Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vegyek lakást? Megnézte...

Hogyan vegyek lakást? Megnéztem, beszéltem a tulajjal, mehet a buli. Hogyan tovább? Mik a lépések? (Hitel)

Figyelt kérdés

Megnéztem a lakást, amit egy kedves idős hölgy árul, mint magánszemély. Voltam már a bankba, magabiztosan hitelképes vagyok.

Felhívtam a nénit, hogy kell a lakás, februártól intézem a dolgokat.


Hogyan kezdjek neki?

Mik a lépések? Mi mit követ? Elnézést, de csak régi írást találtam a témában.


jan. 11. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ügyvédet és mondd el neki, hogy írjon egy adásvételi szerződést erről.
jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És le is kellene foglalózni, mert ha jön egy kp-s vevő, akkor annak fogja odaadni.
jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Foglalozzad,amit az ugyveded ir. Merg az az adasveteli resze
jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Rutinos rokon, ismerős segítségét érdemes igénybe venni (aki vett-adott el, és megbízol a tudásában)

Ha ilyen ismerős nincs, akkor 1% megbízási díj ellenében szoktak vállalni ilyet ingatlanközvetítők.

Ha magad vinnéd végig a folyamatot, akkor alap esetben ezekre figyelj oda, kb. ez lesz a "táncrend":


- a célingatlant nézesd meg szakemberrel (építész, kőműves, vagy értékbecslő, vizesedést, penészt, szabálytalan bekötéseket, avulásokat kell keresni)

- a szomszédokat is nézd meg, és a szomszéd épületeket is

- kérd el a társasház alapító okiratát, Szmsz-ét, és a legutóbbi 2 közgyűlési jegyzőkönyvet (közmű tartozásokat, pereket, adósságot kell keresni)

- kérd be a közös képviselőtől a nullás igazolást (nem tartozik a tulajdonos a háznak)

- ha még mindig okés, akkor tegyél egy írásos vételi ajánlatot (ebben már a lényeges feltételek legyenek benne, mint vételár, foglaló, a vételár forrása (önerő, bankhitel), a fizetés ütemezése, milyen cuccok maradnak, mi nem, legkorábbi birtokba adás stb stb.)

- az írásos vételi ajánlatodra kérj írásos elfogadó nyilatkozatot a tulajdonostól (ha elfogadja)

- ezt követi az okiratszerkesztő ügyvéd megkeresése, szerződés tervezet elkészítése, majd pár körös egyeztetéssel annak véglegesítése

- szerződéskötési időpont kitűzése, szerz. megkötése, foglaló megfizetése

- banki értékbecslő fogadása, várakozás a hitelre, hitelkérelem elfogadása után a bank teljesíti a vételár hiányzó részét

- ezután következik a birtokbaadás (jegyzőkönyvvel, melyben a közműóra állások, és minden lényeges körülmény rögzítve lesz, pl. sértetlen plombák, körbefotózva minden

- birtokba kerülés után zárcsere, ünneplés :)

Összegzésül te is meg tudod csinálni, de egy rutinos segítővel elkerülhető jó pár baki.

jan. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!