Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 8. kerületben élni?

8. kerületben élni?

Figyelt kérdés

Azoknak a válaszát várom, akik nem csak azt ismételgetik, amit mások mondanak a 8. kerületről, hanem VALÓBAN ott éltek, élnek huzamosabb ideje és nem csak egyszer elsétáltak és akkor pont mellettük óbégatott egyet valaki, mert olyan a 11. kerben is történik.

Családi okok miatt kell arrafelé költöznöm gyerekekkel. Az iskolát nem itt választjuk ki. MÁshová járnak. Az érdekelne inkább, hogy a kerületen belül merre van a "jobb környék".....köszönöm!



febr. 14. 09:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gázos házak, lépcsőházak, de azért a kerület nagy része teljesen átlagos.
febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Laktam ott egy évet. Tolnai Lajos utcában. A villamostól öszsesen egy ut volt ahogy bizronságosan érezve magam haza tudtam menni. Ott is az utca egyik felén semmi pénzért nem laknék, másikban okés volt.

Szóval nagyon a pontos környéktől függ. Mindenképp nézd meg nappal és este is a helyet mielőtt odaköltözöl. Én is ezt csináltam.

A déri mikra, auróra utca, tolnai környéke feljovoben van de pl a fecskében már nem laknék.

Tudom ez csak egy pici rész a nyolckerből. De tényleg a konkrét utca konkrét házszámától függ

febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Konkrétabban a Mátyás tér, II. János Pál Pápa tér, Kálvária tér, Teleki László tér környéke érdekes, de ha az mind nem jó, akkor nyilván mennék messzebb. Igen erre gondoltam, hogy napközben arra megyek többször, illetve estefelé is próbálok majd. Bár lehet akkor inkább kutyával... :)
febr. 14. 10:06
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néhányszor menj el azon a környeken mielott koltoznel. Reggel, este es ejjel is.

Na meg ezeken a kornyekeken a villamosok es buszok népe sem tul biztato. Szoval pl ulj fel a 99es buszra

febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mátyás tér elég tűrhető. Jól be kamerázott környék. 4, 13-14 számú lépcsőház problémás, de fogakat összeszorítva elviselhető. Szerdahelyi utca Danko utca kereszteződés élet hajléktalan telep, de ha a látvány és szag nem zavar, elviselhető.


János Pál pápa tér. Elég forgalmas, központi hely. Iskola, színház, kórház, metró. Megfordulnak gázos alakok, mint az egész kerületbe de nem rázós környék. Szinte mindegyiknél elfogom mondani. Ha nem zavar a látvány és szag, el lehet élni.


Teleki László tér szinten zenész. Jól bekamerázott, nagy tömegképző hely. a benzinkút éjszakánként közkedvelt hely a menő maffiózóknak. Beállnak a lerúgott autókkal és gengszterkednek, de főleg egymásnak nem idegeneknek.


Van pár fix, megszokott csöves aki kéreget, piázik. Villamos, busz is jár szóval nagy az átmenő forgalom.


Kálvária tér. Saját véleményem szerint az egyik legrosszabb döntés.

Rögtön itt a Diószegi utca, Illés utca ami azért elég problémás, rázós, kábszeres arcok megfordulnak. Illés utcába van a 0-24 dohánybolt, éjszaka utcai diszkó rendszeres. Kőris utca is egy köpésre, elég problémás szintén . Dankó utca szintén be csatlakozik, így ide is kiszivárognak a hajléktalanok.


Kerületbe a jobb környék véleményem szerint.

Palota negyed. Teljesen más világ mint a fent említett. Nyilván, Budapest így bárhol lehetnek gáz alakok, de itt arányaiban jóval kevesebb.


Százados negyed. Kiesik, messze van de szintén más világ. Meg nem mondanád, hogy nyolcadik kerület.


Tisztviselő telep. Egész tűrhető környék, kiszivárog a kaka ide is, de nem összehasonlítható egy Pápa térrel, ezt nevezném a elfogadható kategóriának.


