Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos a határozott...

Az ingatlanos a határozott szerződés lejárata előtt felhivott és azt mondta, ha nem viszem lejjebb az árat, nem tudja meghosszabítani a szerződést. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Reális áron fut az ingatlan, beszéltünk róla régebben, hogy lejjebb visszük esetleg, ha nem lesz rá érdeklődő,de folyamatosan van. Nem sürgős az eladás, ezt tudta.
jan. 4. 14:51
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért vagyok tanácstalan. Hónapokig kerestem olyan magánirodát, aki profi módon intéz mindent,nekem ne kelljen. Én eddig abban a tudatban éltem, hogy a tulaj én vagyok, az árat ő lövi be, de a továbbiakban én döntök mindenről. Erre most kiszállna az egészből, amit nem tudok hova tenni. Magas árfekvésű ingatlanról van szó (és magán, nem 1,5%ért dolgozik), brutális járulékot kapna. Ha eladja nekem mondjuk 8hónap alatt, akkor 8hónap múlva az az övé, így semmi. Ebben mi az üzlet?

Aztán majd ha én hirdetem tovább és befut egy régi érdeklődő, tartja a markát, mert anno rajta keresztül találta meg az ingatlant. Jópofi helyzet.

jan. 4. 16:13
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

"Sok munkát rakott bele"

Akor mit pampog?

Lehet valami más is van a háttérben amit nem tudunk? Összevesztetek? Elküldted az anyjába? :D

Ha kell neki a meló, és az a feltétel, hogy változzon az ár, akkor módosítsaok valamennyit az áron. Nem is értem hogy ez miért probléma?

Ha meg nem akarja tovább pesztrálni az ingatlanodat, akkor mondja meg és húzzon el a fenébe és keress mást.

jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

#18, nem csok képes.

De annyiban igaz az emelés hogy a csok képes ingatlanok ára felmegy, és húz magával mindent, a nem csok képes is fel fog zárkózni. Ezért (sem) értek egyet az árcsökkentéssel.

jan. 4. 16:18
 24/38 A kérdező kommentje:

#22 semmi háttersztori.

Szépen megállapodunk mindenben. Ha én adom el, ha ő adja el, stb. Az ingatlan továbbra is az enyém, akkor is ennyi volt és benne volt a pakliban, hogy nehezen megy el, de elvállalta.

Gondolom unja a mutogatást és már túl lenne rajta..de ne az én káromra. Itt nem egy-két millióról beszélünk..

jan. 4. 16:21
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt írtad, folyamatosan van érdeklődő. Őket nyilván ez az iroda hozta.

Miért nem vette meg senki? Ha pl. mindegyik sokallotta az árat, akkor akár igaza is lehet az ingatlanosnak.

De olyan is van, aki boldog-boldogtalant odavisz, aki tényleg csak nézelődik még, felmérné a terepet. Azok viszont nem igazi érdeklődők. Ha meg is vesznek valaha egy házat, az jövő ilyenkor lesz.

Komoly érdeklődő az, akinek van egy határozott elképzelése, mit akar; ahhoz vagy van pénze vagy tud hitelt fölvenni; és mindenképpen záros időn belül venni fog, csak az a kérdés, hogy a tiédet vagy másét.

Mikor árultuk a lakásomat, nálunk is voltak olyan érdeklődők, akik szépen végighallgatták, melyik helyiség mekkora, milyen tájolású, milyen fűtésű stb. stb. - és nem kérdeztek semmit. Na, valahogy sejtettem, hogy ők nem fogják megvenni a lakásomat. :-)

jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
56%

"a csok képes ingatlanok ára felmegy, és húz magával mindent"


Így-így, pontosan ez történt eddig is! Növekednek a telek árak, stb, mindent húz magával! Ne legyél balek!

jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Bogica0616 ***** válasza:
86%
Hát ha nem csok képes, akkor nem fog nőni az ára. Sőt lehet nehezebben lesz rá vevő. Ami kelendő ingatlan arra 3 hónap alatt lesz ajánlat. Ami nem kelendő azon nyugodtan lehet csökkenteni pár száz ezret. Nézd úgy telített a piac, mindenki magas áron akar eladni, de kevés a hitel képes vevő, még kevesebb akinek kp van a zsebébe. Neked meg az ingatlanod csak egy szűk rétegnek felel meg. Ami egyre kevesebb a magas hitel törlesztő, nehezebb feltételek és magas infláció miatt.
jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
46%

"Lehet valami más is van a háttérben amit nem tudunk?"

Ez biztos.


21: Red flag.

jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le az ingatlanos! Ő van érted, nem te őérte! Nehogymár! Ha te annyiért akarod eladni, akkor ragaszkodj hozzá!
jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%

"Szépen megállapodunk mindenben. Ha én adom el, ha ő adja el"


Ha te adod el, ott nincs miről megállapodni, mert nincs köze hozzá. Ha mást mond, átvert. Téged még kizárólagos értékesítési szerződéssel sem zárhat ki, mert azzal akadályozna a magántulajdonod feletti jogod gyakorlásában. Van egy ügyvédi iroda, aki több ilyet sikeresen megtámadott már.

[link]

jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!