Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az öröklést megkerülni haszoné...

Az öröklést megkerülni haszonélvezettel? (lent)

Figyelt kérdés

Anyám felvetette, hogy mi lesz ha meghal és öröklök.

Egyedüli fia vagyok, házastársa sincs, semmi.


Nyilván kizárólagos örökösként mindent én fogok örökölni. De attól tart, hogy 1 évig is elhúzódhat az egész folyamat.

Emiatt azt mondta átíratja a nevemre a lakást, ha kérem. Én még nem tudom elfogadjam-e. Azt is tudom, hogy rárakhatom haszonélvezőnek és akkor a számlákat, javításokat, hivatalos dolgokat ugyanúgy tudja intézni mint eddig.


(Én külföldön élek már évek óta, nem vagyok képben a magyar viszonyokkal.)


Mennyire ésszerű terv ez?



jan. 26. 19:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ésszerű.
jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csinálják így.

A közműveket hagyjátok a nevén.

jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen ésszerű. Rendes tőle hogy így gondoskodik rólad.
jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

És ebből lehet valami hátrányom?

Például ha hátraléka lesz a számlákkal, vagy ilyesmi?

jan. 26. 22:03
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha hátraléka lenne a számlákkal akkor segítsd már a saját anyádat ( ha már egyszer rád hagyja a házát) annyival, hogy segítesz neki rendezni. Ő halála előtt már gondoskodik az örökségedről, Te pedig segíts neki a mindennapokban ahogy tudsz...
jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De nincs pénzem két rezsit fizetni... Pont ezért kérdem. Ha nem lenne gond a pénz, nem kérdezném.
jan. 26. 22:27
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád nem fizeti a rezsit, előbb utóbb a lakásra fogják terhelni, amit örökölni fogsz kamatokkal.
jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Érdemes külföldre menni melózni ha pl vész esetén nincs 30 ezred anyád kisegíteni? Egy évben egyszer .
jan. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Anyámat ismerve ha rajta múlik minden hónapban 40 is lesz az... Abszolút nem tud bánni a pénzzel, sosem tudott.
jan. 27. 05:37
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs más örökös, nincs vita, nincs gubanc akkor egyáltalán nem tart egy évig.
jan. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!