Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladása esetén a...

Ingatlan eladása esetén a teljes vételár eladóhoz megérkezése után mennyi idő volt a birtokba adás nálatok?

Figyelt kérdés
Nyilván a felek megállapodásától függ, de a ti tapasztalatotok érdekel most.

jan. 15. 11:40
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
92%

3 hónap, 2 hét.

Kimaxolták a 3 hónappal, plusz kötbért is fizettek is 2 hétre.

Adtak bőven pénzt, de nem örültünk mert csúsztak a felújítások

jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Azonnal.

Amikor vásároltam, akkor is azonnal megkaptam a kulcsokat, és intéztük is az átírásokat.

Amikor én adtam el, akkor is azonnal tudott költözni a vevő, én már kiköltöztem addigra.

jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hamarabb költöztünk be, minthogy a hitel rész is megérkezett volna, de bérleti díjat fizettünk.
jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!


Jól értem, hogy 3 hó volt a szerződés szerint és erre húzott rá 2 hetet, amire fizetett?

jan. 15. 16:00
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
88%

Igen.

Mindent a szerződés szabályoz, benne volt a 3 hónap és a kötbér összege is. Ez általában a lakás kiadási árának másfélszerese szokott lenni

jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal, mivel üres volt a ház, nem lakták.

Akárhány lakott házat nèztünk, nem tudták megmondani a tulajok mikor tudnának kiköltözni.

"Majd ha találunk másikat" volt a kedvenc válaszom.

jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 nap múlva írtuk a birtokbaadásit. Már aznap is nyitott lett volna az eladó, de aznapra találtunk mindkettőnknek megfelelő időpontot. Azt tudni kell, hogy mi már az önerő megfizetése után (kb. 80%) megkaptuk a kulcsokat és elkezdtünk felújítani, így a bankra vártunk még kb. két hetet és onnantól számítva 2 nap volt a birtokbaadás.
jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk előre ki volt kötve a szerződésben, hogy mi a legkésőbbi átadási idő. A tulaj ahova ment volna, ott albérlők voltak, nekik pedig 2 hónapos felmondási szerződésük volt, így amíg a tulaj nem tudta átvenni a másik lakását és kirakni a bérlőit, addig nem tudtunk költözni. Nálunk az utolsó teljesítési ütem a banki hitel volt, ezt költözési dátum előtt 1,5 hónappal megkapta az eladó (gyorsabb volt a hitelfolyósítás mint amire számítottunk), végül a bérlői pedig hamarabb találtak albérletet, így a szerződés szerinti időpont előtt 2 héttel be tudtunk költözni.
jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá tenném, hogy azért nem tudtunk előbb munkálatokat kezdeni, stb, mert az eladó ebben a lakásában lakott és költözött át végül a másikba.
jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több részletben fizettünk,foglalóként hitelt egyenlítettünk,majd mivel az eladó lakása épült,nem tudott költözni,ezért a vételár 90%-át fizettük ki,10% visszatartása mellett. A 10%-ot a költözés napján fizettük.A lakásról utaltuk át a vételár részt,majd átvettük a kulcsokat. Amikor eladtunk a vevő egyösszegben fizetett,az ügyvéd előtt adtuk át a kulcsot. Részemről ez evidens,amíg nincs kifizetve a teljes vételár nem költözök, ellenkező esetben kulcsot se adok.
jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!