Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennétek tovább, vagy maradnát...

Mennétek tovább, vagy maradnátok még ebben az albérletben?

Figyelt kérdés

5 éve élek már itt. Elég vacak környéken van a lakás, az elhelyezkedése katasztrófa, sötét a szoba és nem is túl szép, kissé megrepedezett a csempe meg ilyen apróságok - legalább a nagyibútorokat már kicseréltem ennyi idő alatt teljesen :D Érzékeny vagyok a wifire és a hálószobában csak tizenkettő jelet lehet fogni... állandó sípolást hallok, bár a szomszéd csapágyas légkondija mellett az még nem is olyan vészes.

Cserében viszont a piaci viszonyokhoz képest kifejezetten alacsony a lakbér, a közlekedés kiváló, minden sétatávolságra van, a tulaj utoljára négy éve volt idefent, szóval nem jár a nyakamra és én rigolyás is vagyok a személyes teremre. Nem bánja a két macskámat sem, sőt. Zenélek, igyekszem nem hangoskodni, de az akusztikus gitárt nem lehet elnémítani és valami csoda, de egyik szomszádomat sem zavarja.

Anyagilag már megengedhetnék magamnak egy sokkal-sokkal jobbat is, kicsit ciki is már egy ilyen lepukkant lakásban, mégis félek váltani. Lehet ramaty ez a hely, de hol találok olyan albérletet, ahová vihetem a macskáimat, a bútoraimat, a hangszereimet, nagyobb összegeket félre tudok tenni és csak a bérleti díjat kell utalnom és nem zaklatnak, szimatolnak utánam, nem akarnak átbzni semmivel? A tulajom teljesen korrekt, szeretem nagyon. Ha nem nézem magát a lakást, egy álom tőle bérelni.

Nézelődtem mostanában azért, de valahogy semmi nem jó. Egyszer voltam lakásnézőben a hermina baunál is, na az kész kabaré volt, könnyes búcsút is vettem tőlük rögtön.

Nektek mik a tapasztalataitok, megéri váltani, vagy túl nagyok az igényeim? :)

Nem szeretnék azután koppanni, hogy itthagytam ezt az albérletet, macskákkal baromi nehéz költözni :(


2019. máj. 10. 08:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Jól látod a helyzetet, gitár, meg még macskák is, minden bérbeadó álma vagy. Ne kockáztass, vagy vegyél saját lakást hitellel.
2019. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Látod, pont ez baj :) Én tényleg minden bérbeadó álma vagyok, viszont ez sajnos nem kölcsönös :D

5 éve mindent időben fizetek, kicsit azért csinosítottam a lakáson is, jó az anyagi hátterem, a macskáim jólneveltek, vágom a karmukat, nem bántanak semmit - amúgy is az én bútoraimat ennék -, ivartalanítva, oltva vannak, soha nem jelöltek. Sőt, még két félszobányi kaparójuk is van, biztos ami biztos alapon.

Én minden hangszeremet fejhallgatóval használom, amit lehet (nem csak akusztikus gitárom van), nem zajongok feleslegesen, tekintettel vagyok minden szomszédra. Nem vagyok házibulis típus, nekem az otthon a menedék, itt csend van és nyugalom. Meg tisztaság. Elég tisztaságmániás vagyok.

Nem véletlenül nem jár fel a tulaj, elég volt neki az elő évben látnia, mi folyik itt, megbízik bennem teljesen :)

Szomorú, hogy olyanok itt a bérleti viszonyok, hogy az ember így sem mer továbbmenni, holott tényleg álombérlő lennék egyébként. Szerintem legalábbis :)

Lakást nem veszek, házat szeretnék építeni, elég konkrét elképzeléseim vannak, ahhoz gyűjtögetem a pénzt ilyen szorgosan. Nekem kényelmesebb így albérletben, mint lakásvásárlással és eladással bíbelődni, hitelt meg nem veszek fel, csak amit muszáj.

2019. máj. 10. 08:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a gyors választ, sajnos én is afelé hajlok, hogy inkább nem kockáztatok. Már azon is gondolkoztam, hogy megfogom és szakaszosan felújítgatom ezt a lakást. Végül is, a tulaj szabad kezet adott mindenben, jófej is, megérdemelné ő is. Amennyivel kevesebbet fizetek itt, ha csak havi 40-50-et ráköltök, már egész pofás lehet egy idő után és nem vagyok mínuszban sem. Csak a sötét szobán meg a zajokon nem segít a dolog :(
2019. máj. 10. 09:18
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló helyzetben vagyok én is a párommal. Két kutya, plusz törpenyuszi, szóval esélyünk sem lenne találni albérletet. Viszont a monstanit már kinőttük. De soha nem jön ide a tulaj, ami tök jó. Ráadásul az ára is elég kedvező a mostani árakhoz képest. Ezen felül a szomszédok is jó fejek, sok kutyás és gyerekes van, mindenki kedves mindenkivel. De nagyon zavaró, hogy egy komódot nem tudunk venni, mert nincs hova rakni. :D És ahogy nálad is, ez is le van kicsit pukkanva.


