Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy udvarban 2 ház van, 2...

Egy udvarban 2 ház van, 2 különböző tulajjal? (lent)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel az első házat bereljuk, a tulaj azt mondta a hátsó házhoz nincs köze, ugy tudja nem lakik ott senki. Mi fél éve bereljuk az első házat, eddig nem járt hátul tényleg senki. Az utóbbi pár napban 2 srác egyre sűrűbben jár be az udvarba, a házhoz. Eddig nem kérdezem semmit, de tegnap megkerdeztem hogy kik ők.

Azt mondták hogy megörökölték a házat, de nem fognak ott lakni, csak néha jönnek ki, hétvégére bulizni.

Hat mit mondjak nagyon nem örülök ennek. Eddig csak mi voltunk most meg idegenek fognak kedvükre ki be járni, hangoskodni. Mit tudok tenni ez ellen?



nov. 23. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát beleszólása a tulajnak van, neki szólj először.


Pl. az egyik rokonom ilyen felállású portán lakik, mindketten tulajai a házuknak. A szomszéd akart venni egy kutyát, de ők nem engedték. Szóval szerintem akitől bérlitek a házat, az tudna valamit tenni, hogy ne legyen minden hétvégén buli. Vagy ha nem, de titeket zavar, hívjatok rájuk rendőrt csendháborításért.

nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem ti szabjátok meg kik használják a másik házat.
nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha övék a másik ház, akkor nem tudtok mit tenni. Nyilván ha ezerrel dübörögne a koncert éjjel, akkor lehet rendőrt hívni, de alapvetően ha csak "normálisan" tolják, akkor nem tudsz mit tenni, joguk van hozzá.


Joguk van oda bejárkálni. Gondolhattátok, hogy nem áll majd ott örökké üresen azt a ház.


Nézd a jó oldalát, csak bérlitek. Ha nem jön be a társaság, akkor továbbálltok és ennyi.

nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Joguk van hozzá, az övék. Ha kerítéssel meg lehetne osztani a telket, akkor is ugyanott lennél.


Keress önálló lakásbérletet. Ez a megoldás.

nov. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2,

Tipik magyar hozzaallas.

Ne próbáljunk javítani a helyzeten, fogadjuk el a sz.rt,örüljünk hogy van lyuk a fenekünkön.... Vicc

nov. 24. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

A tulajdonos felé jelezd, ha esetlegesen elviselhetetlen a zajoskodás! Intézze el Ő!

Én haverokkal kiszoktam járni pincébe "bulizni", szól a zene, sokszor erősen, a szomszédságban laknak több irányból (ugyan ez egy kivételes helyzet, mert nem lakóövezet, így nem kellene különösebben tekintettel lennem erre), megadtam mindegyiknek a telefonszámomat, hogy hívjon fel nyugodtan, ha esetlegesen miattam nem tudna aludni, akkor lejjebb veszem a hangerőt. Tény, hogy a többség nem így működik.

Ahol lakom, az is a külterület széle, pár 100 méterrel felettem már pincék vannak, volt belőle kisebb összetűzésem, egyik pince tulajdonosa azt hitte, hogy övé az egész völgy, nem bírta felmérni a helyzetet, hogy körülötte mindenhol már lakóövezet van, így nem az elvárásainak maradéktalanul megfelelő pincét sikerült megvásárolnia (és ez így volt már 80 évvel ezelőtt is, azaz nem valami frissen kialakult lakóövezet), fel kellett csattogjak éjjel, hogy szóljak, fejezzék be a dolgot, és szokjanak is le erről, hogy teli torokból megy a karaoke ordenáré hangon hajnali 2 órakor. Eléggé arrogánsak voltak (nyilván volt alkohol a vérben rendesen), azt sem tudták felmérni, hogy ezzel én teszek szívességet, hogy nekik szóltam, nem a rendőrségnek. Következő hétvégén már 8-an mentünk fel, akkor már felmérték a helyzetet, hogy ezt tényleg jobb hanyagolni.

nov. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Költözzetek el.

Szerinted kinek mi köze van ahhoz, hogy a szomszéd a saját házába mikor jön ki-be?

Mert szomszéd, közös udvarosházat béreltek..

nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!