Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen árkategóriában nézegess...

Milyen árkategóriában nézegessek mikrofonokat, ha jobb minőséget akarok rögzíteni, mint egy alap iPhone-os headset tud?

Figyelt kérdés

Hobbiból szoktam felvenni rövid videókat YouTube-re amiket utólag szoktam narrálni. Erre használom per pill külön a telefonom és a headsetet. Utána kicsit megdolgozom Audacity-ben (compressor, limiter, EQ) és igazából teljesen használható a dolog, de gondolkoztam rajta, hogy kényelmesebb lenne nekem is, ha egy jack-es mikrofonnal venném fel a dolgokat egyből "live"-ban, plusz nem kéne még küldözgetni a hangfájlokat a gépemre külön.

Kérdés, hogy a 10ezres kategóriában (amennyit szánnék rá) van-e olyan mikrofon amire érdemes lehetne lecserélni a jelenleg használt szettet?

Nézegettem YouTube-on teszt videókat pár urage meg trust mikronfonról (ezek vannak az árkategóriámban), de őszintén annyira nem győztek meg.



2023. febr. 15. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy a szokásos effektlánc nélkül feltöltésre/streamre készen szól. Streamhez kell valami workstation vagy dedikált streaming hardver és workstation, amivel ez csúszás nélkül megoldható. Közös órajelforrásról üzemelés, sok esetben valami UAD DSP az effektláncodnak az öreg irodagép helyett, nem filléres dolog. És ekkor jön képbe az, hogy minimum egy NT-1 minőség kellene, meg a helyiségen is dolgozni kell nem keveset. A Magyar Producer Workshop csinált erről egy eléggé átfogó okosítást: [link]
2023. febr. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem sikerült magadévá tenni a lényeget, hogy 10ezer forintos árkategóriáról beszéltem.

Bánkuti Danival meg hagyjál, nála nagyobb bohócot nem igazán hordott a hátán a magyar zenei producer szakma.

2023. febr. 15. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudjon mester úr :)
2023. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2023. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!