Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan adható el az osztatlan...

Hogyan adható el az osztatlan közös tulajdonú házam?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk tulajdonosok, ez egy ikerház. Néhány éve örököltem ez a pár akkor már ott élt. Azóta hitegettek, hogy igényt tartanak rá, jóval érték alatt fizettek volna, de nem volt rá pénzük. Menet közben kiderült, hogy a részemen van némi tartozás, melyet el is kezdtem törleszteni, a maradék pedig kivonásra került volna a vételárból szerződéskötéskor, ám de még várok ez a tartozás kamatozik, mondtam mivel már ígyis rengeteget engedtem és bukok a kamatot vállalják át és mostmár egy álltalam meghatározott rövid időn belül fizessenek, nem nagy összegről van szó és nekem pedig közbe jött egy váratlan kiadásom amit ebből kívánok fedezni. Elmondásuk alapján így nem kívánnak élni az elővételi jogukkal ezért új vásárló esetén lemondó nyilatkozatot kell tenniük. (külföldön élnek és emiatt nem akarnak hazajönni) Valamint azt mondták kerítést kell építeni saját költségen, amivel felosszuk a területet, na most ez egy ikerház a bejárat felé eső terület az én részem, ha oda teszek egy kerítést nem tudnak bejutni, valamint nekem az plusz költség. Van ebben igazság, vagy csak ki akarnak velem szúrni? Többször volt már nézeteltérés és kekeckedés, akadt volna más vevő aki teljes áron megvásárolta volna, de idő előtt bekavartak mielőtt utána tudtam volna nézni, hogyan működhet ebben az esetben. Messengeren beszélünk ezek a beszélgetések mind megvannak, az is, hogy többször visszatáncoltak, majd szóltak, hogy mégis kell az ingatlan.

Előre is köszönök minden ezzel kapcsolatos segítséget. Még soha nem csináltam ilyet.


jan. 4. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

"Osztatlan közös tulajdonnak hívjuk, ha egy adott ingatlannak vagy ingatlanrésznek több tulajdonosa van és minden egyes része olyan arányban oszlik meg a tulajdonostársak között, amilyen arányban a tulajdonjoguk fennáll. Az osztatlan közös tulajdon így azt jelenti, hogy több tulajdonos osztozik egy adott tulajdonon"


Befenyegeted őket, amennyiben nem élnek az elővételi jogukkal, akkor közös tulajdon megszüntetése pert indítasz, egy jó ingatlanos ügyvéd hamar pontot tesz a végére.

Akkor aztán csomagolhatnak...

jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

>a részemen van némi tartozás

-Külön megterhelhetők a részek?Ezek szerint van hazsnálati megállapodás, amivel ketté van osztva, külön eladható a részed. Kerítést építeni a két rész közé nem kell, maga a megállapodás egy "jogi kerítés".


Az elővásárlási jogukról pedig írásban mondasd le őket, tértivevényes levélben (=aláírja, hogy átvette) megírod neki, hogy X összegért fogod eladni, ha élni kívánnak az elővásárlási jogukkal, 15 napon belül válaszoljanak.

jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne vevöd egy bizonyos összegért, akkor az elövételi jogukkal csak úgy élhetnének, hogy ezt az árat fizetik ki neked, nem licitálhatnak lefelé.
jan. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A vízen van tartozás, a két részen külön óra van nem tudom pontosan mi minősül osztottnak vagy osztatlannak. Mindennek most járok utána. Ezek szerint akkor osztott és eladható, ha nem tud fizetni 15 napon belül?
jan. 4. 08:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg keress egy ügyvédet, vidd a papírokat a házról, aztán majd ő helyre teszi a dolgokat, ha valami nem jó.

A külföldön élőnek nem kell mennie sehova, csak skypeon beszélgetnek egyet, utána elküldi nekik a szerződést, ők meg vissza küldik. (már ha szükséges...)

jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hirdesd meg, ha van vevő, akkor irtok egy adásvételit.

Ezt kell elküldeni a másik tulajdonosnak.

Ha ugyanazokkal a feltételekkel tud élni, akkor élhet az elővásárlási jogával.

Ha nem él vele, akkor simán eladható.

jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor adható el simán, ha a "használati megállapodás" nevű, ügyvéd vagy közjegyző előtt készült dokumentum rendelkezésre áll. Ez valószínűleg létezik, ha a bank külön ráterhelt a részedre. De közben eszembe jutott, hogy a terhelés nem csak hitelfelvételből lehet, hanem valamilyen tartozás ráterhelése, ez esetben nem biztos hogy van ilyen. Akkor csinálni kell: abban lényegében le van írva, hogy fizikailag melyik kinek a része, mik a közös és a megosztott felelősségek (pl. sátortető nem bírja, ha az "A" betű egyik oldalán Bramac cserép van, a másikon cserepeslemez, közös a vízóraakna, stb.), ki milyen feltételekkel használhatja a telek melyik részét.

Akkor adható el, ha nem jelez vissza 15 napon belül. Ha meg akarja venni, de nem fizet, arról ügyvéddel konzultálj, mert az bonyolultabb eset.

jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van használati, megosztási szerződés? Enélkül nehéz lesz eladni olyannak, aki érti is mit venne. Mi még olyantól is léptünk vissza, ahol ez rendben volt.

Egyébként ahogy írták. Meghírdeted, ha jön rá vevő, megírjátok az adás-vételit, meg kell küldeni az ikernek, ha elővásárlási joga van és majd dönt ahogy akar. Ha ő ugyanazon az áron nem veszi meg, akkor eladod és kész. Teljesen felesleges kör minden egyéb szájtépés.

jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Több opció van.


1. társasházzá alapítás, albetétesítés, ekkor 1/1 tulajdonú lakások lesznek.


2. használati megosztási szerződés, ügyvéd által ellenjegyezve. Ha jól van megírva, ez utóbbit a bankok is elfogadják (ha valaki lakáshitellel venné meg)


3. jelenleg nyomott áron, rendezetlen háttérrel meghirdeted eladásra az 1/2 tulajdonjogot és majd a leendő vásárló rendezi ezeket. Ez viszont jelentősen értékrontó tényező, megéri azt a pár100ezret az, hogy albetétesíted.


Ez elővásárlási feltétel pedig nem fog tudni gátolni téged, ha épp nincs manija. Le kell írni neki a levélben hogy akkor élhet vele, hogy xy. időpontra x. összeget (élő ajánlattal megegyező) kifizet neked.

jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Összesen 1,5 millióra van értékelve az én részem, tehát számomra annyira nem éri meg ráfizetni. De utána nézek mindennek. A tulajdoni lapon 4/8 tulajdoni hányad van írva. Ez jelenti gondolom, hogy a fele az enyém.
jan. 5. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!