Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakótársammal, a bérleti...

Lakótársammal, a bérleti szerződésünk egy évre szól (meghosszabítható). Ha, hamarabb, mint egy éven belül el kell költöznöm vészhelyzet miatt, abban az esetben is vissza kapom a kauciót?

Figyelt kérdés

Elvégre nem egy börtönben vagyok. Akkor megyek el amikorcsak akarok.

Szerintem visszajár a kaució, főleg, hogy rendes, tisztességes albérlő vagyok

Szerintetek?



2020. ápr. 14. 02:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi áll a szerződésben.
2020. ápr. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésed, benne kell lennie. Egyébként általában nem jár vissza, hiszen beköltözéskor te vállaltad, hogy egy évig ott fogsz lakni. Valóban nem börtön az és mehetsz amikor csak szeretnél, csak bukod a kauciót.
2020. ápr. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem kapod vissza. A kaució biztosíték a főbérlő számára arra az esetre is, ha az albérlő meggondolja magát és a szerződés lejárta előtt kiköltözik.
2020. ápr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Abban igazad van hoyg nem börtönben vagy, bármikor elmehetsz.

A kaució viszont nem jár vissza, ugyanis éppen ilyen e setekre talalták ki, ha a bérlö meggondolja magát és nem teljesíti a szerzödésben foglaltakat, akkor a bérbeadónak ne legyen emiatt kára!

2020. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
Normál esetben visszakapod. Van néhány lúzer főbérlő, akik kiköti ezt direkt a szerződésbe, nem tudom a tiédbe mi áll, remélhetőleg nem egy lehúzos albérletben vagy. Én egyetem alatt végig albérletben laktam, 6 helyen, sosem volt ezzel gond, előre elolvastam a szerződést és a kaució amúgy sem erre van. Csak a tájékozatlanok gondolják, hogy ez a főbérlőt védi. Nem, ez nem arra van. Én magam is kiadom a lakásomat, kit érdekel ha elköltözik hamarabb a bérlő? Semmi. Kb 2 perc tálalni másikat
2020. ápr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

"kit érdekel ha elköltözik hamarabb a bérlő? Semmi. Kb 2 perc tálalni másikat"

Vagy nem. Pont erre (is) van a kaució: így a tulaj akkor se marad pénz nélkül (legalább pár hónapig - attól függően, hogy hány havi pénz a kaució), ha bármi miatt nem talál egyik napról a másikra másik bérlőt (pl. mert külföldön tartózkodik, így nem tud intézkedni, stb.). Aki határozott idejű szerződést köt alá, mégis kiugrik belőle hamarabb, az bukja a kauciót (és örülhet, ha csak annyit).

2020. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Évek óta kiadom a lakásomat 1 évre szerződéssel(augusztus 15én van a fordulónap). A mi szerződésünkbe le van írva, hogy a szerződés határidő előtti felmondasa esetén nem jár vissza a kaució (2 havi).

Nem tudom, hogy a Te szerződésedben mi van.

2020. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem erre való, csak az ostoba tudatlanok gondolják így, nem csoda, hogy titeket be lehet palizni ezzel. A legtöbb helyen határozott idejű szerződésem volt. Ha nem rendelkezik külön erről a szerződés (általában nem szokott), akkor az az alap érvényű, hogy visszajár, ha nincs anyagi kár. Mivel erre való a kaució. Mindenhol visszakaptam, vagy lelaktam az utolsó hónapban.

Laktam jogásznál is, 10 oldalas volt a szerződés, határozott idejű 1 évre, hamarabb elmentem, gond nélkül visszajárt a kaució.


S mint mondom, magam is főbérlő vagyok, csak nem a lehúzós fajta. Csak az nem talál magának 2 perc alatt új bérlőt, aki tularazottan adja ki a lakását

2020. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
A kaució visszajár, de a tulaj (jogosan) követelheti az elmaradt lakbért a fennmaradó időszakra.
2020. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Na megnéztem a szerződést, de arra nem tértek ki , hogy ki kapja a kauciót, határidő előtti felmondás esetén

Na ilyenkor mi van?:D

2020. ápr. 14. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!