Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » OTP hitelátvállalás anyámtól?

OTP hitelátvállalás anyámtól?

Figyelt kérdés

Tesóm el akart költözni a hapsijától ezért segítettünk neki lakást szerezni egy rokonomtól. En adtam bele pénzt, meg anyánk vett fel hitelt. Csak aztán tesóm beintett, mégsem jött. Én is akartam lakást venni, de nem ezt és nem ezen a környéken. (Hozzáteszem, hogy az én részemet az eredeti tervek szerint anyánk visszafozette volna nekem apránként)


Szóval az a helyzet, hogy van egy lakás, de nem tetszik a környék és a ház is elég redva. Szeretnék költözni, de nem oda, hanem másik környékre.


A kérdés:


- Ha eladnánk a lakást, felvennénk hitelt, amiből kiváltjuk a lakáshitelt, majd a maradékra anyám felvesz új lakáshitelt (új lakásra) át tudja ajándékozni nekem hitelestül?


Munkám van, jól keresek, kellek is. Csak nem kötnek velem határozatlan idejű szerződést. Még szándéknyilatkozatom is van és 1000000%, hogy negmaradok.



ápr. 6. 17:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Hogy miért nem kötnek velem határozatlan idejű szerződést? Mert szopatják a közalkalmazottakat. Olyan helyen dolgozom, ahova senki sem jönne, szóval maradok. :D
ápr. 6. 18:19
 2/2 anonim válasza:

Anyud a saját lakására vett fel szabad felhasználásút vagy erre az újra(amit offolt tesód) jelzálogot?


Kicsit kacifántos amit mondasz, az új lakásra meg lehet már inkább neked kellene eleve felvenni a jelzálogot mert az átruházás egy külön mizéria.


Ez merre fele van?

ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!