Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek kicsi egy 75...

Szerintetek kicsi egy 75 nm-es családi ház egy 4 fős családra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal házasok vagyunk és szeretnénk házat venni viszont amit találtunk házat sajnos csak 75 nm. Jelenleg ár-érték arányban a környéken ez az egyetlen normális. Tégla, jó a statikai állapota, nem vízes.

Ahogy be lépünk a házba van egy kicsi előtér ahova pl cipős szekrényt, fogast lehetne tenni, majd van egy nappali és onnan nyílik 2 hálószoba, közepes konyha, külön fürdőszoba, wc és egy tároló helyiség. Garázs van az udvarban. Tetszik nekünk a ház, szép modernre fel lehetne újítani, de 2 gyermeket szeretnénk es nem tudjuk, hogy ez a 75 nm elég lesz-e, mondtam páromnak, hogy esetleg, ha nagyok lesznek már akkor mi alszunk a nappaliban egy kihúzhatós kanapén és a 2 gyerek max megkapja a hálószobákat, de ez férjemnek nem igazán tetszik...illetve van lehetőség a tetőtérre is csinálni pl egy szobát és esetleg még egy wc-t hozzá...de az már megint pénz...

Sokszor úgy érzem, hogy igazából mi görcsölünk rá erre az egészre, valakik simán panel lakásba vállalnak 2 gyermeket.

Ti mit tanácsoltok? Szerintetek vállalható?

Köszönöm a tanácsokat, tippeket előre is! ☺️



febr. 4. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Tehát még egy gyerek sincs. Nyugodtan vegyétek meg, ha pillanatnyilag erre telik, és amúgy tetszik! Felesleges azon aggódni, mi lesz 10-15 év múlva.
febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A múltba ennél többen is laktak ekkorában .
febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Akár ott a tetőtéri lehetőség vagy egy kisebb rész hozzáépítése esetleg ha a nappali normálisabb méretű akkor egy hálófülke elkülönítése gipszkartonozással.


Mellesleg nekünk 100 nm volt 2 szobával és mivel a bátyám kollégista volt és utána továbbtanult konkrétan nem is kellett osztozni a szobán...


Ki tudja mit hoz a jövő szerintem nyugodtan vágjatok bele.

febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

megveszitek, és majd bővítetek.

most tökéletes, kisbabával sem kell nagyobb, de később kell egy hozzáépítés, vagy tetőtér.

febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Mi a testvéremmel egy ideig közös szobában voltunk, később felújítás után külön szobánk lett.

Kezdésnek, indulásnak elég ez a 75nm szerintem.

febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok! 😇
febr. 4. 20:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem vállalható. A CSOK-nál 2 gyerekre minimum 80 nm-es új házat kell építeni, ha ez számít valamit. Csak egy támpont, viszont amit szeretnétek csak 5 nm-el kevesebb. De mint írtad a tetőteret is be lehet építeni. Így én semmiképp nem beszélnélek le róla titeket.
febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem miért akartok gyerek nélkül ennél nagyobbat?

Amíg a gyerekek nem lesznek iskolásak addig tökéletesen el fognak férni 1 szobában, nem is akarnak külön aludni ha ti nem erőltetitek. nektek is könnyebb a kisebb ház, mint a nagyobb amíg nincs rá szükség.

Most legyen ez, fizessétek ki a hitel jelentős részét és majd amikor kell akkor vegyetek egy nagyobbat vagy addigra lehet szükség lesz tetőcserére, egyébre és akár bővíthetitek is. ha egyedi családi ház akkor lehet tetőtér beépítéssel plusz szoba (vagy szobák), hozzá tudtok toldani egy részt akár.

Most nem is kell olyan házat vennetek amiben majd valamikor jól el fogtok férni sok év múlva. Hiszen az is lehet, hogy más okból is költöznétek pár év múlva.

A reális út egy kis lakás, pár év múlva amikor gyerek is jön, akkor egy nagyobb, majd még pár év múlva még nagyobb. Nekünk ez a harmadik ahol élünk, akkor költöztünk ki a 63nm-es panelból amikor már a harmadik gyerek is óvodába készült. Itt volt a sok szoba, de a gyerekek 1 szobában laktak még sokáig, ők nem akartak külön menni. A legnagyobb 10 évesen akart átmenni a saját szobájába csak.

febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
8-as, vannak olyan emberek, akik szeretnek előre tervezni mellesleg nem szeretnek költözni. Én egyedül élek egy közel 100 nm es családi házban persze fizetem a hitelt és a nagy rezsit (főleg télen), ennek ellenére semmi pénzért nem költöznék el mert szeretek itt lakni. Másodrészt ha egyszer lesz család, akkor már adottak a lehetőségek és nem kell felforgatni az életemet egy költözéssel bár a lényeg, hogy szeretek itt lakni. (3-as voltam).
febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 Én is meg tudtam tervezni 18 évesen, hogy majd valamikor milyen házban szeretnék élni a négy gyerekemmel, csak pénzem nem volt rá. Ha lett volna akkor megveszem akkor.

A kérdező is pont azért írta ki a kérdését mert nem tud nagyobbat venni. Ha tudna akkor megvenné és nem kérdezné, hogy elég lesz-e neki majd valamikor.

Gondos tervezés volt ahogy mi is eljutottunk a 36nm-ből a mostani családi házunkba, közben pedig másik városba is költöztünk, amit az első lakás vásárlásakor nem tudtunk még. Te sem tudhatod, hogy ott akarsz-e majd lakni abban a városban ahol most van házad ha majd már gyereked lesz. Csak annyit tudsz hogy most ezt szeretnéd.

febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!