Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladás előtt érdemes melléképü...

Eladás előtt érdemes melléképület tetőjavításra költeni?

Figyelt kérdés
Van egy felújítandó házam az agglomerációban, amit meg szeretnék hirdetni eladásra hamarosan. A telken van egy garázs, egy kisház és 2 tároló, amik egybe vannak építve, közös tetejük van. Na ez a tető teljesen tönkre van menve, az összes cserép töredezett, a kisház és a garázs is ázik, belül már 2 helyen leszakadt egy részen az átázott gipszkarton. Jelenleg árajánlatra várok, azonban több ismerősöm is megpróbál lebeszélni, mondván lehet, hogy aki megveszi, lebontja majd ezeket az épületeket, ne költsek rá semennyit. Én meg azt gondolom, hogy egyrészt hamarabb eladom így, mint lukas, használhatatlan tetővel, másrészt ha hagyom így és nem veszi meg belátható időn belül senki, akkor lehet, hgy leszakad az egész. Kinek van igaza, mi a véleményetek?

febr. 24. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a javított tetővel használható lesz a melléképület, akkor én megcsináltatnám. Növelni a teljes ingatlan értékét.
febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, abszolút hsználható lesz, a belső javításokat + festést én is meg tudom majd csinálni.
febr. 24. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom túlzott érték növelőnek a melléképületeket régi házaknál.

A régi garázsok nagy részébe a modern átlagos autók be sem férnek, sokszor még a kapu szélessége is probléma, a hosszról nem is beszélve. pl: Skoda 105 vs Octavia IV


Lemez garázst vagy lemez tárolót már fillérekér lehet venni, amik gyakran dizájnosabban néznek ki, mint egy romos mellék épület.

febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem éri meg pénzt költeni rá.Ki festheted akármilyen szépen,ez a vevőt nem hatja meg.Van aki inkább lebontaná.
febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Ezek téglaépületek, jelenleg cserépfedéssel, s bár a szélesség kb. megvan (még ki tudok szállni miután beálltam), egy Octavia biztosan nem férne be.


A tervek szerint cserepeslemez kerül majd fel, kíváncsi leszek az árra mindennel együtt...

febr. 24. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:

3#

Azt tudom mondani a fiatal csládok többnyire családalapítással számolnak 1-3 gyerekkel. Vidéken ehhez manapság kombikat/egyterüket használnak.

Az Octavia III. és IV. nagy előnye, hogy 3 gyerekülés befér a hátsó ülésre, a csomagtartó meg simán elnyel 2 baba kocsit is, vagy egyet és rengeteg csomagot.

1 gyerekhez pici autó is elegendő természetesen, de manapság azt mondanám 1 beállós garázs 3,5x5,5 hasznos méterel kell rendelkezzen.

Az Octi 2 méter széles, 4,7 hósszú és ha fix vonóhorog van rajta akkor inkáb 4,9 m. Nem árt, ha legalább a kocsi előtt vagy mögött csukott kapunnál el lehet séteálni. 3,5 méternél lehet úgy kiszálni a garázsba, hogy kinyílnak normálisan az ajtók. Vagy egy oldalra lehet salgo polcokat végigrakni.


Kacat tárolónak jó lehet, mi letaroltuk a melléképületeket, mert nem feltek meg az elvárásoknak. Ezek is téglából készültek, hullám pala fedéssel.

febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ne költs rá nem kapod vissza a ráfordígott pénzt. Majd a vevő kezd vele valamit.
febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom előre, hogy ki veszi meg. :) Nekem nagyon jó, hogy volt és nem kellett rá költeni, az autónk be is fért, ráadásul a tető kivételével jó állapotúak az épületek, a kisház akár műhelynek is használható pl.
febr. 24. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Többet buksz rajta, mint amennyit növel az ertékén.

Majd aki megveszi számol vele.

febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Azért az összképen elég sokat ront. Ha látnék egy látványosan beszakadt tetőt, jobban gyanakodnék, hogy még mi lehet ennyire elhanyagolva a házban is, ami viszi majd a pénzt és időt. Persze a kelendőség úgyis az elhelyezkedéstől és ártól függ...
febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!