Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell lakást eladni...

Hogyan kell lakást eladni ingatlanos nélkül?

Figyelt kérdés

Energetikai tanúsítvány, tulajdoni lap, hirdetés pipa. Jönnek is megnézni. Ha megállapodunk jöhet is a hitel képesség , adásvételizés?

Adásvételinél kérnénk önerőt csak.



ápr. 4. 02:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy ügyvédet keress azért, lehetőleg ismerősi ajánlás alapján, aki azért átnézi az adásvételit, ne legyen benne olyasmi, ami számodra előnytelen.
ápr. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
66%
Neked semmi dolgod a tanúsítványon kívül. Jönnek majd a vevők megnézni egy vagy két alkalommal. Aztán megmondják hogy megveszik-e, ha készpénzes vevők és alkudni akarnak akkor illik engedni az árból 5-10%-ot. A vevők intézik az ügyvédet, a banki hitelt, stb. Neked annyi dolgod lesz hogy bemész az ügyvédhez, elolvasod a szerződést, aláírod. Ha elutalták a vevők a pénzt (vagy a bank a hitelt) akkor csináltok egy birtokba adást és onnantól végeztél is.
ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
58%
Nézesd át te is a szerződést eladó ügyvéddel!!Anélkül ne írd alá!!
ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%
A tanúsítványt minden esetben meg kell csináltatni a az eladónak, minden lakas esetében?
ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd mindenképpen kell, de 3-sal szemben ez nem mindig a vevő dolga intézni.

A vevő fizeti az ügyvéd költségét, de az nem gond ha az eladó szerzi az ügyvédet, főleg ha máshonnan jönnek a vevők.

Amikor mi vettünk lakást akkor az eladó hozta az ügyvédet, mert másik városból költöztünk ide, nekik meg volt ügyvédjük akivel korábban intézték a telekvásárlásukat. Ahol eladtuk a lakásunkat, ott a vevő hozta az ügyvédjét hozzá, amikor mi adtuk el később ezt a lakást, akkor megint mi vittük az ügyvédet, aki korábban segített a megvásárlásakor.

A vevővel beszéljétek meg hogy ki szerezze az ügyvédet - de te magad is gondoskodhatsz róla előre, hogy legyen akit tudsz felkérni a szerződés kötéséhez ha kell. Mindig a vevő fizeti ez a lényeg és mindig kell ügyvéd a szerződéshez, hiszen most még azt is kérdezed, mi a menete az eladásnak, akkor hogyan tudnád a szerződésnek milyennek kell lennie. Az ügyvéd ezen felül intézi a többi hivatalos ügyet is, mint pl. benyújtani a hatósághoz, hiszen eladáskor jövedelmed keletkezik ami után adóznod kell majd, stb.

ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerűbb, ha a vevő hozza az ügyvédet, de megállapodás kérdése. Fizetés csak ügyvéd jelenlétébe, ügyvédi szerződéssel!

Azért mert kp-s vevő még men kell előnybe részesíteni extra engedményekkel... Nekem ér kb 60 milliót a 2 éves lakásom, és biztos nem adnám oda 54 ért azért mert mert 1 héten belül megkapom a pénzt.

ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez is változó. Rokonaim házat vettek pár éve és az eladó pont azért engedett pár milliót az árából, mert azonnal, készpénzzel ki is tudtuk fizetni családi segítséggel, mindenki más meg hitelből fizette volna több hónapos átfutással. Neki megért pár milliót, hogy nem kellett hónapokat várnia a pénzére mert abból költözött volna ő is máshová. Így neki sem kellett a vásárláshoz áthidaló hitelt felvennie, az általa kiszemelt ház is az övé lehetett, különben másnak adták volna el esetleg.
ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Van ügyvéd. Ajánlani is fogom a vevőnek. Energetikait még nem sikerült, pedig már 2. helyről rendeltem. Igen lakásokhoz biztos kell. Mi már megvettük azt amibe költözünk, de teljesen nem láttam a folyamatot a másik oldalról.
ápr. 4. 12:50
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Én az ingatlan.com-on adtam el.

Drága, de mindenki azt nézi...

ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Kérhetek foglalót? Hogy míg adásvételezünk belegyek biztosítva?Mennyi a szokás, valami papírforma van rá?
ápr. 6. 07:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!