Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Baranyában, Pécs közelében,...

Baranyában, Pécs közelében, melyik falu a legszuperebb lakhatás szempontjából?

Figyelt kérdés
Orfűre gondoltam, de egy ott lakó mesélte, hogy kb. egy napra rendszeresen elmegy az áram, és az eon lazán semmit sem tesz a hibaelhárítás ügyében bő fél napig, csőtörés sem ritka, de egy részen az utakat pályázatos pénzből feltúrták csőrendszer felújítás miatt, csak sajnos nem állították vissza a megelőző jó útviszonyokat- tiszta kátyús maradt, meg hullámos, amit ők tettek ilyenné. Szóval ez sajnos kizárva! Milyen hely van Pécs közelében, ami szép falu, de emellett élhető is? Van villany, víz- alap.

dec. 12. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, Orfűn 1-2 évvel ezelőtt volt vízhálózat felújítás. Áramszünet azért máshol is előfordul, nálunk pl. akkor ha nagy szél van, de ált. 1-2 órán belül megoldják a problémát, sokszor 1 órán belül. Csőtörés sehol sem ritka jelenség, ugyanis ezer éves csövek vannak lefektetve mindenhol, nálunk pl. helyi víznyerőhelyek vannak, így az is előfordul, hogy aszályban elfogy a víz, most már gyakorlottabbak ebben, de pár évvel ezelőtt volt olyan, hogy 2 napig sem volt víz emiatt, mert időbe telt, mire átálltak Dunavízre és a tározót feltöltötték.

Az érdekelne elsősorban, hogy mi az élhető? Tehát mik az igényeid, legyenek boltok vagy elég, ha a szomszédos településen van, legyen-e iskola, óvoda, stb. stb?

Ha csak nyugiról van szó mindösszesen, akkor élhető falunak mondanám pl. Hosszúhetényt, Mecseknádasdot, Ófalut, Óbányát is, de oda nem igazán tudsz bevásárolni, Martonfa és Erdősmecske, minekután zsákfalvak, így szintén nyugodt helységek, Fekedet szép parasztházak jellemzik, Zengővárkony szintén egy baromira nyugodt kis falu, közel van Pécsváradhoz, ami viszont "város", titulusa az, de hát igazából egy tanyaközpont, azonban ott megtalálsz kb. mindent, amire szükséged van, orvosi rendelő, iskolák, óvodák, műszaki- és élelmiszerboltok, ép.ipari boltok. Pécsvárad is alapvetően egy nyugodt hely, de az utak állapota katasztrofális, a városvezetés egy valamire koncentrál, hogy a városközpont az legyen rendben, iszonyatosan sok autó van, egymás hegyén-hátán parkolnak örökösen, de ebből kilehet menekülni, nem muszáj a városközponthoz közel lakni, akár vehetsz egy lakható nyaralót a Dombay-tó környékén, vagy fent a hegyen egy házat. Baromira nyugodt zsákfalu Apátvarasd, de hát ott konkrétan nincs semmi, át kell járni bevásárolni vagy Pécsváradra vagy Bonyhádra vagy Pécsre. Mecsekpölöske szintén egy rendezett kisfalu.

dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Azert túl sok munka nincs ám azon a környéken.
dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Inkább Kozármisleny lett belőle.

Amúgy 1-es biztos szégyenled, hogy nincs áram fél napokra, azért hazudsz, hogy 1-2 óra a javítás:) pedig szerintem erről nem te tehetsz, inkább ki kene állnotok magatokért. Egy ott lakó mondta, hogy nulla a polgármesteri hivatal, semmit sem tesznek, ami fejlesztés. A csatornázásnál is "szép" munkát végeztek, romokba azóta is az aszfalt, amit feltúrtak, hepehupa. Nem beszélve, hogy nincs világítás a tó körül, és jónéhány utcában sem. Ez utóbbiakat egyszer magam is tapasztaltam, mikor kutyát sétáltattunk ott egyik este.

