Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri Budapesten ingatlant...

Megéri Budapesten ingatlant vásárolni, ha körülbelül 6-7 évig fogok ott tanulni? Ha igen, érdemes nagyobb lakást vásárolni és egy szobát kiadni?

Figyelt kérdés

2017-ben fogok ballagni, tehát valószínűleg az egyetemet is akkor kezdem. Ennek kapcsán vetődött fel itthon az ingatlanvásárlás kérdése. Mint fent írtam, 6-7 évig tervezek fent tanulni, utána ugyan nincsenek még terveim, de nekem Budapest elég lesz arra a néhány évre.. :D

Az ott lakó barátaim átlagosan fix havi 50 ezret fizetnek szobánként(ez nem tudom milyen arány ott) és ha még ehhez veszem a havi 30-40 ezret minden másra, akkor albérlőként olcsóbban jövök ki.. Mégis sokak szerint jó befektetés egy lakás Budapesten. Ti mit gondoltok?

Itthon megvitatva találtunk pozitív(később kiadható stb) és negatív(drága) oldalakat is, viszont apukám hajlik egy esetleg vásárlásra.

Mekkora összeggel számoljuk előre? Milyen környékeken/kerületeken, milyen állapotú és mekkora lakást tudnánk ezért a pénzért kapni? (Itt megjegyzem, magam is tudok hirdetéseket böngészni órákon keresztül, néha kedvet is kapok, de egy általános képet szeretnék kapni)

Viszont itt következnek további kérdések, ha már elhatároztuk magunkat. Érdemes több szobás lakást vásárolni? (amennyiben kijön a pénzből..:D)

Mialatt ott lakom, érdemes kiadnom a másik szobát?

Ha barátról/barátnőről lenne szó, akkor természetesen igent válaszolna az ember, de erre nem lehet alapozni egy lakásvásárlást.

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban? Én nagyon ódzkodom a dologtól, nekem furcsa lenne, ha egy "vadidegen" élne a közvetlen környezetemben, szabad bejárása lenne a személyes teremben, az én konyhai eszközeimet használná stb, értitek. Viszont a dolog másik végeként lenne egy havi 50 ezrem, amiből máris fedezni tudnám a rezsit.


Első körben ennyi kérdésem lenne. Bocsánat, hogy kissé csapongós és kaotikus lett a végeredmény.. :D Előre is köszönök szépen minden hasznos választ! :) (és bármi plusz, tájékoztató és segítő jellegű információ mind Budapesttel, mind lakásvásárlással, mind albérléssel kapcsolatban jöhet)



2016. febr. 16. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, mekkora összegért vásárolnátok.

Ha van pénzetek, vegyetek mielőbb. Lehetőleg jobb környéken, viszonylag új lakást (inkább belvárosban és ne túl messze a leendő egyetemtől). Ha több szobás, az egyik szobát kiadhatod később egy iskolatársadnak, vagy bárkinek, a bevételből fenntarthatod magad. Most is az egekben vannak az albérlet árak, nagyon jó bevételt hoz. Az értékét tartja, ha egyetem után fenn maradsz az is jó, ha eladod, biztos nem buksz rajta.

2016. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha 50 ezret szánsz szobára, az évi 600 ezer, rezsivel együtt olyan 800.

6-7 év alatt ez 4,8 - 5,6 millió. Ennyiből normális lakást nem kapsz. Még putrit sem.

ránéztem most a jófogásra, 13-16 millió között vannak az olcsóbb lakások. te az eladókat mennyiért nézted?

ha ezt ki sem tudjátok fizetni, akkor tárgytalan.

ha ki tudjátok, és kiadod, akkor amit fentebb számoltam, hogy kb 5 milliót költenél albira, akkor ezt az 5 milliót te kapnád. ha 2 fél szobát tudsz kiadni, akkor kb 10 milliót is begyűjthetsz ezalatt a 6-7 év alatt.

de ez mind az ideális állapot. semmi sem garantálja, hogy mindvégig lesz albérlőd. nyáron például jó eséllyel nem lesz. de évközben is leléphetnek.

valamint a bevétel mellett plusz költségeid is lennének, mert tulajdonosként neked kerül pénzbe pl. egy vízóracsere, egy tisztasági festés, vagy ha jól lelakják a lakást, és renoválni kell valamit.

az albérlőt majd megszokod, csak még nagyon fiatal vagy, és nem tudod, milyen az. de te fogod kiválasztani, és nyugi, lesz olyan, aki szimpatikus, és barátok lesztek. ugyanott tanul, talán ugyanazon a szakon, ugyanolyan lesz az életviteletek, hiszen ugyanakkor van pl. vizsgaidőszak. az egyetemi bulik is lehetnek közösek. ha meg nem szimpatikus, akkor szerződést bontasz, és meghirdeted a szobát újra.

