Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételi szándéknyilatkozat...

Vételi szándéknyilatkozat mennyire vehető komolyan? Illetve mennyire gyakori hogy visszalépnek?

Figyelt kérdés

A vevőnk vasárnap délután jött hétfőn már hívott is az ingatlanos, hogy vinné minimális alkuval készpénzzel, elfogadtam a vételi szándéknyilatkozatot.


Most várunk az ügyvédjére hogy összerakja az adásvételi szerződést.

Ez még belefér, hogy csak jövőhéten lesz a szerződéskötés napja?


Kicsit bennem van a para, hogy mivan ha visszalép... bár még csak 3 nap telt el.



márc. 28. 21:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vételi szándéknyilatkozatban 900.000 ft szerepel
márc. 28. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudod a vevő nevét ,cimét ? Máris kihagynám az ingatlanost ebből.
márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

és mi van akkor ha nem jó neked hogy a jövő héten kötitek meg a szerződést? Akkor visszalépsz te?

Mire jó ezen agyalni? Ha ott lesznek akkor ott lesznek, ha nem lesznek ott akkor nem lesz szerződés.

Mi ez a 900 ezer a vételi szándéknyilatkozatban? Ennyi lesz a foglaló vagy ez már előleg? Netán ennyi lenne az ár?

márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. A jovi hét teljesen belefér. Nem szoktak visszalepni, buknak a 900-at, ami azért nem kevés.
márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1# Kizárólagossal hoztak vevőt ő meg aláírta a megtekintési doksit szóval esélytelen.


2# Ez a lényeg hogy én nem akarok visszalépni ők is komolynak tűntek, csak érdeklődőm hogy nektek mi a tapasztalat. 1% elkért az ingatlanos tőlük, ami szerződéskötésnél a foglaló részévé válik.


3# Köszi, persze csak gazdag hölgynek tűnt, lehet meg se kottyan neki az 900.000 bukó ha gyorsan talál újat. De ez már lehet az én túlagyalásom

márc. 28. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Péntek és hétfő kiesik a húsvét miatt, a jövő hét lehet nem is olyan késő.
márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem valószínű hogy visszalép, nem akar bukni 900 ezret.

Bár ha visszalépne, te akkor sem lapnál semmit, az ingatlanos lenyúlná a jutaléka gyanánt.

márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat jártam egy időbe ügyvédhez különböző ingatlanos ügyek miatt. Átlag 2-3 hétre adtak időpontot. Bár ez az a néhány évvel ezelőtti időszak volt, mikor a fénykorát élte az ingatlan kereskedelem.

Szerintem ez egy gyors ügyintezés.

márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Szándéknyilatkozat is jó de ami a lényeg attól-ig benne legyen, ingatlanost meg zavard el.
márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
Szándéknyilatkozat is jó teljesen. Az ingatlanost meg tiltsd le.
márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!