Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meguntam, elegem van hol...

Meguntam, elegem van hol nézegessek lakást ?

Figyelt kérdés

Szóval sajnos úgy hozta az élet, hogy teljesen egyedül maradtam . A családomra sajnos nem számíthatok, párkapcsolatot inkább hagyjuk .

8 m Ft önerőm van 450 nettó keresetem. Másodállást tudok vállalni, mert szerencsére jó beosztásban dolgozom. Kb egy 1.5 szobás panel lakásra lenne szükségem ami kb 40nm Budapest környékén. Amiket találtam azok kb 30 millió Ft környékén vannak . Belevágjak vagy raboljak bankot esetleg egy sugar daddy? Valahova mennem kell.


márc. 14. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Add lejjebb a 40 négyzetmétert vagy a környéket és még ahhoz is kelleni fog hitel.
márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Vidéken is van élet, erre ezt tudom mondani. A lehetőségekhez kell igazítani az igényeket.
márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

#2

Ja, csak vidéken jóval kevesebbet is fizetnek. (Tudom, különben nem ingáznék napi 3 órát Pestre melózni.)

márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
24%

Mit untál meg?

450 ezres fizuval röhögve kifizethetsz egy jó albit, nem kell mindenáron vásárolni.

márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Gyűjtsél még néhány milliót és utána ugorj be egy hitelbe.
márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

450 nettó mellett, úgy hogy albit is fizet, esélytelen normális összeget félretenni Budapesten. Normális alatt azt értem, hogy annyi pénzt amivel mondjuk egy éven belül el tud indulni, hogy ne inflálódjon a már meglévő 8 millió forintja.


Kérdező, hány éves vagy? Ezt csak azért kérdezem, mert ha még fiatal és megillet az adómentesség, akkor megint más lesz a bank elbírálása, mint ha nem lennél az. Bruttó bevételed feléig vagy hitellel terhelhető. Ha a 450 ezer nettód úgy jön ki, hogy 25 év alatt vagy, akkor nem fogsz kapni hitelt a tényleges bruttó keresetedre. Legalábbis annyit nem, ami a 8 millióhoz kell, hogy lakást tudjál belőle venni Budapesten.


Plusz emellé még számolj 4% illetéket (30 milliós lakásnál ez 1,2 millió körül van), ügyvéd díját (kb. 160-180 ezer forint), értékbecslőt (ha a bank küldi ki akkor is fizetni kell érte-egyes bank utólag visszatéríti), közjegyzői díj

márc. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a leheto legolcsobb, akar legkisebb, legcsunyabb lakast, ami jo kornyeken van es szerkezetileg is rendben van (szakerto mindenkepp nezze meg barmit is veszel), hogy ne rokkanj bele a hitelbe es ne kelljen masodalllast vallalnod. Ne ugy nezd a hirdeteseket, hogy mi tetszik, hanem, hogy miben latsz fantaziat.


Ujitsd fel. Ezert kell szerkezetileg rendben lennie, mert valoszinu vizvezetek kicserelesebe nem akarsz belekezdeni, de youtubeon, ingyenesen elerheto tanfolyamokon megtanulhatsz siman glettelni, festeni, csempezni, parkettazni, konyhabutort osszerakni.


Mire befejezed lesz egy lakasod, ami igazan a tied, raadasul kozben csak noveled az erteket, szoval ha egyszer nagyobbra van szukseged akkor eladod dragabban, es kezdheted egy kovetkezovel.

márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Ne akarjon sokat az akinek nincs miből.

BP külterületen van lakás ezen az áron. Kicsi, rossz állapotú, de fellehet újítani. Én is így kezdem, egy romos, teglaig omlott falazatú lakással. Hónapokig aludtam matracon, és néztem a teglat mert nem volt pénzem mindent megcsinalni, sőt kb semmit. Apránként haladtam, először ajtó, ablak, aztán vezeték, víz, stb stb.

És lám lám, ma már az anno 5 milliót sem ero ház ma er 35-ot 40-et.pedig pár éve vettem.

Sokan ott rontják el hogy rögtön palotát akarnak.

márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fokozatosságot ajánlanám én is ilyen helyzetben.

Először egy kicsi lakás.

Felújítandó (de működőképes) lakás.

Jó környéken a leggyengébb állapotú lakás pl. (Ekkor a legnagyobb a felújítás során elért ár és értéknövekedés, legalábbis a vagyonértékelői szakma szerint.)

Ahogy írták előttem, fokozatosan, apránként felújítgatást javaslom.

Ehhez nem kell érteni, elég, ha megbízol egy szakembert, aki összeírja egy konzultáció során mit, hogyan, milyen sorrendben tervezzetek elvégeztetni. Kapsz egy itinert, és időnként átnézitek kell-e változtatni, jól halad-e.

Amikor jön (vagy összegyűlik egy adag) pénz, mindig cseréltetsz valamit.

Ennek is megvan az előnye, mert építési vállalkozók az ilyen kis munkákat kedvezően tudják vállalni, ha abszolút nincs határidő, ezalatt értem, hogy 2 nagyobb munkájuk között is ki tudják használni a szabad kapacitásukat.

márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2: ja, videken keresne mondjuk 370 ezret (es az egy nem tul kiemelkedo fizu), cserebe max 20 misibol kijonne az egesz lakasvasarlas.
márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!