Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sose volt dolgom ingatlanossal...

Tomib2 kérdése:

Sose volt dolgom ingatlanossal kérdés hogy ha eladás miatt kötsz megbízási szerződést velük és közbe meggondolod magad v. nem tudod eladni a lakást és nem árulod tovább,felmondod a szerződést, milyen anyagi büntetést vagy jutalékot kell megfizetned?

Figyelt kérdés

márc. 23. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Estleg ezt az ingatlanosnak tedd fel.

Ha nem tudod eleadni magadtól, akkor a lehetséges hibák:

- drágán hirdeted

- nem jó helyekre raktad fel a hirdetést

- nincsenek normális képek

- nincs normális leírás

- telefonszámot nem adtál meg

márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jo de hol lehet hirdetni ingyen?
márc. 23. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A normális hirdetési oldalak fizetősek!
márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

"ingyen"

na megkaptuk a varázsszót :D

márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jártam úgy, hogy bizony, fizetnem kellett volna valamennyit, ha elállok a szerződéstől. :(
márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5 köszi végre valaki nem félre beszél.

sok a csiki csuki, az ingatlanosok dörzsöltek, lakást nem mindennap adunk el, ezek meg benne élnek, szóval érthető ha a simlisségeket nem tudjuk előre átlátni

márc. 24. 03:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha milliókat akarsz keresni, érdemes rászánni párezret egy rendes hirdetésre, képekkel, alaprajza, kiemeléssel. Kevesebbe kerül, mint az ingatlanos.
márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 lehet benne valami, ma épp beszéltem eggyel aki rögtön rávágta h tőlem nem messze is ők árulnak egy lakást (megnéztem a neten utolag a kinálatát, SIC , nem volt ott bizony vidéki kecó egy se..), sőt, mondta h tud olyat aki hasonlót keres mint amit mi árulnánk ... Biztos van tisztességes köztük, de ez egy minden hájjal meg kent hantás volt😏
márc. 25. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik ingatlanhirdető oldalon hirdetheted ingyen magánszemélyként a saját ingatlanodat. Aki többet hirdet egyszerre, vagy ingatlanos, annak kell fizetnie.


A szerződéstől függ, hogy milyen kötelezettségeid vannak. Alap, hogy végigolvasod a szerződést. Előfordulhat, hogy szeretné, ha a költségeit megtérítenéd. Már ha voltak neki.


Ha kizárólagos szerződést kötsz vele, akkor az arra kötelez, hogy máson keresztül, beleértve magadat, vagy rokonodat is, nem adhatod el, hanem csak rajta keresztül. Ilyen kizárólagos szerződést én én nem kötnék, mert előfordulhat, hogy te találsz hamarabb egy vevőt. Ilyen szerződésnél biztosabb, hogy kötbért kér visszalépéskor.


Eddig ilyen esetekkel találkoztam, ezektől eltérő esetek is lehetnek.

ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!