Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy garázst külön vagy együtt...

Egy garázst külön vagy együtt érdemes eladni egy lakással?

Figyelt kérdés

Körülmények:

13000 lakosú Pest megyei városban egy 75-ben épült 3 emeletes 24 lakásos társasház 1. emeleti lakása lesz majd eladó, amely lakás alatti 4x4 méteres garázs szintén az én tulajdonomban van (két külön helyrajzi számon), és most azon filózok, hogy hogyan járnék jobban, ha a lakással együtt árulnám vagy ha külön. A lakás eladhatósági ára kb. 35 mill. Ft, míg a környező hasonló garázsokat kb. 4-6 millióért árulják.


Tehát a kérdés az, hogy ilyen körülmények között mit gondoltok mikor járnék jobban anyagilag, ha együtt vagy külön adnám el a lakást és a garázst?

(természetesen ha külön árulnám, azt később a lakás új tulajdonosa is megveheti.)



ápr. 22. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban kulonvalasztva dolgokat egyenkent tobbert lehet eladni, mint egyben. Az olcsobb, garazs nelkuli lakas tobb embernek lehet erdekes. A garazst megvehetik befektetok, akik nem a kozelben laknak.


Arra nem gondoltal, hogy berbeadd a garazst?

ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Köszönöm a válaszod, a helyzet az, hogy a garázsért kapott pénzre is szükség van az új ház megvételére.
ápr. 22. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lakas+garázs 40 Misi.

Hirdesd meg 42-ért, valószínű elviszik 40ert, de írd be a szerződésbe hogy garázs megbeszélés kérdése, és akkor garázs nélkül adod 35 ért.

ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm ezt a variációt is.
ápr. 23. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a legjobb, ha a hirdetésben nyitva hagyod mindkét lehetőséget. A lakást add el mindenképp először. Ha azzal nem kel el a garázs, akkor azt később bérbe is adhatod, de biztos, hogy eladni is könnyebb, mint egy lakást.
ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm!
ápr. 23. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Bele szokták írni a hirdetésbe külön. Szerintem simán érdekelheti az új tulajt, ne add el külön, csak ha neki nem kell. Pont hogy többet ér, és különleges egy olyan lakás, amihez még plusz garázs is tartozik. Én nagyon örülnék neki, ha lenne,nagyon hasznos. Én ha végül olyan vevőt találsz, akinek mégse kell, akkor eladod külön. Szerintem garázsra könnyen találsz vevőt, akár ugyanabban a társasházban is.
ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Köszönöm!
ápr. 25. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!