Szóval mi úgy döntöttünk, hogy innen már sajátba megyünk.

2019. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én is annyira szeretnék már kutyát, de ez a lakás is picurka, nem szeretném kínozni sem őt, sem a macskákat már. Viszont akkor vannak még azért rendes helyek, ezt jó olvasni :)

Én sem nagyon tudok már rendezkedni, kimaxoltam minden lehetséges megoldást, már beállítottam egy galériaágyat is, a szoba nagy részét meg sajna kiteszik a kaparók, a macskák játékai, meg az én "játékaim". A zongora már úgy van begyömöszölve a ruhásszekrény elé a sarokba, alig van helyem mozogni, bár így legalább nem kell félnem, hogy hátbatámadnak, ha rajtam a füles :D

Az a vicc, hogy magamat szívatom így, ha nem lenne ennyi szirszarom, akkor kényelmesen elférnék, de így... ez nem is lakás már, inkább játszóház.

Jaj, a törpenyuszi egy tündér lehet, ha nem macskáim lennének, én is biztos hoznék egyet :D

Remélem minél hamarabb összejön a lakás nektek is.

2019. máj. 10. 09:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, van pár ismerősöm, aki albérletben lakik és 2 dolog állandóan a problémájuk:

- állattal sokkal-sokkal nehezebben találnak albérletet (hiába tartja valaki tisztán őket, ha a tulaj esélyt sem ad arra, hogy ezt bebizonyítsa a bérlő (magyarul nem is adja ki neki a lakást)

- mivel a lakásárak mennek felfelé, így sok bérlő szembesül azzal, hogy a tulaj egész egyszerűen eladja a lakást a feje felől. Van olyan ismerősöm, aki már a sok költözéstől készül ki idegileg.

- a magas bérleti díjakról nem is beszélve

Szerintem maradj és örülj, hogy nem kell állandóan hurcolkodnod és relatívan jó helyed van (kicsi, de jó) :-)

2019. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudnál inkább hitelt megpróbálni? Másnak a lakását felesleges csinosítgatni mert nem fogod tartósan élvezni, az egy dolog hogy pénzt beleölsz de munkát is. Én a helyedben inkább felvennék lakáshitelt ha van rá mód mert azt magadnak törleszted és nem másnak a zsebébe megy. Akkor értelme is van újítgatni.
2019. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Magam is bérbeadó vagyok, úgyhogy én elmondom a saját szemszögemből.

Állattal (legyen az kutya, macska vagy akár hörcsög) nagyon nehéz. Nálam az állat kizáró ok. Még akkor is, ha az állat szobatiszta, nem kapar stb. Egyébként is, a kiadás pillanatában nem tudom, hogy tényleg ilyen jól viselkedik-e az állat, mert az, hogy a bérlő azt mondja, az egy dolog. A fő probléma, hogy az állatnak szaga is van. Ha utána ki akarnám másnak adni állat nélkül újra kéne festetni.


A hangszerek egyébként amennyiben a szomszédokat nem zavarja és nem panaszkodnak, szerintem annyira nem probléma. Bár szerinten attól is sok bérbeadó megriadna.


Az árak valóban folyamatosan mennek fel, mind az eladásra, mind a bérletre.


Nézz körül ingatlan.com-on, hívd fel a neked tetsző hirdetéseket, mond el a macskákat meg a zenét, és akik nem zárkóznak el előle azokat nézd meg. Ha talász ilyet és tényleg tetszik, akkor csapj le rá azonnal. Viszont arra készülj fel, hogy lehet egy hónapot itt is ott is ki kell fizetni.


Összegezve: én a helyedben körülnéznék az ingatlanpiacon, de nem váltanék, vagy csak nagyon átgondoltan.

2019. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, macska lakásba nem való...

A többi alapján jöhetnél.

Persze nem tudom, mennyi fizetsz és mekkora lakás kell.

A mostani tulaj nem kéri a macskák utána lakás helyreállítását?

2019. máj. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

" Egyszer voltam lakásnézőben a hermina baunál is, na az kész kabaré volt, könnyes búcsút is vettem tőlük rögtön."


Pacsi!

Szerintem csalók, valahol cikk is van róla, hogy eljárás folyik ellenük, nekem még csak nem is sikerült odáig bonyolódnom, hogy belefussak valami komolyabba, szintén a "könnyes búcsú", azaz a lemondás maradt nekem is. Pedig milyen jól hangzik, hogy 18 M passzívházban egy garzon... Mi történt konkrétan?


Egyébként a helyedben keresgélnék tovább, és akkor mondanék fel, amikor találtam másik lakást.

Nem bonyi.:)

2019. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!