Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudok használati...

Hogyan tudok használati megosztást kötni, ha az egyik fél ebben nem érdekelt?

Figyelt kérdés

Van egy ikerházrészem, ami még a szüleimé volt, ők még kötöttek egy régi használati megállapodást a ikerház másik felében lévővel, de azóta már más tulajdonos lett, akivel megállapodás nincs.(Az eredeti megállapodást is csak a felek meg tanuk írták alá)


A probléma az, hogy mi ezt az ingatlant nyaralóként használjuk, és a szomszéd rendszeresen a mi füves részünkon fordul meg (nagyon rossz bejárata van, kényelmesebb neki igy mint betolatni) és már teljesen kitaposta a kocsijával a füvet, vagy ha jönnek hozzá, azok a mi kocsibeállonkban állnak meg. Ő mivel használja a mi részünket,és mivel mi ritkán vagyunk ott neki ez a felállás tökéletes, használati megállapodás, nem akar kötni, elválasztani sem akarja értelemszerűen, pedig nekem meggyőződésem, hogy mindkét fél többet érne ha kerítéssel el lenne választva. A telek egyébként jogilag osztatlan közös. Mit lehet tenni? lehet használati megállapodást valahogy elérni nála, ha én akarom, ő nem akarja? Húzhatok e kerítést, ha én akarom, ő nem akarja?



febr. 29. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Saját telkeden azt csinálsz amit akarsz. Nincs beleszolasa. (persze ésszerű keretek közt)
febr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A sajätjän is azt,amit a törvény nem tilt,DE EZ NEM AZ övé,hanem osztatlan- közös.
márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!