szóval ha van pénz, akkor én ezt a megoldást preferálom, mert itt te parancsolsz. míg ha te veszel ki egy szobát, akkor neked mondják meg, mit, mikor, hol, meddig csinálhatsz. nem akkor mész tusolni, amikor jól esik, hanem ha 3-4-5 lány vett ki egy lakást, akkor be van osztva a fürdőszoba, és lehet, hogy 2 órát kell várnod rá. de sajnos a konyhával is ez a helyzet, ezen az oldalon is volt már több ilyen kérdés. volt, aki a szobájában várt éhesen, mert nem volt túl jó a viszony a lakótárssal, és akkor épp övé volt a konyha.

de ha öreg nénitől bérelsz szobát, aki nagyot hall, és egész nap üvölt a nóta tévé, az elég zavaró lehet tanulás közben, és mégsem mondhatod a néninek, hogy vegye halkabbra.

végső soron pedig egy lakás jó befektetés, főleg a fővárosban. nem a legjobbkor próbálkozol, mert az egekben vannak a lakásárak, és egyre csak nőnek. de másfél év alatt annyi minden történhet, amit nem látunk előre. nem kell beleugrani még semmibe, ráértek jövő nyáron is venni, ha így döntötök.

2016. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi penzetek van jelenleg, hitel nelkul? Ha hitelt vennetek, havonta max mennyit tudnatok torleszteni?


"(Itt megjegyzem, magam is tudok hirdetéseket böngészni órákon keresztül, néha kedvet is kapok, de egy általános képet szeretnék kapni) "


Milyen jobb altalanos kepet szeretnel, mint pl. [link] terkepei es hirdetesei? A jo/rossz keruletek tobbsege utcankent valtozo lehet, par sorban nem lehet osszefoglalni egy ketmillios varost, es nehany ember keves tapasztalata sem visz elobbre...

2016. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha van rá pénz érdemes venni, egyetemhez közeli vagy jó közlekedésű ideális. Buda lényegesen jobb mint Pest.
2016. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha megoldható akár egyösszegben akár valami jó finanszírozással mindenképpen vegyél. De bőven elég egy másfél szobás. Nagyon ne alapozz arra, hogy majd 7 év múlva eleged lesz pestből. Szinte biztosan az ellenkezője fog történni. Most egy normális albérlet rezsi nélkül 1-1,5 szobás lakásban bőven 60.000 felett van havonta Ha ennyit fizetsz törlesztőre 6-7 évig akkor is a lakásod jóformán fele már ki lesz fizetve (ha értelmes önerővel állsz neki még több) és utána már csak jobb lesz. Ha maradsz jó kiindulási alap, de utána ki is adhatod. Másfél szobában a pároddal is elférsz. Gyakorlatilag amíg nem jön az első gyerek tökéletesen megfelel.


Én mindenképpen vennék. Már bánom, hogy csak egyetem után vettem, amikor már én magam tudtam fizetni

2016. febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakásvásárlás mint befektetés:

[link]


Megéri most lakást venni befektetésnek?:

[link]


Lakást venni vagy bérelni? Kalkulátor:

[link]

2016. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél, ne öntsd a pénzt a kukába.

De előbb lakj albérletben fél-1 évet, és járd a környékeket, ahol venni akarsz.

2016. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Fél-egy év mindenképp lakj albiban (vagy koli), hogy megnézd, mennyire jön be a szak, ott fogod-e befejezni stb. Ez idő alatt feltérképezheted a várost is bőven, a kínálatot, árakat.
2016. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Óvod a személyes teredet + kis lakást jóval könnyebb kiadni, eladni, mint nagyot. Szerintem kis lakást érdemes venni, mi is úgy csináltuk. Lepukkant volt, de közel az egyetemhez meg a metróhoz, szerintem ez a lényeg.
2016. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

A vízóracseréért nem kell fizetni, egyik válaszolonak írom.ingyenes.

Mi vettünk egy lakást, kis garzont 15 millióért 5 évvel ezelőtt. BME re jartam. Ott laktam végig. Batthyány utcában. Most ilyesmi lakasokat 20-25 millióert lehet eladni. Mi kiadjuk havi 115 e ért. Szóval jó befektetés vokt, és praktikus is

Vannak olcsóbb helyek is, de olyan helyen érdemes venni ami jó környék mindenképp ertékálló. Az 1. Kerület mindig ilyen lesz.

2016. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!