Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek egy ilyen alagsori...

Megvennétek egy ilyen alagsori lakást?

Figyelt kérdés
Nem a szokásos szuterén, nincs a föld alatt teljesen. Belépve a társasházba két lépcsőfokot kell csak lemenni a lakásig. Három ablaka is van, nem a talajszintre nyílnak. Világos is, nem nedvesek a falak.

márc. 23. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha megveszed, később nehéz lehet eladni. Meg kell nézetni szakértővel, befolyhat például a víz nagy esőzésnél.
márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Anyámék laktak olyanban (bérlakás) aminél az ablak volt a talaj szintjénél majdnem. Semmi baj nem volt belülről a lakással, nem ázott be, nem volt vizes, nem volt sötét, a fűtéssel sem volt gondjuk. Csak a kaputól nekik egy lépcsősort kellett lefelé menni, másoknak meg felfelé.

Azelőtt soha nem gondoltam arra, hogy szuterénban is lehet jó lakás, az övék az volt.

De mindig az adott lakást kell megnézni! Természetesen nem fog annyit érni, mint egy szintben levő lakás, hiszen ha valami miatt a vízzel gond lenne - túl sok eső vagy csőtörés az utcában, házban, akkor ez a lakás van miatta egyből veszélyben.

Néha kívülről vagy papíron olvasható adatok alapján nem tűnik megvásárlásra érdemesnek egy lakás, aztán kiderül, hogy úgy lett kialakítva/felújítva, hogy belül meg nagyon jó. Barátaink vettek meg régebben egy 22nm-es olyan lakást, ami a belváros nagyon régi házának földszintjén volt, ahol az '56-os lövésnyomok még ott voltak a falban, a lépcsőház meg a belső udvar tiszta lepusztultnak nézett ki és a lakás egyetlen ablaka ide, a belső udvarra nyílt. Aztán elmentünk hozzájuk és egy nagyon szuper kis lakást láttunk. benne galériát csinált az előző tulaj, egy nagyon modern konyhás nappali volt lent, kanapé a lépcső alatt, fent meg a hálószoba és egy olyan szupi fürdőszoba amiben sarokkád volt. A mi első lakásunk 36nm-es volt, de nem volt ilyen jó mint ez. Szóval meg kell nézni és az alapján dönteném el, hoyg jó-e megvenni vagy sem.

márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha el lehet kerülni, nem venném meg, elsősorban amiatt, mert nehezebb lesz továbbadni, ha úgy adódik. Persze, szükség törvényt bont, ha ez a legjobb lehetőség, akkor ezt kell megragadni.
márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasonló lakásom. A bejárat normál szintről nyílt az udvarról, a másik oldal volt részben a föld alatt, ott az ablak a talajszinten volt. Nem tapasztaltam vizesedést, csak meglepő módon a bejárati ajtón folyt be a víz felhőszakadásnál, de az az ajtó hibája volt. :(

Csak kb. egy évig laktam ott (nem a lakás adottságai miatt), utána simán eladtam pár hét alatt.

márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Tényleg az ajtó hibája lehet. Mi is beázunk a teraszról a konyha felől, pedig elvileg jó biztonsági ajtónk van. Csak éppen nincs rajta kívül megfelelő vízvető és pont szélirányban áll, az esőt mindig pont nekivágja az erős szél és ott gyűlik meg előtte a víz is emiatt. De ez is csak ritkán történik meg.
márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

" Aztán elmentünk hozzájuk és egy nagyon szuper kis lakást láttunk. benne galériát csinált az előző tulaj, egy nagyon modern konyhás nappali volt lent, kanapé a lépcső alatt, fent meg a hálószoba és egy olyan szupi fürdőszoba amiben sarokkád volt. A mi első lakásunk 36nm-es volt, de nem volt ilyen jó mint ez. Szóval meg kell nézni és az alapján dönteném el, hoyg jó-e"


En laktam ilyen "szupi kis lakasban", minden nagyon profi szinten volt felujitva, valahanyszor vendeg jott, meredtek a szemeik, hogy milyen szupi. Masodik emeleten volt, belso udvarra nyilt 2 nagy ablak, gangos haz. Csak ISZONYAT LEHANGOLO volt ott lakni. Ablakon kilatas nyilvan nem volt. Onnan egy park melletti panelbe koltozni megvaltas volt!!


Szoval csak azert, hogy sajat legyen, nem erdemes ilyen durva kompromisszumokat kotni!

márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 Én értem az érveidet és nyilván pont ezért adta el barátainknak az aki pár évvel előtte így felújította, ahogy ők is eladták pár évvel később.

Arra viszont tökéletes volt, hogy fiatalként a belvárosban lakhattak, jó lakásban, és nem kellett bérleti díjat fizetniük senkinek. Így ha hitellel is, de elkezdhették a saját lakásra való rendes takarékoskodást és pár év után vehettek maguknak nagyobb lakást. Nem ott a belvárosban persze, de már akkorát amiben gyereket is tudtak vállalni és rendes házban volt, parkra kilátással.

Van amikor megéri bevállalni némi kompromisszumot. Amikor megvették, nekik az volt fontos, hogy ott lakjanak a belváros környékén legalább, ahol "zajlik az élet". És soha nem vágytam oda, nekem nem érte volna meg.

márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha frissen festett , vakolt az gyanús lehet , hogy vizesedesi gond van. En ilyen haz esetén vinnék nedvesség merot és végig neznem az összes falat.
márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ha el akarsz adni egy lakást akkor célszerű frissen festeni, hogy a vevőnek ne a koszos falakat mutasd, mert az viszi le az értékét.

Ettől függetlenül ilyen lakásnál érdemes nézni a nedvesedést ahogy javasoltad.

márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!