Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telken lévő vezetékjog mennyir...

Telken lévő vezetékjog mennyire előnytelen eladás esetén?

Figyelt kérdés
Kb. Hány százalékkal csökkentheti a telek eladási árát?
márc. 25. 21:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

közcélú 0,4 kV halózatról van szó egyébként.


99% nem veszem meg a telket, de egyébként tudja valaki, hogy mennyire gyakori, hogy magántelken átfut ilyen? Én aligha ismerek ilyet.

márc. 26. 12:28
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatónak a vezetékjoga teljesen általános, általában senkit nem érdekel. Nekünk is van EON-nak vezetékjog bejegyezve a telekre, de annyi, hogy a légvezeték átmegy a telek felett.

Ez igazából max annyi, hogy nem célszerű fát ültteni alá, ahogy korábban is írták.

márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

A szolgáltató szolgalmi jogot íratott a telekre a Föld Hívatalnál.

Nem ajánlanám a megvételt.

márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megnéztem most jobban az utcát, tele van olyan telkekkel, ahol végigfut egy vezeték. És ezek az én általam kinézett ár sokszorosáért keltek el.


Az mondjuk érdekelne, ez a vezetékjog a vezeték alá, pontosan meghatározva szól, vagy nagyobb területre is kiterjedhet a telken?


Annyi előny van, a kinézett telken, még elég korrekt helyen fut végig, néztem olyan telkeket, amelyeket rettentő előnytelenül "szel át"...

márc. 27. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!