Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora összegre számíthatunk?

Mekkora összegre számíthatunk?

Figyelt kérdés

Adott egy kis faluban lévő ház, 2178 nm² telek, kb 48 nm², egy szobás ház.

A telek bár nagy, de kb 100nm² használható, mert a többi lösz falon van,amire nem lehet felmenni.

A házon szigetelés nincs, nyílászáró mind nagyon régi.

Villany,víz,gáz a házban, de mindent cserélni kell,mert ezek is régiek már.

Tető szerkezete elvileg jó allapotú.

A házhoz van egy előtér, ami nincs engedélyezve, és nincs a tervrajzon(ez nem tudom mennyi gondot okozhat a későbbiekben)

A csalási ház fő úton van, és elég kicsi falu, szóval a busz közlekedés is elég nehéz.

A várostól kb 30 km-re van.

Szerernénk megvenni, folyamatban van már a tulajjal az egyeztetés,de érdekelne,hogy kb ezek alapján mekkora menne a vételár?



#családi ház #értékbecslés #Csalási ház ára
jan. 23. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nem lehet tudni. Ma már divat elhagyott zsákfalukban lêvő romokért is 40-50 millákat kérni. Igaz nem veszi meg senki, de akkor sem adják olcsóbban.
jan. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy Budapest a 30 kmre lévő város, Siófok, vagy Ózd...
jan. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban tudni kellene, hogy milyen az a falu, milyen az a város, tömegközlekedés, infrastruktúra, szomszédok stb-stb.
jan. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fejér megyében van a ház, Székesfehérváetól kb 30 km
jan. 23. 07:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én amin csodálkozom, hogy Vas megyében, ahol közel van Ailusztria vannak olcsó falvak a mai napig is.
jan. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezt Neked innen senki nem mondja meg. Én 10 millió körül gondolnék egy ilyen házra. Az eladó bizonyára ettől jóval többre tartja. A kérdés,hogy Számotokra mennyit ér, ragaszkodtok-e ehhez a házhoz, van-e másik kinézve, milyenek az anyagi lehetőségeitek.

Hozzáteszem: én ezt a házat meg nem venném...Se az állapota miatt, se azért, mert egy ilyen faluból bárhová eljutni csak autóval lehet. Ahány családtag mozdul, annyi autó kell. Ha gyerek van nincs óvoda, nincs iskola, vagy ha van, nem nyújt annyit amit elvársz. Pl. ha egy szülő eljár dolgozni nem tudott lenni időben a gyerekért délután, mert ezek a falusi kis óvodák/napközik általában nem 5-6 óráig vannak.És reggel se viheted 6-ra a gyerekedet. Bármilyen korosztály számára kétséges a háziorvosi ellátás,a fogorvos, a gyógyszertár. Persze, ha autó van mozdulhattok...mindenért mindenhova...És a házat is felújíthatjátok, de arra számítani kell,hogy ez végtelen feladatot jelent, és a ház értékét nem növeli. Egy kis faluban sosem lesz nagyobb értéke a háznak..

jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
8-10 millió lehet mert legalább húszat rá kell költeni hogy lakható legyen.
jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is éppen házat keresünk és ahogy elnézem a hirdetéseket, egy ilyen házat is simán feltesznek 25-30 millióért.
jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tehát van egy viszonylag nagy telek, aminek a nagy része használhatatlan (tehát csak nyűg), a ház maga nagyon kicsike és teljesen elavult, ráadásul a halál f..szán is túl van, ennek megkoronázásaként még kicsi is, szóval gondolom se egy normális kisbolt, a postát, iskolát és a háziorvost meg felejtsük el.


Nézd meg, hogy az ingatlan.com-on mennyiért vannak a környéken kirakva a hasonló házak, aztán oszd el kettővel az ott lévő összeget. Én így látatlanban nagyon-nagyon-nagyon maximum 10-et mondanék ha jóindulatú vagyok, de valószínűleg inkább közelebb lenne az 5-höz a tényleges ár. Nyugodtan alkudj pofátlanul, ezeket a házakat képesek évekig úgy árulni, hogy nemhogy eladni nem sikerül, de még érdeklődő sincs.

jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én amin csodálkozom, hogy Vas megyében, ahol közel van Ailusztria vannak olcsó falvak a mai napig is."


Azért ez a "közel van Ausztria" dolog is eléggé túl van értékelve sokak szemében, merthogy őszintén szólva marhára nincs közel egyik osztrák nagyváros sem a vasi falvakhoz. Graz másfél óra autóra van a legoptimálisabb helyről is, ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy Baja közel van Budapesthez. (Igen, tudom, hogy nem csak Grazban lehet dolgozni Ausztriában sem.)

jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!