Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a lakás vásárlás menete?

Mi a lakás vásárlás menete?

Figyelt kérdés

Minél több dolognak nézek utána egyre nagyobb a káosz a fejembe, sajnos nincs senki aki segíteni tudna ebbe. Valaki leirná pontosan hogy történik, mikor hová kell menni?


Addig oké, hogy kinézem a lakást alá kell írni egy adás vételit, de ezt honnan veszem? Ez nem gondolnám hogy egy sima iroszerben kapható nyomtatvány lenne.

Ha megvan az adásvételi bemegyek a bankba ahogy leadom a kervényemet a hitelre innen ők intéznek mindent? (a hitel koltsegeibe bent van a tulajdoni lap lekérése, közjegyzői díj, ertekvecslő)

Ha van közjegyző kell ügyvéd? Vagy elég az egyik?



jan. 27. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Most az se mindegy hány tulaja van, olyan is lehet hogy ingatlan nyilvantartáson kivuli tulajrészesedés is van, vagy az elado házastársa is tulaj, vagy netán haláleseti öröklesi szerzodes van e rá írva, esetleg jelzáloggal,elidegenitési tilalommal terhelt e, fiktiv cégnéven van e, be van vkinek oda jelentve a székhelye lakhelye tartózkodasi helye, haszonelvezeti jogok, végrehajtási elővásarlási, visszavásárlási jogok, nem e árvíz teruleten van, nem e bel külterulet vagy zártkert, vizesedo peneszedo falai vannak e, süllyed e az egésznek az alapja, rejtett hibák amiket nem közölnek, esetleg pl a kert tele van e kiirthatatlan hangyakolóniával, de olyanrol is tudok amelyik ház vmi gépolajat(?) szivott fel vagy ilyesmi a kertben az egész föld beszivta, ki se takarítható a házfalbol se es ezt is elfelejtették közölni eladàsnál.


Ezeken kivul vájog vagy tégla milyen kategoriás ujepitesu vagy nem ha akarsz pl felujitasi hitelt vagy csokot annak a feltételeinek megfelel e.

Szakmailag nem értek a jellemzőkhoz igy azokat nem sorolom. De pl önelláto e a ház stb.


Aztán környezet környék szomszedok sokan azert koltoznek mert pl pszicho a szomszed.

jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"alá kell írni egy adás vételit, de ezt honnan veszem"


1. Keresel pár ingatlanos ügyvédet, felhívod őket, elmondod, tavasszal várhatóan veszel egy lakást, ők dolgoznak-e, ráérnek-e, el tudnának-e vállalni.

Ha két igenleges választ kapsz, az már elég, mert az egyik tuti rá fog érni ténylegesen, amikor az adásvételre sor kerül.

Minden mást meg tudsz tőlük kérdezni ekkor az első telefonbeszélgetéskor.


2. Kinézed a lakást teszel árajánlatot, még előtte vagy közvetlenül utána felhívod az ügyvédet, hogy mikorra lenne szabad időpont.


3. Telefonban vagy e-mail-ben megírjátok neki az eladóval az adatokat és ő elkészíti a szerződést.


4. Elmentek az irodájába minden részletet átbeszélni és aláírni a szerződést.

jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, de az én szemembe a kérdésemre nem kaptam választ, persze fontos dolgok ezek is de nem kothetoek a lakás vásárlás menetéhez.
jan. 27. 13:07
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Akkor ha jól értelmezem, úgy hogy van közjegyző sem hagyható ki az ügyvéd?

jan. 27. 13:10
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

4: Én nem tudom, én mindig ügyvéddel csinálom.

0,5%-ot vagy kevesebbet kérnek az "enyéim".

+ ÁFA.

jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Hogyne lenne köthető?a lakásvasárlás menetének első lépese hogy minimum kepben vagy hány tulaja van terhelt ingatlan e, rejtett hibakra van e jogorvoslat, mikre tér ki a szerzodes mikre nem, ellenőrizni az egészet,esetleg illetekmentesség stb is téma lehet.


Az ügyvéd se mindegy mellesleg mivel képesek egymásnak is ellentmondani..

jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ügyvéd kell, vagy közjegyző. Elég az egyik. De valamelyik mindenképpen kell, nélkülük ingatlant nem lehet adni-venni.

A közjegyzőnek az a hátránya, hogy jogi tanácsot nem ad, csak leírja hivatalos formában, amit mondasz neki.

Az eladóval csak annyit tudtok csinálni magatok, hogy írtok egy átvételi elismervényt előlegről vagy foglalóról, esetleg arról, hogy mennyi időn belül kell lerendeznetek a lerendeznivalót, aminek lejárta után már esetleg ugrik az üzlet.

A hiteleknek már a konkrét alku előtt nézz utána, hogy tudj valamit mondani az eladónak, hogy kb. mikorra tudod kipengetni az árat.

jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A bankba már voltam. Ezért is merült fel bennem a kozjegyzo és az ügyvéd kérdése is. Olyan hitel "ajánlatot" kaptam amibe nem kell kifizetni a közjegyző felét. Ami azért elég jó ahoz képest, hogy az így csak 40 e lenne az ügyvéd akit kérdeztem ő 1% kérne.


Ha közjegyzőt választok akkor viszont hogy lesz adás vetelim? A bankban a hölgy azt mondta kell egy adás vételi hogy be tudjam adni a kérelmem.

jan. 27. 21:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván ugyanúgy, mint ügyvéd esetén. Időpontot kérsz tőle, és megíratod.
jan. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az oké, de gondolom a banknak van egy "saját" közjegyzője, akire érvényes a kedvezmény. De a bankba már a kész adásvételivel kell menni.

Megneztem a papírt, hogy miket kell magammal vinni azon úgy írja "földhivatal által iktatott adásvételi"

jan. 28. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!