Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes ingatlanossal eladni...

Érdemes ingatlanossal eladni a házunkat? Mit érdemes erről tudni? Mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

Feladtam a hirdetést és 1 óran belül 6 inggatlanos hívott fel. Kértem gondolkodási időt.

De nem látom előnyét. Én értek azért a penzügyi-ügyintézés menetéhez , hirdetni pedig nem szeretn mindenütt, mivel nem mindenáron eladó.



Mi a véleményetek? Milyen sikerdíjak számítanak jónak?


jan. 26. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Akkor elsőként azt kellene eldönteni, tényleg el akarod-e adni az ingatlant. Egy jó közvetítő tud ebben segíteni, ugyanakkor 3-4 százalékos sikerdíjat kér, tehát például egy 50 milliós ingatlan esetében 1-2 millió biztosan az ő zsebébe megy. Persze lehet, hogy kicsit drágábban el tudja adni az ingatlant, mint te tennéd, és akkor igazából nem ér veszteség. Kérdezd meg a feltételeket! Olyat nem javaslok, aki kizárólagos eladási jogot kér, tehát legyen lehetőség arra, hogy magad is hirdethesd az ingatlant.
jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez elvan döntve , hogy eladó de nem akárkinek.
jan. 26. 12:13
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem értem miért adna valaki 1-2 millióval többet ingatlanosnak , ha maganúton ennyivel kevesebbe kerül.

Aki venni szeretne pedig biztos vagyok benne megnézi maga is a hirdetéseket nem?

jan. 26. 12:14
 4/14 A kérdező kommentje:

Tehát miben tud segíteni? Meghirdeti több platformon vagy mi?

Mert nekem arra nincs szükségem.

jan. 26. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

"Tehát miben tud segíteni?"


- Nem neked kell egy csomó idi.tával beszélned (akik nem is akarnak házat venni, csak szeretnek nézelődni)

- olyan érdeklődőt/vevőt tud hozni, aki egyébként meg se találná a hírdetésedet (ingatlanosokat nem csak eladók bíznak meg, hanem olyanok is akik házat/lakást keresnek és nem akarnak 100 hirdetést átnyálazni)

- segít intézni a szükséges papírokat

- tanácsot ad azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes változtatni az ingatlanon, hogy "vonzóbb" legyen

jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát ez egy semmi milliókért lényegében.
jan. 26. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Ha neked az időd és a belefektetett energiád semmit nem ér, akkor igazad van.


Nekem kényelmes volt, hogy mindent intézett helyettem és csak az adásvételi aláírásához volt rám szükség.

jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mit intézett azon kívül, hogy vevőket vitt?
jan. 26. 13:07
 9/14 A kérdező kommentje:

Az én belefektetett energiám miatt spórolok milliókat. Szóval furán értelmezel de köszönöm a válaszod.


Más válaszolótól szivesen várok további véleményt.

jan. 26. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Adtam el házat egyedul es ingatlanossal is. Utobbi fölösleges volt, nem érte meg egyaltalan. Max akkor jo ha messze laksz es nem tudsz barmikor foglalkozni az eladó ingatlannal.
jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!