Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire kelendőek manapság...

Mennyire kelendőek manapság Budapesten a több generációs nagyobb jó állapotú családi házak?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A többgenerációs svéd álom kifújt... Tehát itt is...

Csak szétválaszthatóan értékesíthető a legkönnyebben

ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Miért fújt ki?
ápr. 29. 10:40
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Egy ilyen ingatlant szeretnék lassan értékesíteni....külön bejárat teljesen szeparált a két ingatlan
ápr. 29. 10:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy konkrét példa.

A szomszédomban épült egy tetőtér beépítéses, kétlakásos családi ház.

A házaspárnak volt két kislánya. Az volt az elképzelés, hogy a szülők is oda költöznek. Az egyikbe a nő szülei, a másikba a férj szülei. A tetőtér meg a lányoké.

A szülők meghaltak, mielőtt költözésre sor kerülhetett volna. A lányok első dolga volt elköltözni. Nem azért, mert bármi gondjuk lett volna a szülőkkel. Nagyon is jó viszony volt. De önállóságra vágytak.

Ott volt a férj és feleség, egy hatalmas házban. Az eladás mellett döntöttek. Két éve kellett ahhoz, hogy megvegyék.

De én is egy iker családi házban élek. A másik lakás felett a padlás beépítésre került, hogy majd a gyerekek. Ők is leléptek.

Amerre járok az országban, semerre nem találkoztam olyan emberekkel, akik nem jártak volna hasonlóan.

A mai fiatalok már nem érzik jól magukat ilyen két-három generációs térben.

ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim is így jártak, kerülgetik egymást az 5 szobás 170 m2-es házban. Már az alsó szintet évek óta nem használják, teljesen külön van választva a 2 lakrész. Pár éve a belső lépcsőt is elbontották.

Évekig árulták az alsó lakást, senkinek nem kellett. Pedig még az udvar is teljesen el van választva, külön bejárattal. Az egészet nem akarják eladni, mert ragaszkodnak hozzá.


Én emiatt sem építettem nagy házat, ha lesz gyerek az úgy is tovább áll idővel. Mindhármunknak 75-80 m2 körüli házaink lettek, csak az enyém és legkisebb öcsémé 2 szobás, míg a 3. ház 3 szobás. Az eredmény pedig, azt csinálunk az udvarral és házzal amit akarunk, és senki nem szól bele semmibe sem. Ezek az utóbbi dolgok 2 generáció együtt élésekor nem valósulnak meg. Az öregek biztos beleszólnak a fiatalok dolgába, olyanokba, amikbe külön álló családi házak esetében sosem tennék.

ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyire tudom majd ezt az ingatlant eladni majd, az egészet persze...
ápr. 29. 12:04
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

5#+

Szerintem, bár ez tényleg csak a saját nézőpontjaim, de jóval ár alatt fog elkelni.

Több okát is látom:

- átlag családnak nincs szüksége 2 generációs házra, és kevesen akarnak össze bútorozni valamelyik fél szüleivel. Idővel mindig felszültség esetleg vita generálódik majd.

- energia árak miatt, mostanában az emberek meggondolják szükségük van-e valójában az átlag feletti mérettel rendelkező házra.

- A régi házak elosztása mai szemmel korszerűtlen, 30-50 éve teljesen más igények voltak, manapság az összefüggő nagy tereket részesítik előnyben konyha-étkező-nappali, régen pedig a nagy, 20-25 m2-es hálószobák voltak a jellemzőek.

- költséges modernizálni, tetőteres háznál még nagyobb a kompromisszum átépítéskor, mint egy földszintes régi ház esetében.

- Egy modern 80-m2-es ház többet ad elosztása miatt, mint egy azonos méretű régi ház. Szerintem az én 80 m2-em felér egy régi 100-120 m2-essel, fűtési költsége ugyan ilyen szigeteléssel meg a ~2/3-a.

ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 7-es érveivel, szerintem nehéz lesz eladni. Nem ez most a vásárlók célcsoportja, így valószínű áron alul fog elmenni.
ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert nem divat már együtt élni több generációnak, túl nagyok is a különbségek. Régen más világ volt, akkor még nem is volt ilyen nagy különbség a generációk között életmódban, így el voltak együtt. Most a legtöbb embernek kell a távolság, még akkor is, ha amúgy szeretik egymást.
ápr. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

"Szerinted mennyire tudom majd ezt az ingatlant eladni majd, az egészet persze..."


Annyira, bmeg, amennyire realisan arazod. Lehet filozni, hogy ma ez meg az a divat, de a megfelelo aron mindig akad egy vevo.

máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!