Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a rosszabb döntés földszint...

Mi a rosszabb döntés földszinti vagy zárószinti lakást venni?

Figyelt kérdés

nov. 11. 20:54
A kérdező szavazást indított:
Földszint
Zárószint
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez lakástól, háztól függ.

Zárószinti lakásban nőttem fel. Panel, negyedik emelet, lift nélkül. Nem volt jó, hogy mindig sokat kellett lépcsőzni mindennel. Viszont felettünk nem volt senki, nem dobogtak a padlónkon és oda már csak az jött fel aki tényleg ehhez a pár lakáshoz jött, nem volt sok mászkálás a lépcsőházban előttünk.

Aztán az első lakásom földszinti - magasföldszinti volt. Ide is kellett lépcsőzni de keveset. Itt alulról nagyon hideg volt a lakás, mert alattunk fűtetlen tárolók voltak csak. Egyáltalán nem hallatszott be hogy a lépcsőházban mindenki elment előttünk, nem volt zavaró, hogy felettünk laktak. Viszont legalsó lakásként amikor dugulás volt a csatornában, akkor nálunk jött fel minden trutyi, pedig onnan 17 méterre volt a dugulás, ami már nem a mi sarunk volt, hanem közös. Csak a mi vécénk volt a legelső kifolyási pont.

Mindkettőben volt ami nem a legjobb, de mindkettőben jó volt lakni.

nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol. Nekünk olyan földszinti lakásunk van, ami egy családi házas övezet közepén lévő “lakótelep” (10 ház egyike, de jó nagy parkkal körbe), mi bokrokra, fákra látunk rá előttünk csicseregnek a madarak, nyáron nem kell klíma, télen mondjuk hűvös. Itt tuti a földszintet választanám a negyedik helyett (még az első helyett is), a belvárosban nyilván nem.
nov. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
A földszint rossz a talajvíz, hideg, ablak alatti forgalom, ablak előtz beszélgető dmberek miatt, a felső szint a beázások, lépcsőzés, cipekedés miatt (ha nincs lift vagy elromlik.) Emellett a tetőre szokták tenni a mobiltornyokat, a napelemeket, kérdés, mennyire egészséges ezek alatt élni ( szerintem semennyire)
nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Èpìtőiparban vagyok mérnök. Én egyiket sem merném megkockáztatni. Ha gond van / netán gond lesz idővel a szigetelő anyagok öregedése miatt vmelyikkel mondjuk a vizszigeteléssel akkor az baromi drága lesz. És látom, hogy dolgoznak sajnos ebben az iparágban. Ha ideig , óráig jók is voltak ezen rétegek, a nem teljesen szakszerű beépítés miatt sok esetben előtt tönkre is fognak menni.
nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: A tetők mindenhol megvannak már csinálva. Nem ázik be. De ha beázik, akkor a ház fizeti és nem Te a tetőjavítást. A felső emelett jobb mint a földszint. A földszinti lakások penészednek.
nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-essel értek egyet, én csak annyit tudok, hogy egy hiperszuper páréves irodaházban dolgozom és a legfölső emeleten szintén bevetik a vödröket,ha nagyon esik az eső.

Másrészt egy ismerősöm azért költözött el társasházból,mert beázott a plafon, de a ház nem volt hajlandó rá költeni.

nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!