Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! Mi a terv, hogy...

Fiatalok! Mi a terv, hogy vesztek ingatlant?

Figyelt kérdés

Főként a 20-30 év közötti párokat kérdezem, akik már külön is élnek a szüleiktől.


Mi hàzat szeretnènk, nem túl règit az ország nyugati részén, és jelenleg Ausztriában gyűjtjük rá a pénzt, de még így is jó pár év mire oda jutunk, hogy akkor hitel és belevágunk.

Igazán az érdekel, hogy akinek nincs semmi szülői segítsége az hogy oldja meg, vagy mi a tervezet.


márc. 10. 21:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

20-as, a piac szabalyozza az arakat. A vallalkozo ha latja, hogy lementek ugyan az anyagarak, de a szolgaltatasara nem csokkent a kereslet, hulye lenne engedni az arbol. Az alkalmazott sem fog szolni, hogy eleg lenne kevesebb is. Aztan amikor csokkennek a megrendelesek, alkalmazottakat kezdik leepiteni, akkor mennek szepen le a munkadijak.


Szoval nincs itt semmilyen hosszu tavu beakadt ar hatas, a piac szepen igazitgatja, csak iszonyat nagy a kereslet bizonyos szolgaltatasokra, es minkakra.

márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%

17# Én a saját és a saját környezetem példájából tudok kiindulni, ahol nyilvánvalóan egyáltalán nem extrém, vagy egyedi egy mérnök páros, sőt... mégcsak kimagaslóan jól sem keresünk a szakmánkban. Anno, amikor a lakásunkat vettük, én nettó 170 ezer forintot kerestem pályakezdőként, a férjem 330-at egy-két tapasztalattal és 50+rezsiért laktunk egy albérletben agglomerációban, mert Budapesten ez 80 körül lett volna. A bevételeink bőven több, mint duplázódtak mire eladtuk a lakásunkat, ahogy több, mint duplázódtak az ingatlan árak is és a bérleti díjak is. Egy kezdő mérnök nálunk most lazán megkapja a nettó 400 ezret, vagyis annyival nincs jobb/rosszabb helyzetben, mint mondjuk én anno.

Nem tartom visszatetszőnek az általam leírtakat, mert leírtam utána a matekot is. Melyik részét nem tartod reálisnak? Ebből lehet értelmes és előremenő vitát gerjeszteni, a mutogatásnak nincs sok értelme.

márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
13%

"Nem is kell mindenkinek haz az agglomeracioban"


Tényleg?


De ha nem az agglomerációban laksz, hanem 25-30+ kilométerre a várostól, akkor viszont jellemzően mindkét félnek ingázia kell, mivel az agglomeráción túl alig van munkahely, ergo ezesetben nem törlesztőre fizetnek majd havi 200 ezret, hanem arra, hogy 2 autót tankoljanak, szervizeljenek, meg gyűjtsenek mindkettő lecserélésére, szóval kb. ugyanott vannak, hogy bárhol laknak, ha nem kapnak sszülői segítséget, nem fognak tudni összegyűjteni ilyen öszsegeket, pláne, ha még albérletben is kell lakni.

márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%

" ergo ezesetben nem törlesztőre fizetnek majd havi 200 ezret, hanem arra, hogy 2 autót tankoljanak, szervizeljenek, meg gyűjtsenek mindkettő lecserélésére"


Autot, azt... 🤣

márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
16%

Hitel lesz, csak az a kerdes hogy milyen formában es hol.

A csavar, hogy en eladtam a hitelmentes kertes házat otthon és családostol végleg külföldre költöztűnk. Idekin 10x tobbe kerül ugyanaz az ingatlan, de ossze fog jönni.

márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább ingázok vidékre a kertes új építésű családi házamba, mint egy városi lakásba. Ez az én néző pontom, valaki meg nem szereti a családi házat.

Ami biztos, egy tégla lakás árából, az adott város agglomerációjában 25-50%-al nagyobb ház épül fel. Az udvar rendezés plusz pénz. Nálam ez m2-ben +39%-ot jeletett, vagyis tágas terek sok pakolóhely, + padlás kacat tárolásra.

Csak valami rejtély miatt 55-65 m2-es lakásban simán felnevel egy pár 2 gyereket. De ha szóba kerül a családi ház már egyből 90-110 m2 esekről beszélgetnek. És ez az általános. Pedig ha szűk a költségvetés lehet építeni 65 m2-es házat is az 55 m2es lakás helyett... picit nagyobb és még olcsóbb is lesz. Nekem 2 szobás 80m2es házam lett.


Ha városban laknák éppen úgy 2 autót tartanánk fenn, ez tény és sokan vannak így vele. Bár lehet sok esetben elég lenne 1 is. Minenféle okos emberek állítják, hogy az autók kevésbé árosodnak hosszabb távokon, mint a városi rövid távokon (mennyivel ez rejtély). Ami biztos városban jóval többet fogyaszt a kocsi. Az enyém ingázásnál átlag 5,4 l/100km, csak városban 8. A másik 6,6, de városban az sem eszik többet 8,5-nél

márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%

22 vagyok, 16 évesen kicsit elgondolkodtam mit akarok magamtól és megnyomtam a tanulást. Most van egy bruttó 750-es fizetésem és majdnem 10 millió megtakarításom. Igaz, hogy szüleimmel élek és például nincs saját autóm, de engem ez nem zavar. Nem egy álommeló a munkám, de helyben van. Céges busz hoz-visz. Tengerpart helyett a Tisza-tóra járok, 3 évente használt telefont veszek, nem iszok, nem cigizek, cipőt sem veszek 80 ezerért. Hordom az ebédet magamnak. Havi 300 körül tudok félretenni fundamentába.

Nem csinálok semmi különlegeset, csupán nem költök felesleges hülyeségekre. 3-4 év múlva szeretnék egy saját lakást.

márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
82%
Sehogy, pontosan 12 nap múlva utazok külföldre. Nem tervezek egyelőre saját ingatlant venni.
márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!