Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon előnytelen fotó készült...

Nagyon előnytelen fotó készült rólam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma a tanárom lefotózta az egész osztályt, mert a következő órára kell majd de rólam borzalmas kép készült.

A telefonjának a hátsó kamarájával fotózott. Valami android telefon volt szerintem. Illetve rá is nagyított a képre.

Nagyon nem tetszett a kép. Illetve ő is visszahívott hogy ez tényleg túl közel lett. De amik utána készültek is borzalmasak.

És most nem tudom eldönteni,hogy ennyire csúnya vagyok valóságban is vagy a kép lett csak rossz és eltorzított?



2023. okt. 12. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A telefonoknak viszonylag rövid fókusztávolságú és nagy látószögű objektívjük van, azért, hogy zárt térben sok minden ráférjen a képre. Ez viszont nem igazán alkalmas portréfotózásra, mert a közeli képrészleteket erősen torzítja (hordó-torzításnak hívják az optikában). Így az orr, homlok aránytalanul nagy lesz. Portréfényképezésre kicsit hosszabb fókusztávolságú objektív kell, vagy kicsit távolabbról kell fényképezni.
2023. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, olyan hordó fejem lett a képen. Nagyon rövidnek tűnt hosszúságra és nagyon szélesnek. Tehát nagyon kereknek. Illetve az lehetséges hogy úgy is torzított a fejemen,hogy a szám nagyon aránytalannak tűnt és mintha túl közel lenne az orromhoz. Én a tükörben ezeket nem látom. Melyik a valóság? Nagyon elvette az önbizalmam.
2023. okt. 12. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet
2023. okt. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából olyan mindegy, sokan alapból olyan kritikus szemmel nézik magukat. Mármint, most te nézed, hogy a szád nagyon közel volt az orrodhoz, túl kerek az arcod, stb. Valószínűleg ha más ránézne a képre, akkor ő nem így látna téged, nem ilyen kritikus szemmel, nem tűnne fel neki az ilyen kis részletek, amikbe te belekötsz. Akinek önbizalomhiánya van, az sokszor amúgy is negatív szemmel néz magára, mindegy milyen a kép, mindegy hogy jó vagy nem jó a kép, akkor is úgy fogja látni, hogy milyen csúnya a képen.
2023. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De az nem lehet,hogy valójában ez kép teljesen eltorzított és nem is úgy nézek ki hanem inkább mint a tükörben?

Mert én a tükörben szépnek látom magam illetve ha én csinálok magamról fényképet a telefon előlapi kamerájával akkor is de ezzel nagyon nem lett jó a kép.

2023. okt. 13. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!