Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik az ingatlanvásárl...

Hogy működik az ingatlanvásárlás ha ingatlanos árulja/közvetítő?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés. Már több ingatlant vettem, de mindig magánszemélytől. Most van egy családi ház amit egy ingatlaniroda hirdet. Ilyenkor hogy megy? Kp-s vevők lennénk. Ügyvédet hozhatom a sajátomat? Tulajdoni lap lesz az ingatlanosnál? Kell vételi szerződést írni? Hogy tudok alkudni?
márc. 9. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Megbeszéltek egy időpontot.

Ott mielőtt bemenetek, aláirat egy megtekintési nyilatkozatot (papírjaid kellenek). Nyugodtan írd alá, ezzel biztosítja magát az eladó felé, hogy ő hozta a vevőt,ha esetleg ki akarna bújni a fizetés alól.

Semmi mást nem írsz alá!

Kérdezhetsz bármit, remélhetőleg felkészült.


Tullap nem szokott lenni.

Ha tetszik, mondhatod, hogy tennél egy ajánlatot, elmondja mi a menet. Nem vele alkudozol, hanem az eladóval ő a "postás"

Foglalót nem vehet át, neki nem utalhatsz,hiába próbálkozik,semmilyen fizetési kötelezettséged nincs felé.

A kp-s vevőt nem szeretik, mert a hitel ügyintézés neki jobb,de hátha ő a kivétel.

Ügyvédet a vevő viszi.

márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
márc. 9. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden ugyanúgy megy, csak az ingatlanos hiéna lecsapolja az eladót.

Apróságok vannak, ahogy #1 írja, az ingatlanos amennyire lehet a két fél között akar maradni a jutaléka miatt. Ettől függetlenül viheted a saját ügyvéded. Az ingatlanos majd úgyis elmondja, ő hogyan csinálja. Arra figyelj, hogy téged ne húzzon be semmiféle megbízási szerződésbe.

márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én voltam olyan házat megnézni, ahol az ingatlanos hirdetett, vele tárgyaltam végig, de a tulaj is ott volt.

Ezzel be is biztosította magát, hogy nem lehet kikerülni.

Minden továbbit a tulajjal beszéltünk meg, mert lényegében, hogy mikor-mennyit fizetek, hogyan, mikor lesz a ki-be költözés, ahhoz az ingatlanosnak semmi köze, pénz forgalom már nem futhat át a kézen (2021 óta tiltja a törvény).

Ingatlanossal nem alkudozol, hanem teszel egy ajánlatot, (beleértve, hogy van ügyvéded, mikor, hogy tudsz fizetni stb)

De általában már az ajtóban, vagy még a telefonban rákérdez, hogy rendelkezésre áll e az összeg vagy még hitelre kell e várnod. Ezzel (is) szűri a turistákat.

márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!