Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt ingatlan rész eladása...

ZJozsef84 kérdése:

Örökölt ingatlan rész eladása megoldható?

Figyelt kérdés

Üdv! Érdeklődnék, hogy el lehet-e adni az ingatlan 1/3-át amit én örököltem, (családi ház, telekkel - nem lakik benne senki) a másik két fél akadályozza az egyben értékesítést.

Ha el lehet, az új tulajdonos aki az 1/3-omat megvette be is költözhet-e a házba és élhet ott?

Tán így elővásárlási jogával megvenné a mások kettő, nekem mindegy volna...



2018. jún. 5. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Eladhatod, de legfokepp a ket masik orokosnek, konkretan kivasarolhatnak az oroksegbol. Ha erre nem hajlandoak, az ingatlant eladni nem akarjak, akkor bizony kerni kell a kozos tulajdon megszunteteset a birosagon. Igen, perelni kell a buta rokonokat, abbol majd megertik hogy rajtuk kivul van mas is a vilagon.


Harmadik fel 99% bizonyossaggal nem veszi meg a resztulajdont, ugyanis bekoltozhet epp, de a masik ket orokos is, sot, igazabol akkor mennek oda amikor akarnak. Hat ezt nemigen fogja senki bevallalni...

2018. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!