Összeségében talán az egész kerületre igaz. Én nem laknék ott. Nem fognak megszúrkálni. Nem fognak azért agyonverni mert ránéztél valakire. De rengeteg b*szart, beh*gyozott csővessel találkozol. Hulla részegen vagy épp bekristályozott agonizáló hulladékot. Járdákon találós játék, hogy kutya vagy emberi ürülék található.


Ha valami felügyelet nélkül van és mozdítható, az mozdulni is fog. Néha még ha nem mozdítható akkor is.

Én egy hosszú fáradt nap után, megőrülnék, ha otthon az utcán ordibáló orkokat kéne hallgatni, vagy a csövest átlépkedni mert a kapualjban alszik.


Igen. Jó ideje Pesten lakom. Tudom, hogy szinte minden kerületbe előfordul, mindenhol tudsz tapasztalni ilyet. De azért nem mindegy az arányok.

febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a részletes tájékoztatást!
febr. 14. 10:50
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Tömő utcai 16 emeletesben laktam majdnem 10 évet, simán visszaköltöznék.

Annyi hogy sok volt akkor az építkezés ami baromi idegesítő, por zaj àllandóan.

Semmi atrocitás soha nem ért (nő vagyok), annyi hogy a játszótérre nézett az erkélyem és az NAGYON hangos, kiülnek bandázni a családok..

Szerintem az Illés utca a határ, este ne nagyon beljebb (Kőris, Diószegi, Lujza, Magdolna utca felejtős).

febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Helló, a mi dinasztiánk 5 generáció óta a kerületben él és csak az elmúlt 20 évben 7 ingatlant vettünk ott, és más kerületben nem vettünk.


Mostanában teljesen jók a válaszok, amiket látok.

Pl. rögtön az 1. válasz igaz.


És kifejezetten keresett, elit részek is vannak, 2 M Ft a legmagasabb nm-ár a kerületben, 450 000 alatt pedig a "leggázosabb" 2 helyen, a "leggázosabb" házban és a "leggázosabb lakást sem kapod meg, ha az lakóingatlan papíron.


Mivel geometriailag a város közepe, és itt a lesűrűbb az országos intézményi hálózat, ezt a lokációt és lakóanyagot (értelmiség, művészek) nem tudod elvenni a kerülettől, ezért mindig is keresett lesz.

Keresettség alapján a TOP3 kerületben van Budapesten.

febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a segítséget. Konkrétabban a Mátyás tér, II. János Pál Pápa tér, Kálvária tér, Teleki László tér környéke érdekes"


Mondom.

De ha odamész, a saját szemeddel meglátod!


Teleki tér népszínháznegyedi oldala jó, magdolnanegyedi - és főleg ott nem kint a téren, hanem a mellékutcákban, az nem a legjobb. De volt itt fórumozó, aki vett a Lujza utcában, mert ott volt a legolcsóbb, és pár hónap után feljött, és elmondta, minden oké, teljesen elégedett.

Vannak szociális és hajléktalan, stb. intézmények főleg a Népszínház utcában, az nem jó, sok az utcai élet ott emiatt, ácsorgó ágrólszakadt emberek, sok arab, néger, stb., igazi multikulti volt főleg a cvd előtt még. De vannak nagyon jó, kulturált házak is ott.

Kálvária tér benzinkúti oldala olyan, mint egy putri. Másik oldala szerintem nagyon jó.

Pápa tér nagyon jó, Mátyás tér inkább nem.

Zenész cigányok főleg a Kálvária tér környékén és a Népszínház negyedben sokan laknak.

De általában külföldön vannak.

Az állami zeneiskola épülete a Nap utcában van.

febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
4: Miért kellene felülni a 99-es buszra?:) 99-essel az megy, aki kimegy a XX. kerületbe. A VIII. kerület belsejében lakók közül senki nem jár ezzel a busszal, mert csak a végállomás van a VIII. kerületben, kifele megy. Bent sokkal jobb járatok vannak, villamosok például, meg metró.
febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!