Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos a határozott...

Az ingatlanos a határozott szerződés lejárata előtt felhivott és azt mondta, ha nem viszem lejjebb az árat, nem tudja meghosszabítani a szerződést. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Reális áron fut az ingatlan, beszéltünk róla régebben, hogy lejjebb visszük esetleg, ha nem lesz rá érdeklődő,de folyamatosan van. Nem sürgős az eladás, ezt tudta.
jan. 4. 14:51
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több az olyan vevő, akik külföldről jönnek haza pár év után pár száz millióval kitömve. Aki nem akar nagy macerát, az nem építtet (tekintve a kivitelezések minőségét, tele van kóklerrel és kókánnyal az új építésű piac, hiába volt műszaki ellenőr, hiába felel meg a CSOK követelményeknek, hiába a "garancia", ott rohad szét minden pár év alatt), hanem keres egy jó állapotban lévő kecót és kész. Itt a környéken vagy 4 ilyen családi házat megvettek 100 misi körül (nem Budapest), egyik sem volt CSOK kompatibilis és a CSOK felhúzta ezeknek az árát is (kb duplázta).
jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
81%

A 8.-t olvasd el még egyszer!

És nekünk a közvetítőkkel ez még a legjobb tapasztalatunk.

Érdemes beletenned a munkád, akár fizetés nélküli szabival is.

Itt ezzel a közvetítővel valami svindli van.

Esetleg el akar menni ettől az irodától 1-2 hónapon belül..

Ez nem normális, nem logikus, amit a 21-ben írtál róla.

jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanosnak majdnem mindegy te mennyiért adod el, ő viszont szeretne a lehető leghamarabb a jutalékhoz jutni. Te milliókat buksz, neki meg csak tízezrekkel lesz kevesebb a jutaléka. Menj esetleg egy másik ingatlanoshoz. Én is pont így jártam egyszer. Kijött az ingatlanos, mondott egy összeget és szerződést kötöttünk, hogy minimum X összegért el fogja adni az ingatlant. Hetente telefonált, hogy van érdeklődő de csak ennyit adna, meg annyit. De egy olyat nem talált aki a reális árat megadta volna. Már az iroda vezetője hívott, hogy miért nem működik köztem és az alkalmazottja között a kommunikáció. Mondtam, hogy azért nem mert nem hoz olyan vevőt aki a minimálárat kifizetné. Ellenben mindig hívott, hogy engedjünk 5 milliót és akkor eladja.
jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

30 jutalékot nem kell fizetnem, ha én adom el elő szerződés alatt, asszem a fotóst kell kifizetnem, meg a portfóliót, zsebpénz. Persze, én is eladhatom, szó nem volt róla, hogy nem.

De azért köszi!


32 az iroda az övé, nem tudom mi a svindli, nem értem mit akar elérni. Pont azzal jár a legjobban, ha ő adja el.


Mivel magas árkategória, nyilván egy réteget céloz. Én úgy voltam vele, egy áron hagyom futni végig, talán egy év alatt elmegy, nem viszem lejjebb az árát, az infláció elintézi.

jan. 4. 16:43
 35/38 anonim ***** válasza:

csokra ne nagyon várj, mert a fiatalok inkább újat építenek, ha már aláírják a csokot 2-3 gyerekre.

Ennek egyszerű okai vannak:

Az én esetemben olcsóbb volt egy 10 m2-el nagyobb ház kívülről készre telkestől, mint egy 50 éves felújításra váró 9x9 kocka.

Ez a tendencia továbbra is fennál a Győri agglomerációban.

Ha ez esetleg mégsem így lenne, és az új valamivel többre jön ki, mint egy régi, akkor már inkább sokan tesznek hozzá és megveszik az újat.

Az új építésű lakásoknak nagyságrendekkel jobb ez energetikai besorolása, tehát a fenntarthatósága sokkal kevesebb lesz.

A csokot nem úgy adják, hogy 3 gyerekre megadják az 50 millát, hanem elsődleges szempont a leendő ingatlan értéke. Így simán lehet, hogy csak 20-30 milliót adnak. pl: 40 milliós házra nem kapsz 50 milliót, de 40-et sem.

jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Nem csok képes ingatlan.

Most mindenki kivár,mit hoz az új helyzet. Hátha olcsóbb lesz, vagy nem tudom mire.

jan. 4. 17:01
 37/38 anonim ***** válasza:
79%

Én tippre azzal mondanám, hogy lehetne örülni ha a 2022es tranzakció számokat és árakat hozná idén a piac. 2023 nagyon pocsék volt felére estek vissza egy év alatt az adásvételi számok. Ami brutális

. Legutóbb sztem ilyen csak a 2008/2010 ingatlan, hitelezési vilagvalsag korul ha volt volt. Akkor vagy 4-5 év volt mire helyre állt a piac. Sztem akkora gáz nincs amugy, de szrem 2024ben nagy őrület nem lesz.

jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanos csak arra, hajt, hogy legyen eladható ingatlana. Ha olcsóbb, könnyebben eladja. Dolgozni persze nem akar vele. Én nem mennék bele, nem vinném le az árat. Sőt, az is lehet, hogy kamuzik. 99%, hogy meg fogja hosszabbítani így is. Ha meg nem, az ilyen ingatlanostól jobb búcsút venni.
jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!