Kozármisleny legalább karban van tartva, van áram. Ki merik nyitni a szájukat az emberek, ha kontárokkal javíttatnak.

dec. 29. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ja... nem vagyok orfűi, de azt hittem, hogy ez egyértelmű abból, ahogy fogalmaztam! Szerintem általánosan jellemző ez, hogy nincs áram nagy viharban, de nálunk tényleg megoldják hamar, helyben van az E-onnak ügyelete. Hazudni nem szoktam, pláne nem ilyen ügyekben, miért tenném? Tudom, hogy nem rossz szándékból írtad, de ne mondd, írd ilyen könnyen másnak azt, hogy hazudik, mert azért ez mégiscsak sértő lehet idegennel szemben! Akit ismersz, haver, az más. Ha így volna egyébként, nem gondolnám, hogy ez az én szégyenem lenne, sokkal inkább a településé, a település vezetésé! Tehát én nagyon szívesen beszámolok neked minden szarságról, ami a településemen történik, egyetlen dolgot tudok szégyellni a sok közül, az az, hogy még mindig polgármester az az ember, aki több 100 milliós sikkasztási váddal áll rendszeresen a bíróság elé. Ezt sem azért szégyellem, mert tudom, hogy igazak a vádak, mert fogalmam nincs, arról van fogalmam, hogy ki tett vele szemben sorozatos feljelentéseket, és még ha el is hiszem neki, hogy ártatlan, az első dolga ilyenkor úgy gondolom minden felelőségteljes embernek az, hogy lemond, még akkor is, ha ártatlan és a dúl benne az igazságérzet, sőt a düh, hogy ilyen helyzetbe keverték! Szóval, hogy nincs az a felállás, ami megengedhetné azt, hogy ebben a szituban maradok polgármester!

Kozármisleny egy más világ, az hiába önálló település, gyak. összeér Péccsel, és a régi falurészt leszámítva jellemzően tehetősebb emberek lakják, ahhoz pedig általában tartozik egy habitus is ez tény, bár arról nincs információm, hogy bármi is azért működne Kozármislenyben, mert a lakosságnak van szája, szóval nem így működnek a dolgok úgy gondolom, nem ettől működnek. Ahol van pénz, ott akár tudnak működni a dolgok, de ahol nincs, ott verheti bárki is a seggét a flaszterhez, attól nem fognak működni a dolgok. Tehát a lakosság erélyes fellépése maximum ott tudja valamilyen irányba befolyásolni a városvezetést, ahol van pénz, magyarul ahol tudja, ahol lehetséges! Azt egészen nyugodtan ellehet hinni, hogy nincs pénz ott, ahol azt mondják, hogy nincs pénz, azonban azt nem szabad elhinni, hogy nem is lehetne!!!

dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, szövegértelmezésből megbukott s nem szép dolog saját hibából fakadóan mást hazugsággal vádolni, avagy kijelenteni, hogy hazudik.


Az emberek zöme szeret panaszkodni, biztos az illető is csak kipanaszkodta magát neked. Pletyikre nem alapoznék.


Mindenhol előfordulnak gondok. Az más kérdés, hogy adott emberek azon túl nem látnak.

Nem tudják a jót, szépet értékelni.


Sok esetben pedig, ha minden rendben van az annyira megszokott, hogy sokan nem értékelik.


Képzeld, még itt Kaposváron is vannak gondok, holott megyeváros.

6x volt felénk cső-, melegvíz probléma, áramingadozás vagy kimaradás is az elmúlt pár évben.

Mégse hat meg.


Alapon pedig nem árt szünetmentes tápegyéget tartani pl áramköreink, elektronikai tárgyaink megóvására.


Édesanyámék se vették komolyan javaslatom. A hűtőjük tönkrement, másik alkalommal pedig egy ingadozáskor hatalmasat durrant a laptop tápja.

Aztán jöttek, hogy kellene új töltő a géphez.


S igen, nem poén a kiengedett hűtőre hazamenni stb, ám napjainkban mindezek megelőzhetőek. Vagyis első sorban önhiba, hogy nem volt biztosítva ezen eszközök védelme.


Tervezek Orfűre költözni a jövőben, északabbra, elszigeteltebb helyre.

Mindent meg lehet oldani.

ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!