Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt ingatlan eladása?

Örökölt ingatlan eladása?

Figyelt kérdés

Örököltem tulajdoni hányadot egy házban. 4 tulaj van.

7 millióra lett felbecsülve.

Az egyik tulaj 3 millióért akarja adni valakinek.

Jeleztem hogy ennyiért én is vevő lennék, de nekem már tartja a 7 milliós árat.

El lehetne adni amúgy 10 millióért, tudnék rá érdeklődőt. Erről hallani se akar.

Ingatlanost se akar belevonni. Ragaszkodik a 3 milliós c vevőhöz.

Gondolom csak papíron adná ennyiért, valamennyi pénzt kapna zsebbe, azért ragaszkodik ehhez.

A többi 2 tulaj lexarja, 5 forintért is aláírnának.



Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Összefoglalva: Én szeretném 10ért adni, vagy minimum a felbecsült áron 7ért.

3ért nem akarom másnak adni, nekem meg nem adják.


ápr. 4. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ügyvédet kell keresni. Neked elővásárlási jogod van és ha ő 3 millióért árulja akkor neked is annyiért kell eladnia!
ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod alá az adásvételit és kész. Max a saját tulajdoni hányadukat tudják eladni, de nem hiszem hogy van olyan, aki így megvenné.
ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Jeleztem hogy ennyiért én is vevő lennék, de nekem már tartja a 7 milliós árat.

Veleg a teljes házat akarja kifizettetni ugy hogy te is tulaj vagy? Nem semmi.

A 3 millaert meg a sajat reszet adja vagy az egeszet ugy hirdeti mintha az övé lenne?

ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elővásárlási jogod van. Ha másnak 3-ért adná, akkor köteles neked is ennyiért adni. Ha nem mondasz le az elővásárlási jogodról - és a többi tulaj is - akkor az ő adásvételije a vevőjével semmis.
ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejük tetejére állnak se adhatják el nélküled. Lehet kérni az osztatlan közös tulajdon megszüntetését, beszélj ügyvéddel.
ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előbbiek elmondták. Illetve megtagadhatod az eladást, kereshetsz ügyvédet, finoman "megzsarolhatod" ezzel, vegye meg a részedet eredeti áron, és csak akkor adhatja el.
ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem adhatja többért, mint amennyiért másnak eladná.

Másrészt neked elövásárlási jogod van (azonos áron), ha te meg akarod venni, nem adhatja el másnak.

A legcélszerübb egy ügyvédet bevonni a dologba.

ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xp ali ***** válasza:
0%
Ha egy másik örökös, akinek 3 milláért akarja eladni, akkor nincs elővásárlási jogod. Sztem meg kéne egyeznetek, mert mindenki csak veszít, ha elkezdtek betartani egymásnak.
ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
DE, akkor is van elövásárlási joga!
ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha van elővásárlási jogom, akkor nem értem miért nem foglalkozik ezzel senki.

Elvileg eladja a részét egy cigánynak nemsoká. Már ügyvédet fogadott,lebeszélték a dolgot állítólag.

Engem még most se kerestek fel az eladással kapcsolatban, tehát hogy lép életbe az elővásárlási jog?

Utólag lehet erre hivatkozva pereskednem és ennyi? Azt hazudják hogy felkerestek és nem éltem az elővásárlással?

ápr. 30. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!