boldogít!
dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Ez attól függ. Mármint a lakáshasználatotoktól. A mistani ingatlan megfelelel az ugenyeiteknek? A drágább árketogiórajú ingatlan miben tudna nektek többet nyujtani? Ki tudnátok használni? Mekkora hitelt engedne meg a költségvetesetek? Csak a bevetelt irtad le, kiadásaitokat nem. Ha az 1,7 misiből még 3-4 gyereket kell etetni, akkor az már nem is olyan sok...
dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Tipikus "pénze van esze nincs".
dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez akkor durván 460-480000 es törlesztő, 60 millió hitellel. Ez még a fizetésetek 30% át sem éri el, ez így simán vállalható.


Mostanában nem követem az ingatlanpiacot, de a következő 2 évben kisebb válság várható. Pl Audi hungaria 2000 dolgozót küld el, több építő iparban dolgozó beosztott haverom arra panaszkodik, hogy nem tudják lesz e munkahelyük tavaszra, mert a főnökeik nem csak létszámot csökkentették, de még a gépeket is eladták. Ez pedig azt feltételezi, hogy számítanak arra, hogy jóval kevesebb lesz a munkájuk, a jelenleginél is. Építő iparban dolgozó vállalkozó ismerőseim nagyrésze már facen hirdeti magát, mert "alig van" munkájuk pedig ezek 10-20 éve jól működő cégek/ ev.k.


Szerintem nézd meg Milnárik Márton ingatlan piaci videóit. Amíg rendszeresen néztem kb 90%+ ba mindig bejöttek a jóslatai. Havonta nagyon jól összefoglalja az aktuális helyzetet.


Ez meg csak úgy saját véleményem: 2008as válság után 2012 óta emelkednek az árak. Most van némi vissza esés vagy stagnálás, de nagyobb intervallumot nézve mindig csak drágulnak.

dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Maradnék. Ilyen brutális hitelt sosem vennék a nyakamba, hiába tehetjük meg adott időpillanatban. Ha egy fizetés kiesik, vagy lefeleződik, már ott van a baj. Ez a 14 milliós hitel a bevételetek mellett abszolút vállalhatónak tűnik, 3 szoba nem kicsi, tehát ha csak nem létszükség, nem mennék.
dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Azért szerettünk volna venni egy nagyobbat (4 éven belül), mert mire iskolás lesz a nagyobbik gyerek, addigra szerettük volna, ha van külön szobájuk.


Amit itt írok, mégcsak nem is hiperdrága ingatlan Óbudán, szimplán annyit tud, hogy van lift, nem felújítandó, nem szuterén és nem egymásból nyílik három szoba.


#5 Köszi, megnézem!

dec. 10. 09:45
 8/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a fizetésünk extrém mértékben nem fog nőni, mert én a gyerekek miatt a férjem meg a fejlődési lehetőség miatt nem akarnánk váltani, ha nem muszáj.
dec. 10. 10:22
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A 4 éven belülbe belefér az, hogy 3,5 év múlva vesztek, de szerintem ha 5-6 év múlva vesztek sem gond.

Ha évi 12 milliót megtudtok spórolni, akkor kvázi 1 év alatt végtörlesztitek a mostanit (elméletben, ha gyakorlatban nem is akarjátok), majd 4 év múlva tehermentesen megvehetitek a nagyobbat. Hova sietnétek?

dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 Attól tartok, hogy a csok plusz miatt pont azok az ingatlanok fognak még 30-50 milliót emelkedni, amiket mi is szeretnénk megvenni (2-3 gyerekkel) és jobban járnánk, ha 21-re húznánk egy lapot. Mert 2-3 éve, ha bevállaltunk volna még plusz hitelt (így havi 180-et fizetünk, úgy lett volna 300 mondjuk), most lenne 2-3 éven belül egy ilyen lakásunk.
dec. 10. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!