Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önkormányzati lakás vásárlása...

Önkormányzati lakás vásárlása csereingatlan nélkül?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen látom, hogy hirdetik az önkormányzati lakásukat aminehez kell a csereingatlan.


Na most ebbe a rendszerbe csak öröklés során lehetne belekerülni?


Láttam olyat is amihet nem kötelező a csereingatlan de az már a kiesik a keretemből (eredetileg lakást vennék önerő+hitel felállásban csak ugye alapkamat). Felhívtam, ingatlanos ember vette fel, de mondta, tudna nekem szerezni olcsóbb lakást és ügyvédet is aki megoldaná a csereingatlan részét is 350 ezerért.


Na most ez hogyan menne? Mennyire legális/megszokott ez? Ellenörzik? Mik a buktatók? stb


Nagyjából minden info érdekelne, nekem gyanúsan egyszerűnek tűnik ebbe a rendszerbe való bekerülés miközben a rendes lakásárak meg az egekben.



márc. 6. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Nem legális.
márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod, az önkormányzati lakás bérleti joga kizárólag másik lakás bérleti vagy tulajdonjogára cserélhető.

1993. évi LXXVIII. törvény vagy "lakástörvény" [link]

Ott a 29. § környékén van szó tulajdonjog igazolásról.

(Tehát neked előtte rendelkezned kell lakással szerintem.)

A csereszerződés érvényes megkötését megelőzően az önkormányzat bekéri a tulajdonában álló lakóingatlan tulajdoni lap hiteles másolatát.

Az igazi "ínyencségek" a 45. §-nál kezdődnek, érdemes megnézni, rettentő bonyolult, és mint minden ilyen lehetőséget adhat a kavarásra, variálásra.

A törvény mellett az önkormányzatok külön saját rendeletben határozzák meg a bérlakások elidegenítésének csak arra az önkormányzatra vonatkozó szabályait.

márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem ez így felejtős.
márc. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!