Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szolgalmi jog kell, vagy...

Szolgalmi jog kell, vagy használati megosztási szerződés?

Figyelt kérdés
Idegen ember nagy telke közepén vennék olyan házat, aminek saját helyrajzi száma van. Akkor is be akarok majd jutni a házamba, ha ő (vagy majd a jogutódja) mindenféle épületet, falat, árkot, kerítést épít a telkére és nem akar engem ott látni. Hogyan érdemes biztosítani jogilag azt, hogy egy most meghatározott ösvényen a későbbiekben is bármikor szabadon megközelíthessem a házat? Volt, aki használati megosztási szerződésre biztatott, ami jó ötletnek tűnik, de hallottam valami szolgalmi jogról is. Én egyikhez sem értek. Mi a különbség, melyik előnyösebb? Van esetleg valami harmadik opció is? Semmi jogi tapasztalatom.

jan. 18. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A szolgalmi jog a föld ingatlalapján is be van jegyezve. Ügyvéd mindenképpen kell hozzá!!
jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem venném meg. A fél életed rá fog menni a viaskodásra.


Ha nem ő, akkor, ha gazdát cserél a telek, és érdekében áll téged onnan elpaterolni.


Gondolni kell a jövő bármilyen eshetőségére.


Tapasztalatból beszélek.

jan. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu, térképmásolat. Abból látod mi újság. Amit a vétel előtt ki tudsz harcolni, az a biztos, ígéretekre ne hagyatkozz.

Kérdésedre válaszolva a használati megosztás egyszerűen kivitelezhető (de bizonyos bankok csak azt veszik figyelembe, ha az eredeti tulajok szerepelnek rajta, ha nem, nem hiteleznek), a szolgalmi jog is egy lépés, de én inkább a telek megosztásában gondolkodnék.

Mindenesetre te is látod, hogy ha van ugyanennyiért egy rendezett ingatlan, akkor ezt, a jogilag rendezetlent olcsóbban kell kínálnia az eladónak. Minimum a jogi rendezés költségeivel plusz idő plusz a saját munkád vele, plusz egy bizonytalansági faktor, ha mégsem engedi pl. az ép. hatóság.

febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!