Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megèri nagy ingatlant venni...

Megèri nagy ingatlant venni ès felújítani?

Figyelt kérdés
Szeretnènk házat venni, nèzelődünk ezerrel. Van egy települès, ahol egy öregasszony árulja a házat, de csak szóbeszèd alapján, tehát nem hírdeti. Fiával ketten tulajdonosok. 240nm 2 emeleti, beèpített tetőteres, viszont lelakott, az ablakokat cserèltèk, a tetőben annyira nem bíznènk, palás, amire az a ragasztott van rajta, nem tudom hogy hívják, azt azèrt rakatták rá mert már előtte báztak. Viszont 38-ra tartják, párom szerint lehet megèrnè ha 35-èrt adná, az első a tetővel kezdenènk, meg a szigetelèssel, de azèrt egy ilyen nagy háznál ott a fèlsz. Nem tudom mennyibe lenne pl a felfűtèse.
jan. 27. 16:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnèzèst előre a helyesírási hibákèrt, de a telefon sokszor javított. :)
jan. 27. 16:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"palás, amire az a ragasztott van rajta"

Az a bitumenes? Ha normális minőségit tettek rá. Akkor úgy 20 év az élettartama.


Helyileg falu, város?

Emelet külön bejáratos? Külön fürdős?


Városban esetleg megfontolhatjátok egy szint kiadását...

jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérjél közműszámlákat.

Ha van 20-30 milliótok rá, jó vétel is lehet akár.

jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
240 m2, két szint felújítandó állapotban egy pénzt temető. Tető, nyilaszarok , hőszigetelés és egyebekre sztem rá mehet akar 20 millió is egy ekkora háznal. Es még lehet, hogy keveset is mondtam. Lakni meg nem laknek ezekbe a nagy két szintes videki több generációnak szánt házakba. 240 négyzetet kifuteni egy vagyon.
jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A hőszigetelés a legutolsó amivel egy ilyen háznál kell foglalkozni... Első mindig a vizszigetelés! Gyakori hogy vizesednek a régi házak.

De ha ennyire nem értetek hozzá, akkor nem biztos hogy való nektek ilyen nagy ház, hacsak nincs +20-30 milliótok a felújításra, mert ugye akkor nektek nem kell érteni hozzá, hanem kiadjátok egy generálkivitelezőnek, és akkor már csak be kell költözni :)

jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5: egy ekkora hazat kifuteni jó nyilaszarok plusz hőszigetelés nélkül kva sokba kerül. Persze ha vízesedés vagy beázás van egyértelműen az az első.
jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy sokba kerül kifűteni ha teljesen szigeteletlen, ebben egyetértünk! Egész pontosan egy téli szezonra 80 mázsa szén és 20 köbméter fa szükséges átlagos télen. Vagy ezzel egyenértékű egyéb energia. De ha vizesedik a ház (ami igen gyakori) akkor egy darabig kénytelen vagy így fűteni. Ha nem fűtesz akkor meg nem szárad ki a fal.
jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehát látatlanban kb. a falak és a helyszín ér valamit, a többi kuka. TEhát látatlanban nem éri meg.

De nyilván el kell menni megnézni. Ha van uszkve 80-100 milliótok ingatlanra és kell a 240 nm, akkor én nem biztos, hogy így állnék neki.

jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt meg kifuteni se lessz eleg penzetek, nemhogy felujitani.

Es tenyleg kell nektek 240 m2?

Csaladdal kb 200 m2 hazban lakunk, es a fel haz kb uresen all.

jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor leírok több infót, mert látom vannak itt olyan válaszok, ami nem fedi a valóságot. Egyáltalán nem írtam olyat, hogy a házat meg se nèztük, tehát nem látatlanban szeretnènk házat venni, ki az a hülye, aki úgy vesz házat hogy meg se nèzi?

Tehát a feltètelezèst nem is èrtem :)

A másik, kedves 6-os "jó nyilaszarok plusz hőszigetelés nélkül"

Fent leírtam, hogy a nyílászárók cserèlve lettel műanyagra.

A fal pedig salakblokkos, illetve a nèni benne lakik, tehát a ház fűtve van. Sehol nem láttunk vizesedèst.

A vèteláron kívül maradna mèg 19millánk felújítani. Ès mivel kp-ban vennènk, nincs tartozásunk, így a havi 250-300 ezres fèlrerakásunkból tudnánk a kisebbeket csinálni.

De termèszetesen nèzünk kissebb ingatlanokat is :)

febr. 4. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!