Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehetne lakást venni?

Hogy lehetne lakást venni?

Figyelt kérdés

Sok ember mondja, hogy ő soha nem menne albérletbe. Ő inkább lakást vett albérlet helyett stb

Hogyan? Nekem nem volt választásom, albérletben éltem szülővel is.

Ők azonnal úgy "repültek ki", hogy lakást vettek. Hogy lehetséges ez? Miért okoskodnak ,ha nem mondják el a titkát..

Fiatalon 22-3 évesen vettek lakást ezek.


dec. 30. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Vagy olyan családba születsz, ahol ebben tudnak ebben részben vagy egészben támogatni és felnőttkorodra kapsz egy lakást vagy olyan karriert futsz be fiatalon nettó 1-1.5m fizuval, hogy kényelmesen félre tudsz tenni. Persze a hitelt így is nehéz megúszni, 60-70 milliós önerőt milliós fizuval is nehéz összehozni.

Harmadik lehetőség, hogy olyat párt találsz, aki szintén jól keres és összedobjátok a pénzt, bár nagyobb lakáshoz több kell, ez tény.


Én más lehetőséget nem nagyon látok. Én 27 évesen keresek nettó 400-at, az összemegtakarítások még 10M sincs, mert viszi az albi a pénzt, mint a szél. Nem olyan szakmát/diplomát választottam, ami most nagyon menne, szóval kevés a munkalehetőség is és váltás is, a fizum nem fog emelkedni a közeljövőben semmit, kapcsolatom nincs. Egyedül tengődöm a hétköznapok során egy kis budapesti mini garzonban, ahonnan jelenleg semmi kiutat nem látok....ez a kva magyar valóság.

dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezek az emberek akik nekem mondták most keresnek 400 nettót és a lakásuk se túl nagy. Itt Veszprémben akkoriban amikor vették 10 millio lehetett és akkor lehetett a fizetésük max 200 ezer
dec. 30. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
400 nettóval, albi mellett, nem lehet lakást venni.
dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Jó fizuval és hitellel nem nagy ördöngősség.

Van aki örökölt, van akinek rokonok adtak.

dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Mi a feleségemmel sajnos nem keresünk jól. Ketten együtt kb 800 ezer forint. Összespóroltuk az önerőt és hitelre vettünk egy garzont. Rá 3 évre egy nagyobb lakásba költöztünk és vittük tovább a hitelt. Azután 6 évre az ikrek születése után 3 szobás lakásba költöztünk. A férjem másodállása miatt most +200 ezerrel nagyobb a bevételünk.
dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván 22-3 évesen segítség, vagy 5-6 év külföldi munka nélkül sehogy nem vesz az ember lakást. A kérdésedre adott választ inkább arra szokták durrogtatni, hogy ha már VAN lehetőség választani, inkább a saját törlesztőjét fizesse az ember, mint a lakbért. De ha nincs, akkor nincs miről beszélni.

Egyébként 10 m ft 20% önerejét nyári diákmunkákból és karácsonyi pénzekből is össze lehet szedni. Én nem nagyon diákmelóztam, de amikor 25 évesen elindultam friss diplomával az életben, komoly 900 ezer forintom volt ehhez. Ha kicsit jobban megerőltettem volna magam, akkor 2 millát összeszedhettem volna pár év alatt.

dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Eltolódott a jövedelem/lakás m2 ár érték aránya


2013 - Szakmunkás bér: 114.000

2023 szakmunkásbér 296.400


2014.08. Eladó panel lakás, Itt indultak ismét felfelé az árak...

Veszprém, Haszkovó utca,

2.emelet 7.6 M Ft, 86 m² felújítandó

1. emelet 6.5 M Ft, 54 m² felújított


7. emelet Jutasi út, 4.59 M Ft, 42 m² nagyon jó állapotú

dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
A jelenlegi jobb oldali kormány ott segít a fiataloknak ahol tud. A csók plusz nagy segítség lesz a magyar családoknak. Hajrá Fidesz
jan. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
66%
Nálunk így sikerült, és szerintem ez a titka: nem szabad ragaszkodni egy adott településhez (mert ott vannak a rokonok, munkahely, stb.), de még a megyéhez sem. Ingatlan keresésnél beírod a maximum vételárat, és szétnézel a piacon, hogy milyen megyék, városok jöhetnek szóba. Ezek közül utána olvasol a szóba jöhetőknek, és választasz, hogy melyik szimpatikus. Mi így költöztünk a családtól 2 megyével arrébb, férjem áthelyeztette magát a munkahelyén, én meg gyeden voltam éppen. Legjobb döntés volt új életet kezdeni egy teljesen ismeretlen helyen, de tehermentesen, saját lakásban.
jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!