Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elbirtokolhatom a szomszéd...

Elbirtokolhatom a szomszéd telkét?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:

A jelenlegi helyünkön lakunk már lassan 19 éve, az egész utcában igen kevesen laknak, a szomszéd telkek pedig üresen állnak.

Mi rendszeresen rendet teszünk az egyik oldaliban, mivel nem szeretnénk, ha igénytelenül parlagon lenne a terület (gyümölcsfák megmetszése, dzsumbuj levágása, stb).

A tulajdonosa öröklés útján szerezte a telket (földhivataltól kikértük), csakis Brit állampolgár és ide se szagolt, amiótat mi ismerjük a helyet.

A kérdés tehát, hogy hogyan tudnánk mi ez elbirtokolni? Szeretnénk egy kis mobilházat ráhelyezni, amint a miénk lesz, illetve a kertet is teljes körűen művelni.

Milyen módon tudnánk bizonyítani? Lévén közműszámlával nem is tudnánk, mivel nincs bevezetve semmilyen küzmű (épület sincs rajta).



febr. 28. 01:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

"Nem "birtokolhatod" el, mert az sulyos büncselekmeny"


"földnek tulajdonosa van!"


"Ez sajnos nem fog menni"


"Felháborító a szándékod."


"egy angol állampolgár nem tudhatja mik a kötelezettségei egy telek tulajdonosnak"



10 millió szakjogász országa!

febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
27%
Telket nem lehet elbirtokolni.
febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
18%
11-es mi a nehéz ezen le van írva kérdésben,tulajdonlap szerint örökléssel jutott hozzá a telekhez egy brit állampolgár!
febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

13!

És ez mit befolyásol az elbirtokláson?

febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

"Telket nem lehet elbirtokolni."

Miért nem?

febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
33%
#15: Én úgy tudom nem lehet. Mezőgazdasági területet lehet, termőföldet, szántót, kaszálót, ilyesmit. A tévedés jogát fenntartom.
febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

Állami tulajdont nem lehet, minden mást el lehet birtokolni.

Persze ahogy már írták vannak feltételei.

febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%

Többen írták már,de igazuk van.

Írj a tulajnak,hogy megvennéd a telkét.

Én is voltam hasonló szituációban.

Mellettem lévő üres 400m2 építési telek, évek óta én nyírtam a tulaj kérésére,mert már öreg volt.


Egy idő után felajánlottam neki,hogy szívesen megvenném tőle a telket,ha reális árat mond érte.

250.000 ft-ot kért érte ami 2014-ben is nagyon olcsónak számított.

febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"évek óta én nyírtam a tulaj kérésére"

Ez így nem is lehetett volna elbirtoklás! A tulaj gyakorolta a tulajdonosi jogait, kötelességeit.


A kérdező helyzete nem ez!

Simán megáll az elbirtoklás!

febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%
14-es milyen AVH-gondolkodás ez,akkor magafajta megy az utcán kinéz egy házat és hiába van tulajdonlapon be jegyzet tulaj maga elbirtokolj mert ilyen kedve van? Ős fideszes tetszik lenni?
febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!